dubultamatieru līga

DAL
2. līga
1. līga
Jaunumi

23. speļu nedēļa


2­3. spēļu nedēļa

Aizvadītas 27 spēles.

Atgādinājums

Vienādu punktu skaita gadījumā turnīra noslēgumā augstāku vietu ieņems tā komanda, kurai būs labāka savstarpējo spēļu bilance, nevis kopējais +/- koeficients. Tas pats attiecas arī gadījumos, ja vienāds punktus skaits būs vairāk kā divām komandām.

Nedēļas izcilnieki

Elites grupa: Valdis Razumovskis (Stopiņi) – 28

1.līga: Edijs Kaņepājs (100% sports) – 37

2.līga: Edgars Brumermanis (Latvijas Gāze) – 32

3.līga: Rolands Kronītis (E.Daniševska birojs) – 39

Pretendentu līga: Rafiks Misirovs (Zaļā josta) – 32

+35 grupa: Māris Krastiņš (BK Velvets) – 24

Elites grupa: „Cīņa par astotnieku turpinās”

Pēc pārliecinošas uzvaras pār BN „Kurši” lielu soli pretī uzvarai regulārajā turnīrā spēruši „Rumba”. Pēdējā kārtā atliek savā laukumā pieveikt „SEB Banka”. Gatavi izmantot čempionu klupienu ir „LSAB/Lattelecom”, kuri šajā nedēļā pieveica „Eddi”, bet nākamnedēļa spēlēs ar pastarīti „Ūpi”. Pilnīgi droši var teikt, ka trešie finišēs „Kurši”, bet ceturtajā vietā Ķekava. Pēdējā nedēļā nāksies noteikt komandu vietu secību no piektās līdz septītajai. Liela nozīme šeit būs spēlei starp „Rūja un Dēli” un Stopiņiem. Noskaidrosies arī laimīgās astotās vietas ieguvēji, kuri varēs cīnīties par čempiontitulu, ne par vietas saglabāšanu elitē. Pretendenti uz astoto vietu ir trīs – „Eddi”, „SEB Banka” un „Ansmann”. Vismazāk izredžu ir „Ansmann”, kuriem jāspēlē ar abiem tiešajiem konkurentiem. Uzvarot abās spēlēs, viņu izredzes tik un  tā nav sevišķi lielas, jo „Eddi” paredzēta spēle ar diezgan bezcerīgu sniegumu demonstrējošo „Latvenergo”. Grūti uzlabot savas pozīcijas būs „SEB Bankai”, kuriem viens no mačiem būs ar „Rumbu”

1.līga: „Karavīrs vienas uzvaras attālumā no četrinieka”

Pēc kļūšanas par čempioniem šonedēļ gaisu izlaida līgas uzvarētāji RCNP, savā laukumā diezgan pamatīgi zaudējot „Karavīrs” – 66:83. RCNP šis zaudējums gan turnīra tabulā neko neietekmēs. Otrajā vietā esošā „JZ motors” spēle ar „TELE 2” tika pārcelta uz pēdējo nedēļu. Ja brīnumi nenotiks, tad „JZ motors” finišēs otrie un pārspēlēs tiksies ar „Ūpi”. Pēc piektdienas uzvaras pār „Latvijas Krājbanka – Varenie runči” (96:70), vismaz trešo vietu nodrošinājuši „ALT auto”. Savam atrisinājumam tuvojas arī cīņas par ceturto vietu trilleris. „Swedbank” uzvara pār LVM šaubas neradīja (100:64), toties „Karavīra” uzvara pār RCNP gan bija neliels pārsteigums. Par cik zaudēja „LK-VR”, tad pretendenti uz ceturto vietu palikuši divi – „Karavīrs” un „Swedbank”. Pateicoties labākajai bilancei savstarpējās spēlēs, labākā situācijā ir „armijnieki”. Viņiem arī piederēs pēdējais vārds. Ja piektdien viņi pieveiks „ALT auto”, tad būs ceturtie, ja ne tad laimīgā loze tiks „baņķieriem”. Jāatzīmē, ka „Swedbank” šajā situācijā atliek piektdienas vakarā braukt uz Juglu un atbalstīt „ALT auto”. Ļoti tuvu no aizmukšanas no pārspēlēm ir „Hanzas SK”. Paši šonedēļ uzvarējuši LMT, viņiem nākamnedēļ jāsagaida „TELE 2” prognozējamais zaudējums „JZ motors” un astotā vieta būs kabatā. Noskaidrojušies arī nelaimīgās 12.vietas ieguvēji. Spēlē starp „100% sports” un „RFR-RIOSS” vajadzēja noskaidrot, kurš paliks pēdējais, automātiski izkrītot uz 2.līgu. Dramatiskā cīņā tika fiksēts neizšķirts. Tas pa prātam nebija „100% sportam”, kuri palika pēdējie finišā. LVM izdevās saglabāt desmito vietu, bet RFR-RIOSS finišēja 11.pozīcijā.

2.līga: „Nexum/Target Media čempioni!”

Nekādi brīnumi nenotika. „Nexum/Target Media” savu iespēju kļūt par čempioniem garām nelaida, pēdējā regulārā turnīra spēlē sagraujot „RPP/Varu Lat” – 75:39. Tagad viņiem būs iespēja samērot spēkus ar Elites grupas 7.vietas ieguvēju. Līdz ar to otrie paliks „Bottomline/INO” un pārspēlēs spēlēs ar „RFR-RIOSS”. „Latvijas Gāze” pēc uzvaras pār „Inchcape” nodrošināja sev vismaz ceturto vietu. Ja to pašu izdosies izdarīt „Ādažu SC”, tad ādažnieki būs trešie, bet „gāzinieki” ceturtie. Par tikšanu vaļā no pārspēlēm droši var būt BK „Velvets”, kuri pēc šīs nedēļas zemāk par astoto vietu nokrist nevar. Visticamāk pēdējās komandas, kam nebūs jāspēlē pārspēles, nosaukums kļūs zināms „RPP/Varu Lat” mačā pret „Velvetu”. Ja „RPP/Varu Lat” uzvarēs tad būs astotniekā, ja ne tad visticamāk, ka no pārspēlēm izvairīsies „Policijas akadēmija”. Mazas izredzes iekļūt astotniekā ir „Inchcape” komandai.

3.līga: „Vai eksperti ieleks četriniekā?”

Pirmā trijnieka komandas šajā nedēļā tikušas pie uzvarām, līdz ar to finišā trijniekam vajadzētu izskatīties sekojoši – „Elsana Pirtnieks”, „Arheja GS” un „Carnikava”. Lai tā notiktu, „Arheja GS” jāuzvar vienā no divām atlikušajām spēlēm. Ļoti interesanti turpinās cīņa par ceturto vietu. „VCG Ekspertu grupa” pēc negaidīti pārliecinošās uzvaras pār „C4” (81:49) nonākuši favorītu statusā. Tiesa pēdējā kārtā viņiem viesos jāspēlē ar neērto „Check.IT”. Ja izdosies uzvarēt, tad „eksperti” būs ceturtie. Ja „eksperti” zaudē, tad visas iespējas ir „C4” komandai, kurai tad atliek uzvarēt pastarīti „Puika Laivā”. „VIVA Sport” pēc zaudējuma „Elsana Pirtnieks” (63:65) praktiski zaudējuši cerības tikt četriniekā. Tiesa „VIVA Sport” pārspēles par palikšanu līgā arī nedraud. Protams, ja viņi neizspēlēs tādu „joku” kā RCK, ierodoties triju spēlētāju sastāvā uz cīņu ar „Puika Laivā”, un saņemot tehnisko zaudējumu. Līdz ar to RCK beigās paliks astotie, savukārt uz septīto vietu pacelsies „Sārmi 4/Rayen”. Pēdējās spēlēs noskaidrosies kura komanda būs devītā un desmitā – pretendenti BK „Jungent” un „E.Daniševska birojs”.

Pretendentu līga: „Trillerī titulu izcīna Zaļā josta!”

Visu sezonu cīnījušies ar ļoti līdzīgām sekmēm, čempiontitulu ceturtdien dalīja „Zaļā josta” un „Polārā zvaigzne”. Sava līdera Rafika Misirova lieliskais sniegums trillera cienīgā galotnē ļāva gavilēt „zaļajiem” (61:60), kuri līdz ar to nodrošināja arī pirmo vietu sezonas kopvērtējumā. „Polārajai zvaigznei” jāsamierinās ar otro vietu. Visas iespējas trešajā vietā finišēt ir „Ultrai”, kuriem pēdējā kārtā obligāti jāuzvar SC „Upesciems”. Turpat līdzās ir arī „Frank`s Tasmanian Tigers” un „Aizkraukles Banka”. Tiesa „tīģeriem” pēdējā laikā spēle īpaši nevedās, par ko liecina šīs nedēļas mocīšanās ar vājāko kvarteta komandu „Lidojošais cirks” (60:56). It kā „tīģeriem” un „aizkraukliešiem” jāspēlē vēl divi mači ar nomināli vājākām komandām, tomēr visādi pārsteigumi var gadīties. Lai arī šajā nedēļā „Nordea Banka” visnotaļ pārliecinoši pieveica ZVĢ (77:64), tomēr viņiem nav nekādu izredžu vairs iekļūt sešiniekā. Labākajā gadījumā septītā vieta. Tādejādi sestās vietas liktenim vajadzētu izšķirties piektdien. ZVĢ pie sevis uzņems jaunkronētos čempionus „Zaļā josta”, bet SC „Upesciems” viesos spēlēs ar „Ultru”. Punkti abiem pārspēļu tīkotājiem ir vienādi, bet savstarpējās spēlēs pārsvars ir ģimnāzistu pusē. Nekas būtiski nemainīsies ja šim duetam finišā ar tika pat punktiem pievienosies „Nordea Banka”.

Jau zināmie pārspēļu pāri

Par vietu 1.līgā: RFR-RIOSS – Bottomline/INO

Par vietu 3.līgā: Check.IT – Polārā zvaigzne

Par vietu 3.līgā: Puika Laivā – Zaļā josta

„Melnais” saraksts

Māris Krastiņš (BK Velvets) – tehniskā piezīme

Raimonds Zeps (RCNP) – tehniskā piezīme

Aleksejs Romanovs (Karavīrs) – tehniskā piezīme

Ivo Poļaks (Latcomfort/Ķekava) – tehniskā piezīme

Edgars Bole (Rīgas satiksme) – tehniskā piezīme

Nauris Bergmanis (RFR-RIOSS) – tehniskā piezīme + diskvalifikācija (jāizlaiž pirmā pārspēle)

Roberts Zeile (BN Kurši) – tehniskā piezīme

Didzis Bergs (Carnikava) – tehniskā piezīme

„Carnikava” komanda – tehniskā piezīme

Emīls Toms (Latvenergo) – tehniskā piezīme

Miks Užulis (LMT) – tehniskā piezīme

Aivars Purmalis (LK-VR) – tehniskā piezīme

Edgars Lapa (LK-VR) – diskvalifikācija

Kristaps Balcers (Ūpis) – tehniskā piezīme

  • 26.03.2009. Frank`s Tasmanian Tigers – Lidojošais cirks


Atgriezties pie sarakstaSlavas zāle - "Visas līgas

Punktu summa
Vidēji punkti
3p. metieni
Soda metieni

Interesanti fakti

Par 1.līgas 2010./11. gada sezonas rezultatīvako spēlētaju kļuva Svens Niedrītis no "Nexum/Danone", vidēji spēlē gūstot 25,2 punktus.
krown.lv