dubultamatieru līga

DAL
2. līga
1. līga
Jaunumi

24. spēļu nedēļa


24­. spēļu nedēļa­

Aizvadītas 26 spēles.

Nedēļas izcilnieki

Elites grupa: Mārtiņš Lunders (BN Kurši) – 37

1.līga: ?.Ginters (JZ motors) – 15

2.līga: Dainis Dābols (Kas notiek Latvijā?) – 29

3.līga: Māris Daniševskis (E.Daniševska birojs) – 30

Pretendentu līga: Juris Spuravs (Polārā zvaigzne) – 31

Elites grupa – „Ansmann neizmanto iespēju, Eddi iekļūst astotniekā”

Dramatisks finišs sanācis cīņā par pēdējo vietu izslēgšanas spēlēs. Pirms pēdējās nedēļas uz šo vietu bija trīs pretendenti – „Eddi” , „SEB Banka” un „Ansmann”. Jau pirmdien pēc pamatīga zaudējuma „Ansmann” no cīņas izstājās „SEB Banka”. Bet tik un tā visi trumpji bija „Eddi” rokās, kuriem atlika uzvarēt pēdējā vietā esošo „Latvenergo”. Taču „Eddi” pamanījās savā laukumā zaudēt ar vienu punktu, līdz ar to visu atliekot uz pēdējo spēli pret „Ansmann”, kuras uzvarētājs izcīnītu astoto vietu. Lai arī „Eddi” uz izšķirošo spēli ieradās tikai piecu spēlētāju sastāvā, taču gandrīz visu spēli atradās vadībā, beigās izcīnot laimīgu uzvaru. Par regulārā turnīra uzvarētājiem kļuva „ZRF Rumba”, kuriem pēdējā regulārā turnīra spēlē uzvara pienācās bez cīņas. Gandrīz fotofinišs bija nepieciešams, lai noskaidrotu komandu vietu secību no piektās līdz septītajai. Beigās šajā mini cīņā veiksmīgākie izrādījās „Rūja un Dēli”, bet nepaveicās Stopiņiem, kuriem būs jāspēlē kvalifikācijas kārta. Negaidīti pēdējā nedēļā sasparojās „Latvenergo”, izcīnot divas uzvaras, taču tas viņus nepaglāba no palikšanas pēdējā vietā.

1.līga – „Karavīrs ielec pārspēles”

Tika aizvadītas divas atlikušās spēles, kurām abām bija liela nozīme galīgajam vietu izvietojumam tabulā. Lai izcīnītu ceturto vietu, pēdējā spēlē „Karavīrs” komandai vajadzēja noteikti vinnēt jau trešo vietu nodrošinājušo „ALT auto”. Uzvarēja tie, kuriem uzvara bija vairāk vajadzīga – „Karavīrs”. Tādejādi „karavīri” ierindojās ceturtajā vietā uz piekto nobīdot „Swedbank”, kuriem nāksies samierināties ar palikšanu 1.līgā. Otrajā spēlē izpalika bez pārsteigumiem. „JZ motors” pieveica „TELE 2”, nodrošinot otro vietu. Šāds rezultāts pa prātam bija „Hanzas SK”, kuriem debijas sezonā 1.līgā izdevās ierindoties astotajā vietā. Savukārt „TELE 2” būs jācīnās pārspēlēs, lai divu sezonu laikā no Elites grupas nenokristu uz 2.līgu.

2. līga – „Viena spēle atklās visus nezināmos”

Pirmdien „Ādažu SC” panāca sev vajadzīgo rezultātu trešās vietas izcīnīšanai cīņā pret BK „Inchcape”, nospēlējot neizšķirtu – 84:84. „Inchcape” gan arī uzvaras gadījumā nebūtu izvairījušies no pārspēlēm. Tomēr spēle starp BK „Velvets” un „RPP/Varu Lat” tiks izspēlēta nākamnedēļ. Tajā jānoskaidro galīgais vietu sadalījums no astotās līdz desmitajai vietai. „Velvetam” atliek ierasties uz šo spēli, lai kopvērtējumā nodrošinātu septīto vietu. „Varu Lat” komandai gan vajag uzvaru. Ja viņi to izcīnīs, tad apies „Policijas akadēmiju” un finišēs astotie. Bet zaudējuma gadījumā „Varu Lat” nāksies samierināties ar desmit vietu, bet no pārspēlēm izvairīsies topošie policisti. Pastāv arī variants ar neizšķirtu, kas dos „Varu Lat” devīto vietu, bet „Policijas akadēmijai” saglabās astoto pozīciju.

3.līga – „Ekspertu vietu ieņem C4”

Iespēju iekļūt pārspēlēs un 2.līgā nav izmantojuši „VCG Ekspertu grupa”. Ceturtās vietas izcīnīšanai viņiem pēdējā kārtā viesos vajadzēja vinnēt sīksto „Check.IT”, taču viņi zaudēja – 77:80, tādejādi beigās paliekot tikai sestie. Radušos iespēju izmantoja „C4”, ar milzu piepūli pieveicot pārliecinošos sezonas pastarīšus „Puika Laivā” – 53:46. „C4” tas deva ceturto vietu, kaut gan viņi pavisam nesen pilnīgi bezcerīgi zaudēja „ekspertiem” (49:81). Tomēr sezonas garumā viņiem bija izdevies par mata tiesu labāks sniegums. Tikmēr diezgan nepieklājīgu sniegumu otrajai vietai nodemonstrējuši „Arheja GS”, kuriem sudrabs tikai pateicoties Carnikavas zaudējumam „VIVA Sport”. „Arheja” pamanījās zaudēt gan „E.Daniševska birojam”, gan „Jungentam”, bet otrai vietai ar to pietika. Redzēs, vai pietiks arī pārspēlēs. Būtu Carnikava pieveikusi „VIVA Sport” būtu pacēlušies uz otro vietu. „Jungent” pēc piektdienas uzvaras pārtrauca septiņu zaudējumu sēriju, beigās ierindojoties devītajā vietā un pārspēlēs pretiniekos saņemot pēdējā laikā gaužām vāji spēlējošos „Frank`s Tasmanian Tigers”.

Pretendentu līga – „ZVĢ ielec pēdējā vagonā”

Lielākā intriga bija cīņā par pēdējo brīvo vietu pārspēlēs. Viss atrisinājās piektdienas vakarā divu stundu laikā. „ZVĢ” savā laukumā kapitulēja jauno čempionu „Zaļās jostas” priekšā – 56:76. Tādejādi visas iespējas sesto vietu ieņemt bija SC „Upesciems”. Upesciemiešiem viesos noteikti vajadzēja uzvarēt trešo vietu izcīnījušo „Ultru”. Lai arī līdz trešās ceturtdaļas vidum tikai neliels pārsvars bija „Ultrai”, tomēr beigās līgas debitanti nolūza. „Ultra” svinēja uzvaru, ļaujot ZVĢ iekāpt pēdējā pārspēļu vagonā. Pēdējā nedēļu laikā krasi pasliktinājies „Frank`s Tasmanian Tigers” komandas sniegums. Pēdējā nedēļā divi zaudējumi komandām, kurām pārspēles nedraudēja – „LNT” un „32.galapunkts”. Beigās gan ar pirmajā sezonas pusē iekrāto uzvaru ražu ceturtās vietas noturēšanai pietika, bet pārspēlēs ies ļoti smagi. LNT sabojāja arī noskaņojumu „Aizkraukles Bankai”, pirmdien pieveicot „baņķierus” un kā vēlāk izrādījās, neļaujot viņiem finišēt ceturtajiem.

„Melnais” saraksts

- Armīns Graudiņš (Check.IT) – tehniskā piezīme

- Uldis Ūsītis (Ansmann) – tehniskā piezīme

- Kristiāns Šmits (ZVĢ) – tehniskā piezīme

Prognozes pārspēlēm (1.spēļu nedēļai)

Stopiņi – Nexum/Target Media

Pirms gada 2.līgas čempioni „JZ motors” pārsteidza Elites grupu. Šosezon situācija ir nedaudz savādāka. Stopiņi spēlējuši diezgan stabili, bet „Nexum/TM” ceļš nav bijis tik gluds kā pērn „JZ motors” komandai 2.līgā. Abas spēles notiks vienas nedēļas laikā. Uzvarētājs ceturtdaļfinālā tiksies ar „LSAB/Lattelecom”.

Prognoze: 75-25 Stopiņi

Eddi – RCNP

„RCNP” diezgan pārliecinoši uzvarējuši 1.līgā. Nespēlējot labākajā sastāvā, komandas sniegumā sezonas garumā vērojami kritumi. Ja izdosies savākt labāko virknējumu, tad var reāli pacīnīties par iekļūšanu ceturtdaļfinālā. „Eddi” turpina spēlēt „tumšā zirdziņa” lomu. Caur adatas aci iekļuvuši „play-off” turnīrā, tagad no viņiem var sagaidīt gandrīz jebko. Ja atkal spēlēs ar tik pieticīgiem resursiem kā regulārā turnīra pēdējo spēli, tad var rasties problēmas.

Prognoze: 50-50

Ansmann – Karavīrs

„Karavīrs” pēdējās nedēļās ir krietni saņēmušies un uzlabojuši sniegumu, tāpēc finišēja pelnītā ceturtajā vietā. „Ansmann” lielāko sezonas daļu cīnījās ar sastāva nokomplektēšanas problēmām. Ja pēc sāpīgā zaudējuma „Eddi” nenokārs degunus, tad divu spēļu summā uzvarēt vajadzētu. Protams, pie nosacījuma ja izdosies savākt uz spēlēm labākos spēkus.

Prognoze: 60-40 Ansmann

Ūpis – JZ motors

„Ūpis” pēc reformām starpsezonā šogad ar uzvarām iepriecināja reti. Tomēr pēc neveiksmīga sezonas sākuma beigās izcīnīja priekšpēdējo vietu. Pret „JZ motors” ies grūti. 1.līgā otrajā aplī viņi uzvarēja pilnīgi visas spēles, pirmie nefinišējot tikai pirmajā aplī pārāk daudz zaudēto punktu dēļ.

Prognoze: 70-30 JZ motors

Latvijas Valsts meži – Ādažu SC

Laiks iet, bet LVM sastāvs paliek gandrīz nemainīgs un gadi nenāk vieni. Sīvā cīņā izdevās izspiest maksimumu, ierindoties 10. vietā. Bet vai ar pieredzi vien būs pietiekami, lai uzvarētu gados krietni jaunākos ādažniekus? Viņiem gan arī pēdējā laikā nav gājis gludi.

Prognoze: 60-40 Ādažu SC

RCK – Aizkraukles Banka

Lai piedod „Aizkraukles Bankas” komanda, bet RCK, startējot vienu līgu augstāk, izcīnīja tikai par vienu uzvaru mazāk nekā „baņķieri” zemākā līgā. Ja RCK neatkārtos gājienu kā pret „Puika laivā”, tad vajadzētu uzvarēt summā.

Prognoze: 75-35 RCK

Puika Laivā – Zaļā josta

Redzēs, vai pēdējais puika pilsētā būs labāks par pirmo puiku ciemā. Grūti prognozēt komandu spēku samērus. Tomēr pirms pirmā mača favorītu statuss jāizvirza „zaļajiem”.

Prognoze: 55-45 Zaļā josta

Check.IT – Polārā zvaigzne

Solās būt viens no interesantākajiem pāriem visā līgā. „Check.IT” bija vienīgā komandas, kas sagādāja zaudējumu 3.līgas čempioniem „Elsana Pirtnieks”, taču sniegums visas sezonas garumā deva tikai priekšpēdējo vietu. Atkal vecā dziesma par sastāva nokomplektēšanu. Abas komandas mājas spēles aizvada vienā zālē. Būs interesanti.

Prognoze: 50-50

  • 02.04.2009. Ansmann - Eddi
  • 03.04.2009. ZVĢ – Zaļā josta
  • 03.04.2009. Ultra – SC Upesciems


Atgriezties pie sarakstaSlavas zāle - "Visas līgas

Punktu summa
Vidēji punkti
3p. metieni
Soda metieni

Interesanti fakti

2013./14. gada sezonā 1.līgā 4.vietu izcīnīja komanda BK Upesciems (bilance 15-7).
krown.lv