dubultamatieru līga

DAL
2. līga
1. līga
Jaunumi

1. pārspēļu un play-off nedēļa


1. pārspēļu un play-off nedēļa

Aizvadītas 11 spēles

Elites grupas „play-off” – „RCNP un Nexum iet Rūjas un JZ motors pēdās”

Otro gadu pēc kārtas 1. un 2. līgas čempioni play-off kvalifikācijas kārtā izsituši Elites regulārās sezonas 7. un 8.vietu. Jau pirms „RCNP” un „Eddi” sērijas varēja paredzēt, ka uzvarētāju divu spēļu summā šķirs neliels punktu skaits, un tā arī notika. „RCNP” pirmdien savā laukumā iekrāja solīdu 19 punktu pārsvaru (87:68), taču pēc trim dienām „Eddi” bija krietni sasparojušies un spēles gaitā panāca pat sev labvēlīgu rezultātu. Taču cīņas beigās „RCNP” panāca sev  vajadzīgo rezultātu, zaudējot ar 13 punktiem, kas summā deva uzvaru ar 6 punktiem. Tagad viņus gaida līgas čempioni „ZRF Rumba”. Šeit gan sērija sāksies tikai 20. aprīlī.

Daudz vairāk pārsteidza 2. līgas čempioni „Nexum/Target Media”, diezgan pārliecinoši summā uzvarot Stopiņus. Panākuma pamatā bija lieliskā spēle savā laukumā, kur „Nexum” uzvarēja ar 22 punktu pārsvaru (108:86). Pēc trim dienām Ulbrokā pārsvars summā tika stabili nosargāts, lai gan zaudējums konkrētajā spēlē (63:68) neko daudz neietekmēja. Tagad „Nexum/Target Media” gaida krietni nopietnāks pārbaudījums titula pretendentu „LSAB/Lattelecom” izskatā. Pirms gada „lattelekomieši” smagi apdedzinājās ceturtdaļfinālā. Pirmā spēle šajā sērijā paredzēta trešdien. Otrdien pirmo ceturtdaļfināla sēriju aizvadīs „Rīgas satiksme” un BN „Kurši”, bet dienu vēlāk „Rūja un Dēli” savā laukumā uzņems „Latcomfort/Ķekava”.

Par vietu Elites grupā – „Ansamnn un JZ motors tiek pie pārliecinošām uzvarām”

Šeit pirmās spēles izspēlējuši divi no trim pārspēļu pāriem. „Ansmann” diezgan pārliecinoši apturēja 1.līgas pēdējo nedēļu nemiernieku „Karavīrs” uzvaru sēriju – 90:69. Ja arī uz otro spēli „Ansmann” spēs savākt vismaz pusi no optimālā sastāva, tad šādu pārsvaru otrajā spēlē vajadzētu nosargāt. Joprojām 2009. gadā zaudējuma rūgtumu nav izjutuši „JZ motors”, kuri pirmajā pārspēlē savā laukumā pieveica „Ūpis” komandu – 65:48. Ņemot vērtā, ka „JZ motors” pēdējā laikā spēlē ļoti labi, tad iespēja zaudēt atbildes maču ar vairāk kā 17 punktiem līdzinās gandrīz nullei. Nākamnedēļ pirmo spēli aizvadīs arī trešais pārspēļu pāris – „SEB Banka” pret „ALT auto”.

Par vietu 1.līgā – „Ādažnieki uzvar savā laukumā”

Viena spēle, kurā izticis bez pārsteigumiem. „Ādažu SC” savā laukumā uzvarēja LVM – 86:71. Jānotiek lielam brīnumam, lai „mežinieki” spētu šādu pārsvaru atspēlēt. Nākamnedēļ arī pirmie mači sērijā „TELE 2” – „Latvijas Gāze” un „Bottomline/INO” – „RFR-RIOSS”.

2.līga – „Velvets uzvar, no pārspēlēm paglābjot Policijas akadēmiju”

Tika izspēlēts pēdējais regulārā turnīra mačs. BK „Velvets” pieveica „RPP/Varu Lat” (83:71), ļaujot „Policijas akadēmijai” finišēt astotajā vietā un izvairīties no pārspēlēm. „RPP/Varu Lat” jāsamierinās ar palikšanu desmitajā vietā un pārspēlēs jātiekas ar Carnikavu. Devītie finišēja BK „Inchcape”, kuriem savukārt pārspēles būs jāizvada ar „C4”. Vēl viens pārspēļu pāris būs „Arheja GS” un RPPV. Visos trijos pāros pirmie mači pēclieldienu nedēļā.

Par vietu 3.līgā – „Pārsteidz gan 3.līgas pastarīši, gan pretendenti”

Ļoti interesanti notikumi. Lielākais pārsteigums neapšaubāmi ir Pretendentu līgas čempionu „Zaļās jostas” bezcerīgais zaudējums savā laukumā 3.līgas autsaideriem „Puika Laivā” – 70:90. Pēc nedēļas atspēlēt 20 punktu mīnusu šaurajā 71. vidusskolas zālē „zaļajiem” būs gaužām sarežģīti. Pretendentu līgas godu glābušas divas citas komandas. „Aizkraukles Banka” pirmajā mačā savā laukumā spējusi apspēlēt RCK – 81:78. Tātad šajā sērijā viss izšķirsies pēc nedēļas. Savukārt vienā no interesantākajiem dueļiem „Polārā zvaigzne” ar 8 punktu pārsvaru (71:63) pieveica „Check.IT”. Atbildes mačam abām komandām būs iespēja sagatavoties vairāk kā nedēļu. Vietu 3.līgā bez cīņas saglabājuši BK „Jungent”, kuru pretinieki „Frank`s Tasmanian Tigers” jau pēc regulārā turnīra devušies atvaļinājumā no basketbola, atsakoties no dalības pārspēlēs. Nākamnedēļ pirmais mačs sērijā starp „Ultru” un „E.Daniševska biroju”.

+35 grupa – „Jānokārto formalitāte”

Nedaudz aizkavējies šīs grupas regulārais turnīrs. Nākamnedēļ pēdējo regulārā turnīra spēli aizvadīs Stopiņu un Jūrmalas komandas un vēl pēc nedēļas jau komandas varēs sākt izslēgšanas spēļu sēriju.Atgriezties pie sarakstaSlavas zāle - "Visas līgas

Punktu summa
Vidēji punkti
3p. metieni
Soda metieni

Interesanti fakti

1.līgas turnīra BK "Salaspils" 2011./12. gada sezonā sīvi cīnījās par trijnieku, tomēr beigās palika piektie (15-7).
krown.lv