Punkti: Raimonds Elbakjans (Leifheit/LU) - 37

Efektivitāte: Pauls Bergs (Leifheit/LU) - 37

Atlecošās bumbas: Reinis Egle (BK Upesciems) - 19

Rezultatīvas piespēles: A.Ronis (Leifheit/LU), E.Šlesers, A.Svirido (abi Latvijas Gāze) – 8

Pārtvertas bumbas: A.Melnieks (Salaspils), U.Griņēvičs (Tehnoland.lv) J.Brūveris (C4) - 5

Bloķētie metieni: Emīls Raiks (Ballzy/Mārupe) - 3

3 punktu metieni: Raimonds Elbkajans (Leifheit/LU) - 6/11

Soda metieni: A.Svirido (Latvijas Gāze), T.Sparāns (Cosmoss) – 7/7

TOP 3 notikumi

1. “Latvijas Gāze”, pateicoties ļoti veiksmīgajai ceturtajai ceturtdaļai, viesos pieveica BK “Sonora”, nodrošinot uzvaru regulārajā turnīrā. Šī ir trešā reize, kad “gāzenieki” uzvar regulāro turnīru. Pēdējo reizi tas notika nu jau patālajā 2010./11. gada sezonā.

2. “Kursa MRU/Mārupe” ar pārliecinošu uzvaru savā laukumā pret Ķekavu nodrošināja otro vietu regulārajā turnīrā un automātisku kvalificēšanos pusfinālam. Mārupiešus pēc uzvaru skaita vēl var panākt BK “Sonora”, taču priekšrocības dod uzvaras savstarpējās spēlēs.

3. BK “Sonora” un “Cavendish” neklātienes cīņā būs jāsadala trešā un ceturtā vieta regulārajā čempionātā. “Cavendish” ir par vienu aizvadītu spēli un zaudējumu vairāk, bet ir pozitīva bilance (3-0) pret “Sonoru” savstarpējās spēlēs.

1.līga

1. Izšķirošajā spēlē par pēdējo brīvo vietu play-off “Kursa MRU/Mārupe”+35 viesos atspēlēja 13 punktu deficītu un pieveica “wisadevice.lv”. Izšķirošie notikumi risinājās ceturtajā ceturtdaļā, kad mārupieši pēc trim zaudētām ceturtdaļām, ceturto uzvarēja ar 24:8! “Wiseadvice.lv” ne tikai neiekļuva play-off turnīrā, bet pēdējā spēļu dienā viņiem priekšā aizsteidzās Jūrmala, liekot samierināties ar sesto vietu.

2. “Karavīrs” ar dramatisku uzvaru mājas spēlē pret “Krown/LG” nodoršināja arī uzvaru regulārajā turnīrā un mājas spēļu priekšrocības play-off izspēlē. “Krown/LG” pēdējās desmit sekundēs bija iespēja ar diviem metieniem uzvarēt vai panākt neizšķirtu, bet abi metieni bija neprecīzi. “Krown/LG” pusfinālu uzsāks no otrās pozīcijas.

3. Pēdējā minūtē izraujot uzvaru pret regulārā turnīra uzvarētājiem “Karavīrs”, trešo vietu regulārajā turnīrā izcīnīja BK “Salaspils”. Ar šo uzvaru salaspilieši izvairījās no tikšanās ar “karavīriem” jau pēc pāris dienām pusfinālā. Pusfinālā Salaspils spēkosies ar “Krown/LG”, ar kuriem šosezon uzvaras dalītas uz pusēm.

2.līga

1. Ceturtdaļfinālu pirmās nedēļas lielāko pārsteigumu sagādāja septītās pozīcijas īpašniece “Tehnoland.lv”, nospēlējot neizšķirtu 60:60 ar regulārā turnīra otrās vietas ieguvējiem “Pārdaugavu”. Cīņas gaitā mājniekiem bija arī 13 punktu pārsvars, kuru nosargāt gan neizdevās, šī pāra uzvarētāja noteikšanu atliekot par nedēļu.

2. Nekādas lielās priekšrocības pēc pirmā ceturtdaļfināla nebūs arī BK “Stopiņu” un “C4” duelī. Līdzvērtīgā spēkošanās noslēdzās ar nelielu “Stopiņu” uzvaru 66:64, kurai pirms atbildes spēles būs simboliska nozīme. Šajā spēlē “C4” dominēja cīņā pie groziem, toties nespēja trāpīt no soda metiena līnijas.

3. Labas pozīcijas pirms atbildes spēles ieguva kārtējo reizi ar minimāliem spēlētāju resursiem spēlējošie “Cosmoss”. Pirms pirmdienas mājas spēles tika iekrāts deviņu punktu pārsvars pret “LVM DOKS”. Ļoti drošās pozīcijās pirms atbildes spēles ir “Emerald/Zalaris”, kuri viesos ar 28 punktu pārsvaru pieveica “Optibet Traktors” komandu.

Mūsu atbalstītāji un sadarbības partneri šosezon ir “Ballzy,”LEIFHEIT”, “Krown”, “OlyBet”.