dubultamatieru līga

DAL
2. līga
1. līga
Jaunumi

3. pārspēļu un play-off nedēļa


3. pārspēļu un play-off nedēļa

Aizvadītas 15 spēles.

Elites grupas „play-off” – „Pērnās sezonas medaļnieki pusfinālā”

Aizvadītas visas 1/4 fināla spēles un noskaidrotas tās četras komandas, kurām savā starpā būs jāsadala medaļas. Visvieglākais ceļš uz pusfinālu sanāca čempioniem „ZRF Rumba”, kuriem abos mačos diezgan viegli izdevās tikt galā ar „RCNP” – 94:67 un 114:83. Līdzīgi kā pirms gada „ZRF Rumba” pusfinālā tiksies ar „Rūja un Dēli”. „Rūja” arī otrajā mačā spēja pieveikt „Latcomfort/Ķekava” – 94:85. Divu spēļu summā izdevās iekrāt solīdu 14 punktu pārsvaru. Pārējos divos pāros arī uzvarēja komandas, kuras guva nelielu virsroku pirms nedēļas. Ļoti saspringti ritēja cīņa starp BN „Kurši” un „Rīgas satiksmi”. „Kuršu” nesavaldība spēles sākumā ļāva RS iekrāt desmit punktu pārsvaru. Lai arī vēlāk izdevās to atspēlēt, galotnē labāki bija „Rīgas satiksmes” puiši, pelnīti uzvarot un iekļūstot pusfinālā. Savukārt „Nexum/Target Media” bija tuvu lielākajam sezonas pārsteigumam, tomēr „LSAB/Lattelecom” otro gadu pēc kārtas neatļāvās zaudēt jau ceturtdaļfinālā. Sīva cīkstēšanās 80 minūšu garumā beidzās ar uzvaru ar desmit punktu pārsvaru. Tātad nākamnedēļ jau pirmie pusfināli – „Rūja un Dēli” uzņems „ZRF Rumba”, bet „LSAB/Lattelecom” viesosies pie „Rīgas satiksmes”. Notiks spēles arī par 5.-8.vietu, kur uzvarētājs tiks noteikts vienā spēlē.

Par vietu Elites grupā – „Ansmann saglabā vietu, SEB Banka tuvu tam”

„Ansmann” saglabājuši vietu Elites grupā, arī otrajā pārspēļu mačā pieveicot „Karavīrs” komandu. Arī šoreiz gana pārliecinoša uzvara – 79:67. Summā vairāk kā 30 punktu pārsvars. Pirmo spēli aizvadījuši „SEB Banka” un „ALT auto”. Līdzīgi kā pirms gada arī šogad „baņķieri” uzvarējuši pirmo pārspēli izbraukumā. Pirmdien atbildes mačā būs jānotur desmit punktu pārsvars – 68:58.

Par vietu 1.līgā – „Bottomline/INO uzvar un iekļūst 1.līgā”

Visas 2.līgas vadošās trīs komandas veiksmīgi aizvadījušas pārspēles, iekļūstot 1.līgā. Lai arī „Bottomline/INO” atbildes mačā viesos piekāpās „RFR-RIOSS”, tomēr summā uzvara netika apdraudēta, jo pirms nedēļas savā laukumā „finiera rūpnīca” tika sagrauta ar 25 punktu pārsvaru. Vēl jāsagaida atbildes mačs starp „TELE 2” un „Latvijas Gāze”, kur pirmajā spēlē „TELE 2” uzvarēja ar sešiem punktiem.

Par vietu 2.līgā – „3.līgas komandas uz augšu”

Visas 3.līgas komandas uzvarējušas cīņās pret 2.līgas vienībām. „C4” atbildes mačā pret „Inchcape” pamanījās izšķērdēt tikai pusi (16) no pirms nedēļas iekrātā (32) punktu pārsvara, pārliecinoši uzvarot summā. „Arheja GS” bez lielām problēmām arī otrreiz uzveica tikai piecatā uz spēli atnākušos RPPS basketbolistus, summā uzvarot ar vairāk kā 30 punktiem. Ļoti spraiga cīņa risinājās pārī starp „RPP/Varu Lat” un Carnikavu. Atbildes mačā Carnikavu apmierināja neizšķirts, jo pirmais mačs tika uzvarēts ar četriem punktiem.

Par vietu 3.līgā – „Daniševska birojs atspēlējas, Polārā zvaigzne uz 3.līgu”

Divos pāros tika noskaidroti uzvarētāji. „E.Daniševska birojs” savā zālē spēja atspēlēt 13 punktu deficītu pret Pretendentu līgas 3.vietu „Ultru”. Otrajā spēlē sanāca +19 – 90:71. Spraigs cīkstiņš risinājās pārī starp „Polāro zvaigzni” un „Check.IT”. Pretendentu vicečempioni ne tikai nosargāja pirmajā spēlē iekrāto pārsvaru, bet arī uzvarēja otro maču, samērā pārliecinoši uzvarot arī summā. Izskatās, ka 3.līgas godu glābs „Sārmi 4/Rayen”, kuri pirmajā spēlē viesos iekrāja solīdu 18 punktu pārsvaru pret „ZVĢ” – 71:53. Otrā spēle šeit pirmdien.

+35 grupa – „Velvets jau ar vienu kāju finālā”

Aizvadīta pirmā pusfinālspēle. Regulārā turnīra uzvarētāji BK „Velvets” bez lielām problēmām viesos uzvarēja „Rīgas satiksmi” – 88:57. Atbildes spēle nākamnedēļ. Daudz interesantāka cīņa solās būt starp pašreizējiem čempioniem Stopiņiem un Jūrmalas komandu. Šeit pirmā spēle trešdien Ulbrokā.

„Melnais” saraksts

- Edvīns Miezers (Rūja un Dēli) – tehniskā piezīme

- Iļja Kiseļovs (ZRF Rumba) – tehniskā piezīme

- Edijs Eglītis (BN Kurši) – 2 tehniskās piezīmes

- „BN Kurši” komanda – tehniskā piezīme

- Jānis Strauts (ZVĢ) – tehniskā piezīme

­

  • 21.04.2009. BN Kurši – Rīgas satiksme
  • 24.04.2009. ZVĢ – Sārmi 4/Rayen


Atgriezties pie sarakstaSlavas zāle - "Visas līgas

Punktu summa
Vidēji punkti
3p. metieni
Soda metieni

Interesanti fakti

Par 2013./14. gada 1.līgas labāko soda metienu izpildītāju kļuva Jānis Silarājs (Latvenergo) - 79,4% (68/54).
krown.lv