dubultamatieru līga

DAL
2. līga
1. līga
Jaunumi

2. pārspēļu un play-off nedēļa


­

2. pārspēļu un play-off nedēļa

Aizvadītas 14 spēles

Elites grupas “play-off”- „Pusfinālisti noskaidrosies nākamnedēļ”

Tika izspēlētas pirmās trīs ceturtdaļfināla spēles, kur visos trijos pāros kāda no komandām uzvarēja ar nelielu pārsvaru, tādejādi sērijas uzvarētāja noteikšanu atliekot vēl par nedēļu. Atkal nemieru sacēla 2.līgas čempioni „Nexum/Target Media”. Savā laukumā viņiem gandrīz izdevās paveikt sensāciju, pieveicot Elites regulārā turnīra otro stiprāko komandu – „LSAB/Lattelecom”. Vēl pirms pēdējās ceturtdaļas „Nexumam” bija 16 punktu pārsvars, tomēr beigās „telekomnieki” izrādījās labāki – 74:70. Ceturtdien atbildes spēle Teikas vidusskolā. Savu pagājušā gada sasniegumu atkārtot gatavi ir „Rīgas satiksme”. Pirmajā mačā savā laukumā ar 78:72 viņi pieveica regulārā turnīra trešo komandu BN „Kurši”. Sērijas otrais mačs otrdien. Pirms „Rūja un Dēli” un „Latcmofort/Ķekava” sērijas varēja prognozēt, ka ies karsti. Tā arī notika. „Rūja” uzvarēja ar 75:70, taču atbildes spēlē Ķekavā būs vēl smagāka. Ceturtā ceturtdaļfināla pāra dalībnieki „Rumba” un „RCNP” pusfinālistu noskaidros nākamnedēļ divu dienu laikā. Pirms nākamās nedēļas mačiem saglabājas pamatīga intriga.

Par tiesībām spēlēt Elites grupā – „JZ motors uz eliti!”

No trim paredzētajām spēlēm, divas tika pārceltas par nedēļu. Vienīgajā mačā, kurš notika, „JZ motors” atkārtoti diezgan pārliecinoši apspēlēja „Ūpis” komandu, nodrošinot vietu spēcīgāko grupā nākamsezon.

Par tiesībām spēlēt 1.līgā – „Ādaži vēl par pakāpienu uz augšu”

„Ādažu SC” kļuvuši par pirmo komandu, kurai izdevies izcīnīt vietu 1.līgā. Pirms nedēļas iekrātais mājas spēles pārsvars pret „Latvijas Valsts mežiem” tika veiksmīgi nosargāts. Atbildes spēle noslēdzās neizšķirti – 80:80. Tādejādi divu sezonu laikā ādažnieki no 3.līgas ir uzkāpuši līdz pat 1.līgai Diezgan droši par iekļūšanu 1.līgā var būt arī „Bottomline/INO”. Mājās „RFR-RIOSS” tika pieveikta ļoti pārliecinoši – 90:55. Savukārt trešajā pārspēļu pārī starp „TELE 2” un „Latvijas Gāzi” viss vēl priekšā. „TELE 2” savā laukumā ļoti spraigā cīņā spēja iekrāt nelielu pārsvaru – 65:59. Atbildes mačs šajā duelī gan būs tikai aiznākamnedēļ.

Par tiesībām spēlēt 2.līgā – „3.līgas līderi apspēlē 2.līgas lejasgalu”

Visos trijos pārspēļu pāros uzvarēja laukuma saimnieki, kas vienlaikus bija komandas, kas spēlēja 3.līgā. Visvairāk pārsteidza „C4”, kas ar lieliem pūliņiem ieklunklurēja labāko četriniekā, bet šajā nedēļā iznīcināja 2.līgas 9.vietu BK „Inchcape” – 72:40. Atspēlēt 32 punktu pārsvaru „Inchcape” būs ļoti grūti, ja ne gandrīz neiespējami. Labu pārsvaru pirms otrās spēles ieguvuši arī „Arheja GS”. Savā laukumā viņi ar 13 punktiem 95:82 apspēlēja Rīgas Pārdaugavas profesionālo vidusskolu. Redzēs vai ar to uzvarai summā pietiks. Turpretī trešajā pārī starp Carnikavu un „RPP/Varu Lat” (72:68) viss izšķirsies nākam piektdien.

Par tiesībām spēlēt 3.līgā – „Pretendenti turpina dominēt”

Pretendentu līgas vadošās komandas turpina dominēt cīņās pret 3.līgas lejasgalu. Jau divi no pieciem pārspēļu pāriem noslēgušies viņu labā, bet vēl divos pēc pirmajām spēlēm viņiem ir pārsvars. Lielāko darbu šajā nedēļā paveica Pretendentu līgas čempioni „Zaļā josta”. Atbildes mačā pret „Puika laivā” „zaļie” spēja atspēlēt 20 punktu deficītu no pirmās cīņās, beigās izcīnīt pārliecinošu uzvaru – 92:61, tādejādi ar vieglu izbīli tiekot vienu līgu augstāk. Dramatiski notikumi risinājās cīņās starp „RCK” un „Aizkraukles Banka”. „Baņķieri” uzvarējuši pirmajā spēlē ar trim punktiem, otrajā paveica minimālo uzdevumu, ļaujot celtniecības koledžas studentiem uzvarēt ar diviem punktiem, summā svinot uzvaru ar vienu „aci”. Arī „Aizkraukles Banka” izcīnījusi vietu 3.līgā. Šis pārspēļu iznākums kļuvis par vienu no lielākajiem pārsteigumiem šīs sezonas pārspēļu sērijās. Vēl 13 punktu pārsvaru pirms atbildes mača iekrājusi vienība „Ultra”. Savā laukumā „E.Daniševska birojs” tika uzveikts ar – 63:50. Nākamnedēļ šajā pārī noskaidrosim uzvarētāju. Uzvarētāju uzzināsim neprognozējamajā pārī starp „Check.IT” un „Polāro zvaigzni”. Tikai pirmo maču piektdien aizvadīs „Sārmi 4/Rayen” un „ZVĢ”.

+35 grupa: „Noslēdzies regulārais turnīrs”

No turnīra tabula viedokļa neko neizšķirošā pēdējā regulārā turnīra mačā Jūrmala viesos pieveica Stopiņus – 93:86. Šīs komandas savā starpā tiksies arī turnīra pusfinālā. Otrajā pārī „Velvets” tiksies ar „Rīgas satiksmi”.

„Melnais” saraksts

Andris Gitendorfs (Nexum/Target Media) – tehniskā piezīme

Edgars Bole (Rīgas satiksme) – tehniskā piezīme

BN Kurši komandai – tehniskā piezīme

Māris Āboltiņš (BN Kurši) – tehniskā piezīme


  • 15.04.2009. TELE 2 – Latvijas Gāze


Atgriezties pie sarakstaSlavas zāle - "Visas līgas

Punktu summa
Vidēji punkti
3p. metieni
Soda metieni

Interesanti fakti

2013./14. gada sezonas play-off kvalifikācijas kārtā "Bottomline" abās spēlēs pieveica 1.līgas čempionus "Latvenergo" - 77:61, 74:72.
krown.lv