dubultamatieru līga

DAL
2. līga
1. līga
Jaunumi

22. spēļu nedēļa


22. spēļu nedēļa

Aizvadītas 3­3 spēles.

Nedēļas izcilnieki

Elites grupa: H.Šlīters (RS), A.Piļkēvičs (Rumba), R.Nāckalns (Ūpis) – 30

1.līga: Ģirts Spēlmanis (RCNP) – 31

2.līga: Kristaps Roga (Ciemats „Saliņas”) – 40

3.līga: Valters Kronītis (E.Daniševska birojs) – 32

Pretendentu līga: Nauris Paeglis (ZVĢ) – 38

+35 grupa: Uldis Feldmanis (SSB Jūrmala) – 27

Atgādinājums

Vienādu punktu skaita gadījumā turnīra noslēgumā augstāku vietu ieņems tā komanda, kurai būs labāka savstarpējo spēļu bilance, nevis kopējais +/- koeficients. Tas pats attiecas arī gadījumos, ja vienāds punktus skaits būs vairāk kā divām komandām.

Elites grupa – „Divas kārtas pirms beigām vietu sadalījums neskaidrs”

Aizvadītajā kārtā trīs pārliecinošie turnīra tabulas līderi tika pie panākumiem, joprojām saglabājot iespēju uzvarēt regulāro turnīru. „Rumba” par diviem punktiem priekšā ir BN „Kurši” un „LSAB/Lattelecom”. Turklāt jau nākamajā kārtā „Kurši” ar „Rumbu” spēlēs savā starpā. Neskatoties uz zaudējumiem šajā nedēļā droši par iekļūšanu „play-off” var justies Ķekava un „Rīgas satiksme”. Ļoti iespējams, ka šīs komandas spēlēs ceturtdaļfinālā tieši savā starpā. Jau nākamnedēļ abi aci pret aci tiksies vēl regulārajā turnīrā. Pēc relatīvi neveiksmīga snieguma otrajā aplī ļoti svarīgas uzvaras izcīnīja „Rūja un Dēli” un „Stopiņi”. Cīņā par astotnieku, neskatoties uz zaudējumu „Rūjai”, joprojām izdevīga situācija ir „Eddi”. Viņiem ir par spēli mazāk, turklāt šajā nedēļā zaudēja sīvākie konkurenti „SEB Banka” un „Ansmann”. Ja „baņķieriem” vēl ir nelielas iespējas iekļūt izslēgšanas spēlēs, tad „Ansmann” tādu praktiski vairs nav. Savukārt pēc zaudējuma „Ūpim” gandrīz droši var teikt, ka pēdējie paliks „Latvenergo”, kuriem, lai izglābtos, atlikušajās trijās spēlēs jāuzvar tikpat daudz reižu cik visas līdzšinējās sezonas garumā viņi to iespējuši. Priekšpēdējā spēļu nedēļā neapšaubāmi lielākā intriga būs jau iepriekš minētajā spēlē starp „Kuršiem” un „Rumbu”.

1.līga – „RCNP čempioni!”

„RCNP” pēc viena gada pārtraukuma atkal atgriezīsies Elites grupā. Pirmdien pēc uzvaras pār „ALT auto” (91:66) viņi kļuva par čempioniem. Nākamajā dienā jau čempionu godā nācās krietni pamocīties pret „LMT” (74:73). Vēl jānospēlē viena spēlē regulārajā turnīrā un tad pārspēles ar Elites grupas 8.vietu par iekļūšanu visas līgas „play-off”. Panervozēt dabūja arī galvenie otrās vietas pretendenti – „JZ motors”. Uzvara pret pastarīti „100% sports” nāca negaidīti sīvā cīņā (64:60). Otrās vietas nodrošināšanai „JZ motoram” nākamnedēļ viesos atliek uzvarēt „TELE 2”. Par trešo vietu vēl būs jāpacīnās „ALT auto”. Divās atlikušajās spēlēs viņiem būs jātiekas ar komandām, kuras izmisīgi cīnās par vietu četriniekā. Viena uzvara divos mačos garantēs trešo vietu. „Swedbank” šajā nedēļā izcīnīja ārkārtīgu svarīgu uzvaru mājās pār „Latvijas Krājbanka – Varenie runči” (82:77). „Baņķieriem” ir pārsvars divu spēļu summā pār „runčiem” un potenciāli vājāks pretinieks pēdējā kārtā. „Runčiem” pēc šīs neveiksmes ceturtā vieta ir gandrīz nereāla, jo ir arī sliktāka savstarpējo spēļu bilance arī pret „Karavīru”. Šobrīd viss pašu rokās ir „Karavīrs” komandas rokās. Uzvarot atlikušajās spēlēs „RCNP” un „ALT auto”, viņi var finišēt ceturtie, jo viņiem ir labāka savstarpējo spēļu bilance gan pret „Swedbank”, gan „runčiem”. Jāatceras, ka divu neveiksmju gadījumā vēl visu situāciju var sarežģīt „ALT auto”. Joprojām aktuāls jautājums ir arī cīņa par astoto vietu. Maz ticams, ka „TELE 2” mājās spēs uzveikt „JZ motors”. Tādejādi droši vien viss izšķirsies dienu vēlāk, kad „Hanzas SK” uzņems „LMT”. „Hanziešiem” uzvara šajā mačā varētu ļaut finišēt astotajā vietā, izvairoties no pārspēlēm ar 2. līgas ceturto vietu. Nākamnedēļ izšķirsies arī priekšpēdējās un pēdējās vietas liktenis. Pirmdien „100 % sports” uzņems „RFR-RIOSS”. Šīs spēles zaudētājs noslēgs turnīru pēdējā vietā. Savukārt uzvarētāju gaidīs pārspēles par palikšanu 1. līgā.

Cīņas par ceturto (varbūt par trešo) vietu pavērsieni:

- Ja „Karavīrs” uzvar RCNP, tad viss izšķiras pēdējā spēļu nedēļā.

- Ja „Karavīrs” zaudē RCNP, „Swedbank” uzvar „LVM”, tad „Swedbank” ir četriniekā.

- Ja „ALT auto” zaudē „LK-VR”, tad „runčiem” paveras iespēja iekļūt četriniekā.

- Pārāk daudz varbūtību, lai izteiktu galīgu prognozi. Pēc katras nospēlētās spēles situācija kļūs daudz skaidrāka.

2.līga – „Negaidīts pavērsies cīņā par titulu!”

Negaidīti notikumi 2.līgā. Līdzšinējie līderi „Bottomline/INO” paklupa spēlē pret „Policijas akadēmiju” (64:66), tādejādi zaudējot priekšrocības cīņā par pirmo vietu. Sīvāko konkurentu klupienu tikai ar lielām mokām izmantoja „Nexum/Target Media”, spēli pret vienu no pastarīšiem RPPV vinnējot tikai ar nelielu pārsvaru – 83:79. Tādejādi piektdien var kļūt skaidra atbilde uz jautājumu, kurš tad būs 2.līgas čempions. „Nexum/Target Media” viesos jāuzvar „RPP/Varu Lat” un lietiņa būs darīta, jo savstarpējo spēļu bilance pret „Bottomline/INO” viņiem ir labāka. „Bottomline/INO” gandrīz tajā pašā laikā uzņems „Ādažu SC”. Tuvu atrisinājumam ir arī cīņa par ceturto vietu. Neskatoties ar problēmām ar sastāvu līmenī noturējusies ir „Latvijas Gāze”. Savstarpējo spēļu pārsvars pār „Kas notiek Latvijā?” viņiem ļauj jau pirmdien kļūt par pilntiesīgiem ceturtās vietas ieņēmējiem. Lai to izdarītu, atliek viesos tikai uzvarēt „Inchcape”. „Kas notiek Latvijā?” šajā nedēļā no četrinieka tīkotāju pulka izslēdza „Auteko”, bet ļoti iespējams, ka arī uzvaras abās atlikušajās spēlēs viņiem nedos augstāku vietu par piekto. Joprojām arī intriga cīņā par septīto līdz desmito vietu. Pēc pēdējā laikā parādītā snieguma un atlikušā spēļu kalendāra vislielākās izredzes izvairīties no pārspēlēm ir „Policijas akadēmijai” un BK „Velvets”. 

3.līga – „Elsana Pirtnieks dabū pa mizu”

Tomēr šo DAL sezonu nevienai no komandām neizdosies pabeigt bez zaudējumiem. 3.līgas čempioni „Elsana Pirtnieks” pēc 19 uzvaru sērijas šajā nedēļā viesos zaudēja „Check.IT” (89:76). Pēdējos mačos „pirtnieki” jau uzvarēja ar vien pieticīgāk, tā kā šis zaudējums nebija liela sensācija. Turklāt viņiem turnīra tabulā tas neko nemainīs. Pēc viesos ļoti svarīgas uzvaras pār „VIVA Sport” (73:71) otro vietu gandrīz jau nodrošinājuši „Arheja GS”. Turklāt atlikušajos mačos ļoti pateicīgs kalendārs. Bet tālāk sākās pamatīgs rēbuss. Trešā vietā esošā Carnikava viesos zaudēja „C4” (57:61). Tas „C4” divas kārtas pirms beigām ļāva atgriezties ceturtajā vietā. Zaudēja viņu galvenie konkurenti „VIVA Sport” un „VCG Ekspertu grupa”. „RCK” pēc uzvaras pēc „ekspertiem” gan uzlabojuši situāciju, bet līdz četriniekam diez vai izdosies aizsniegties. Komandas, kuras šobrīd ieņem vietas no trešās līdz septītajai pēdējās kārtās vēl var samainīties vietām dažādās kombinācijās. Nākamajā nedēļā ļoti nozīmīga spēle būs otrdien, kad „VCG Ekspertu grupa” uzņems „C4”. „VIVA Sport” viesosies pie „Elsana Pirtnieks”. Interesanti vai „Check.IT” spēs iekost arī pārējām divām pirmā trijnieka komandām. Turnīra lejasgalā skaidrs, ka par astoto vietu zemāk nenokritīs „Sārmi 4/Rayen” (augstāk par septīto vietu tik arī nevar) un, ka pēdējie paliks „Puika Laivā”. Cīņa par devīto līdz vienpadsmit vietu vēl priekšā. BK „Jungent” turpina slīdēt strauji uz leju un pat turnīru pabeigt var priekšpēdējā vietā. Smags kalendārs, bet labs sniegums, ir „Check.IT” galvenais trumpis. Viegla dzīve negaida „E.Daniševska biroju”. Diezgan nozīmīga ir nepalikšana priekšpēdējā vietā, jo tad pārspēlēs var gadīties saņemt ļoti spēcīgu un nokaitinātu Pretendentu līgas vicečempionu.

Pretendentu līga – „Līderi briest izšķirošajai kaujai!”

Ar dažādiem spēles scenārijiem abi Pretendentu līgas līderi sagaidīs nākamnedēļas savstarpējo spēli. „Polārā zvaigzne” izcīnīja divas pārliecinošas uzvaras. Vispirms tika no zemes viras noslaucīta vēl nesen stabili trešajā vietā esošā „Frank`s Tasmanian Tigers” (91:35), bet pēcāk tika uzveikti arī par sešinieku sapņojošie „Nordea Banka” – 91:35. Savukārt „Zaļā josta” dabūja pamocīties ar „Ultru” – 75:72. Tātad nākamnedēļ abi turnīra favorīti tiksies savā starpā. „Zaļās jostas” uzvaras gadījumā viņi kļūs par čempioniem. Viņus apmierina arī neizšķirts, bet tad noteikti ir jāuzvar pēdējā kārtā. Ja „Polārā zvaigzne” izcīnīs uzvaru ar vismaz deviņu punktu pārsvaru, tad viņi kļūst par čempioniem. Ja „Polārā zvaigzne” uzvar ar mazāk kā deviņu punktu pārsvaru, tad jāgaida būs pēdējās kārtas rezultāti. Pēc četriem pēc kārtas piedzīvotiem zaudējumiem (divi šonedēļ) pamatīgi pozīcijas zaudējuši „Frank`s Tasmanian tigers”. Pēc zaudētajiem punktiem viņiem garām jau ir „Ultra” un gandrīz arī „Aizkraukles Banka”. „Aizkraukliešiem” šajā nedēļā ļoti svarīga uzvara pār SC „Upesciems” (63:56). Gan „Aizkraukles Bankai”, gan „Ultrai” jāspēlē ar nomināli vājākiem pretiniekiem, kas dod labas cerības uz trešo un ceturto vietu kopvērtējumā. Lai arī „tīģeriem” jāspēlē ar turnīra astes gala komandām, tomēr pēdējo maču rezultāti rada vēl lielāku neskaidrību. Pēc uzvaras pār „tīģeriem” un tuvāko konkurentu neveiksmēm, par galveno favorītu uz pēdējo vietu sešiniekā kļuvuši „ZVĢ”. Savukārt cerības līdz minimumam sarukušas „Nordea Bankai”. Tās atdzīvināt viņiem iespēja būs nākamnedēļ, kad būs jāspēlē ar jau minēto „ZVĢ”. Der tikai un vienīgi uzvaras. Uz sešinieka robežas turpina balansēt SC „Upesciems”, kuriem nākamajā nedēļā pateicīgs pretinieks uzvaras izcīnīšanai – „32.galapunkts”.

„Melnais” saraksts

Roberts Zeile ( BN Kurši) – tehniskā piezīme

Juris Gludītis (ZRF Rumba) – tehniskā piezīme

„LNT” komanda – tehniskā piezīme

Niks Eihvalds (Hanzas SK) – tehniskā piezīme

  • 17.03.2009. LSAB/Lattelecom - Ansmann


Atgriezties pie sarakstaSlavas zāle - "Visas līgas

Punktu summa
Vidēji punkti
3p. metieni
Soda metieni

Interesanti fakti

Par 2014./15. gada ProBasketball elites grupas rezultatīvāko spēlētāju kļuva Māris Jurjāns no "Bottomline". 17 spēlēs viņa konta 291 punkts.
krown.lv