dubultamatieru līga

DAL
2. līga
1. līga
Jaunumi

Aizvadītas pirmās finālspēles un cīņas par bronzu


26. spēļu nedēļa

Aizvadītas 7 spēles.

Nedēļas izcilnieki

Punkti: Mareks Doroškevics (BA Turība-2) - 46

Efektivitāte: Ģirts Spēlmanis (Kursa MRU/Mārupe) - 50

Atlēkušās bumbas: Edgars Krūmiņš (Bio Ritmi Sports) - 20

Rezultatīvas piespēles: Dagnis Sakne (BK Karavīrs) - 12

Pārtvertās bumbas: A.Vītols (Mangaļi), E.Krūmiņš (Bio Ritmi) - 5

Izprovocētās piezīmes: Edgars Krūmiņš (Bio Ritmi Sports) - 12

Bloķētie metieni: Ģirts Spēlmanis (Kursa MRU/Mārupe) - 4

3 punktu metieni: Gints Kravalis (BA Turība-2) – 4/5

Soda metieni: Raitis Liepa (Jūrmala) – 6/7

Elites grupa

Fināls

Leifheit/Latvijas Universitāte – GASO 55:62, sērija 0-1

Seno konkurentu spēlē jau no pirmās minūtes “GASO” izvirzījās vadībā, lielāko spēles daļu diezgan pārliecinoši kontrolējot cīņas gaitu. Cīņas turpinājumā viņiem izdevās iekrāt pat 17 punktu pārsvaru, bet mājnieki galotnē strauji pietuvojās, panākot 3 punktu deficītu. Svarīgā brīdī Aivars Svirido “gāzeniekiem” guva grozu caurgājienā, palīdzot izcīnīt pirmo no nepieciešamajām divām uzvarām. Pie ļoti līdzīgas spēles statistikas, kur dominēja aizsardzība, “GASO” uzvaras pamatā bija pārliecinoši uzvarētā cīņa par atlēkušajām bumbām. 17 vairāk izcīnītās bumbas ļāva izdarīt par 11 metieniem vairāk par pretinieku.

Uzvarētājiem “doube-double” sasniedza Artūrs Storostits, gūstot 18 punktus un izcīnot 16 atlēkušās bumbas. “Leifheit/LU” punkti sadalījās līdzīgi un neviens no spēlētājiem vairāk par 11 punktiem nespēja gūt. Sērijas otrā spēle notiks trešdien “GASO” kompleksā.

Par 3.vietu

BA Turība-2 – Jūrmla 87:93 un 96:89, sērijā 1-1

Jūrmala varēja kļūt par pirmo komandu šosezon, kura saņēmusi medaļas, taču nekļuva. Pirmajā cīņā Turības zālē mājnieki bija labāki pirmajā puslaikā, bet jūrmalnieki pēc pārtraukuma pārņēma iniciatīvu un uzvarēja, realizējot 15 tālmetienus ar 43 % precizitāti. Atis Ozols bija rezultatīvākais uzvarētāju rindās ar 21 gūto punktu, bet komandas spēlējošas treneris Mārtiņš Liepa bija tuvu “triple double” (13p+10AB+8RP). “Turībniekiem” ar 26 punktiem izcēlās Gints Kravalis.

Otrā spēle pēc trim dienām aizritēja pēc līdzīga scenārija, tikai šoreiz “Turība” iekrāja krietni lielāku pārsvaru līdz lielajam pārtraukumam. Konkrēti komandas šķīra 21 punkts, bet Mareks Doroškevics bija guvis jau 30 (!) punktus. Jūrmala otrajā spēles cēlienā spēlēja krietni veiksmīgāk, vairākkārt pietuvojoties līdz 4 punktu deficītam, taču apdraudēt studentu uzvaru nespēja. M.Doroškevics spēli noslēdza ar 46 gūtajiem punktiem. Jūrmalai 30 punktus guva Mārtiņš Liepa. Bronzas medaļu liktenis pavisam noteikti izšķirsies sērijas trešajā spēlē ceturtdien Taurenīša zālē.

1.līga

Fināls

Kursa MRU/Mārupe – Bio Ritmi Sports 84:77, sērijā 1-0

Abu komandu rindās divu spilgtu punktu gūšanas līderu savstarpējā cīņā beigās bija līdzsvars (Ģ.Spēlmanis pret E.Krūmiņu 36 punkti), taču produktivitāte krietni labāka bija mājnieku galvenajam vezuma vilcējam Ģirtam Spēlmanim. “Kursa” lielāko spēles daļu atradās vadībā un kopš trešās ceturtdaļas vidus pretiniekus vairs priekšā nepalaida. Galvenā mārupiešu uzvaras atslēga bija precizitāte no groza tuvuma, kur viņi guva par 16 punktiem vairāk par pretinieku.

Ģirts Spēlmanis uzvarētāju labā guva 36 punktus, sasniedzot iespaidīgu efektivātes rādītāju – 50. “Bio Ritmi” pēdējo spēļu ierastais punktu gūšanas līderis Edgars Krūmiņš guva 36 punktus un izcīnīja 20 atlēkušās bumbas. Sērijas otrās spēles datumu “Bio Ritmi” komanda vēl nav apstiprinājusi.

Par 3.vietu

exNexum – BK Karavīrs 73:77, sērijā 0-1

“Karavīrs”, kā pēdējās spēlēs ierasts, ar lielu rezervistu soliņa garumu neizcēlās. Neskatoties uz to, pēc līdzīgas pirmās ceturtdaļas, viņi izvirzījās vadībā un nosargāja uzvaru pat paliekot pēdējā minūtē četru vīru sastāvā. “Karavīru” rindās rezultatīvākais ar 22 punktiem bija Armands Mežaraups. “exNexum” produktīvākie uzbrukumā ar 23 punktiem bija Roberts Millers un Raitis Eida, atstājot ēnā iepriekšējo spēļu “neksumiešu” līderi Svenu Niedrīti, kurš guva vien 11 punktus.

Sērijas otrā spēle ceturtdien norisināsies NAA zālē.

2.līga

Fināls

BK Mangaļi – BK Upesciems 79:64, sērijā 1-0

BK “Mangaļi” ļoti labi turpina aizvadīta izslēgšanas spēles un izņēmums nebija arī fināla pirmā spēle. Kā ieguva pārsvaru spēles sākumā, tā diezgan droši nosargāja visā cīņas gaitā. “Upesciema” centieni uzlauzt zonas aizsardzību vainagojās vienīgi ar lielāku izcīnīto atlēkušo bumbu skaitu, bet metienu precizitāte bija zem vidējā.

Ģirts Pommers ar 26 gūtajiem punktiem bija rezultatīvākais “Mangaļu” rindās. “Upesciemam” ierastais līderis Reinis Egle izcēlās ar ierasto “doube double” 24 punkti un 12 atlēkušās bumbas. Sērijas otrā spēle trešdien notiks Juglas zālē.

BK Ķekava/BeBe.lv – Elektrum 83:80, sērijā 1-0

Ļoti līdzīgajā spēlē, kurā Ķekava dominēja zem groziem, bet pieļāva gandrīz uz pusi vairāk kļūdu, uzvarētājs izšķīrās pēdējā minūtē. Pusotru minūti pirms beigām 5 punktu pārsvars bija viesiem, bet 8:0 izrāviens ķekavnieku izpildījumā atlikušajā laikā jau strauji mainīja cīņas pavērsienu, ļaujot 2.līgas regulārā turnīra uzvarētājiem tik pie pirmās uzvaras.

Ķekavas komandā 28 punktus guva Jānis Blaubergs. “Elektrum” rezultatīvākais ar 25 punktiem bija Jānis Saliņš.

27. nedēļā

Uzzināsim līgu uzvarētājus un medaļniekus vai arī vēl pēc nedēļas būs jāaizvada trešās spēles.

Mūsu atbalstītāji un sadarbības partneri “Sporta Bode”, “Krown”, “TavaTelpa.lv”.Atgriezties pie sarakstaSlavas zāle - "Visas līgas

Punktu summa
Vidēji punkti
3p. metieni
Soda metieni

Interesanti fakti

Par 2015./16. gada sezonas oktobra mēneša Elites grupas spēlētāju kļuva Einārs Bučs (Sonora).
krown.lv