Punkti: Toms Vilks (TengTools/Luna Group) - 50

Efektivitāte: Toms Vilks (TengTools/Luna Group) - 50

Atlēkušās bumbas: Artūrs Vītols (BK Mangaļi) - 21

Rezultatīvas piespēles: Gatis Justovičs (Bio Ritmi Sports) -21

Pārtvertās bumbas: N.Bikovs (Uriekstes Dravnieki), G.Justovičs (Bio Ritmi Sports) - 5

Izprovocētās piezīmes: Toms Vilks (TengTools/Luna Group) - 12

Bloķētie metieni: Daniels Gerasimovs (VCG ekspertu grupa) - 3

3 punktu metieni: Edgars Rumpis (Bio Ritmi Sports) – 6/8

Soda metieni: Toms Vilks (TengTools/Luna Group) – 13/14

1.līgas 1/4 fināls

Kursa MRU/Mārupe – Uriekstes Dravnieki 79:77

Par favorītiem uzskatītā Tīraines komanda lielāko spēles daļu atradās vadībā, taču “dravnieki” pēc neveiksmīgas pirmās ceturtdaļas pietuvojās un līdz pat 40. minūtes izskaņai pretendēja uz uzvaru. Uzvaras liktenis izšķīrās pēdējā spēles minūtē. “Kursa” izrādījās par mata tiesu labāka, bet viesi neizmantoja pēdējo iespēju, lai panāktu izlīdzinājumu. Uzvarētāji dominēja zem groziem un lielo (21 pret 10) kļūdu skaitu kompensēja ar labāku metienu precizitāti.

Uzvarētāju sastāvā 26 punkti un 17 atlēkušās bumbas Ģirtam Spēlmanim, bet viesiem produktīvākais uzbrukumā bija Tomass Sparāns, gūstot 26 punktus.

VCG ekspertu grupa – Bio Ritmi Sports 83:89

1.līgas regulārā turnīra uzvarētāju sāpīga izstāšanās no turnīra. Pēc līdzīga pirmā puslaika, otrajā viesi ieguva nelielu pārsvaru un to arī nosargāja līdz spēles beigām. Svarīgākais spēles elements, kurš lielā mērā izšķīra uzvaras likteni, bija realizētie 3 punktu metieni. “Bio Ritmi” realizēja par 8 trejačiem vairāk, ko izdevās kompensēt uz mazāk izmesto 2 punktu un soda metienu rēķina.

“Bio Ritmi Sports” sastāvā rezultatīvākais ar 29 punktiem bija viens no Latvijas 3x3 izlases dalībniekiem Edgars Krūmiņš, bet viņa komandas biedrs Gatis Justovičs kārtējo reizi sasniedza “triple-double”.VCG “ekspertiem” pa 26 punktiem Andra Kuksika un Kristapa Plotnieka rēķinā.

BK Karavīrs – Krown 120:116 (2p.)

Īsts trilleris divos pagarinājumos. Pamatlaika beigās un pirmā papildlaika pēdējās sekundēs “Krown” izglābās no zaudējuma, bet jau otrajā papildus piecminūtē pieredzējušajiem vīriem vīriem salauzt “karavīrus”. Tādejādi “Karavīrs” komanda revanšējās par pērn 1/4 finālā piedzīvoto zaudējumu. Pie ļoti līdzīgas statistikas rādītājiem “karavīri” bija krietni pārāki metienos no soda laukuma, kur guva par 22 punktiem vairāk par pretinieku.

Edvars Brolītis kļuva par rezultatīvāko uzvarētāju rindās, gūstot 36 punktus. Vēl divi “karavīri” pārsniedza divdesmit gūto punktu robežu – A.Mežaraups 25, K.Pērkons 24. Viesiem trim spēlētājiem pārsniegts divdesmit punktu slieksnis – I.Bergmanis 27, M.Citskovskis 26, I.Pūce 23.

exNexum – TengTools/Luna Group 99:94

Pirms pēdējās ceturtdaļas “exNexum” pārsvars jau bija sasniedzis 20 punktu pārsvaru un tikai pēdējās minūtēs viesu komanda spēja samazināt starpību līdz ar vienu ciparu rakstāmam deficītam. “exNexum” uzvarēja ar komandas spēli, atdodot par 12 rezultatīvām piespēlēm vairāk par pretinieku. Un arī spēlētāju punktu sadalījums bija daudz līdzvērtīgāks.

“exNexum” redzamākā persona bija Sandis Ceplītis, kuram izdevās sasniegt “triple-double” (23p+11AB+10RP). Svens Niedrītis guva 25 punktus. “TengTools/Luna Group” sastāvā atkal ļoti produktīvs bija Toms Vilks. Tomēr ar personīgo punktu gūšanas rekordu šosezon (50) bija par maz uzvaras izcīnīšanai.

2.līgas 1/4 fināls

BK Mangaļi – Rīgas Dome 85:74

Lai arī spēli veiksmīgāk iesāka “domnieki”, iekrājot pat desmit punktu pārsvaru, tomēr no otrās ceturtdaļas “Mangaļi” pārņēma iniciatīvu un noveda spēli līdz diezgan pārliecinošam panākumam. Mājniekiem pagalam neveicās metienos no tālās distances (5/29), tomēr viņi pārliecinoši dominēja zem groziem (72-33 !!!) un izmeta par 21 soda metienu vairāk par pretinieku.

“Mangaļiem” dubultais “double double” Artūram Vītolam – 27+21AB. “Rīgas Domes” vienībā Dāvids Kārlis Muižnieks sasniedza sev ierasto punktu daudzumu -34, bet pārējo komandas biedru pienesums krietni atpalika.

C4 – BK Upesciems 46:84

“C4” bez diviem saviem statistikas līderiem piedzīvoja pilnīgu fiasko sezonas svarīgākajā spēlē. Pirmā ceturtdaļa vēl aizritēja abām komandām līdzīgi gūstot punktus, bet jau no otrās ceturtdaļas “Upesciems” strauji attālinājās, izcīnot graujošu panākumu.

“Upesciema” sastāvā, kā ierasts, produktīvākais bija Reinis Egle – 19+14AB. “C4” rindās Kristaps Dambinieks atzīmējās ar 17 punktiem.

23. nedēļā

Tiks aizvadītas pirmās 1/2 fināla spēles Elites grupā un 1. līgā, bet 2.līgā jau uzzināsim pirmo finālistu.

Mūsu atbalstītāji un sadarbības partneri “Sporta Bode”, “Krown”, “TavaTelpa.lv”.

2010./11. gada sezonā pirmo reizi lielais fināls un cīņa par 3.vietu tika spēlēts sērijā līdz divām uzvarām. Tas attaisnojās, jo abos pāros bija nepieciešamas visas trīs spēles.