"LSAB/Lattelecom" jaunie DAL čempioni! (+video)

Ceturt­dien ar spēli Teikas vidusskolā noslēgusies Dubultamatieru līgas kārtējā sezona. Pirmo reizi par līgas čempioniem kļuvuši „LSAB/Lattelecom”. Vēlāk izrādījās, ka ļoti liela nozīme bijusi pirmajai spēlei pirms nedēļas, kad „LSAB/Lattelecom” viesos uzvarēja ar 81:66. Otro spēli ļoti apņēmīgi iesāka viņu pretinieki „Rūja un Dēli”. Ja viņi būtu pilnībā izmantojuši nākamo čempionu sākuma vājuma brīdi, tad iespējams jau pirmās ceturtdaļas vidū Rūjai būtu izdevies atspēlēt pirmās spēles mīnusus. Tomēr „LSAB/Lattelecom” ieguva pārliecību un samazināja pārsvaru, taču pārņemt vadību nespēja. Pēc pirmā puslaika „Rūja un Dēli” atradās vadībā ar 37:31. Ļoti svarīgi brīdis bija otrā puslaika sākumā, kad potītes traumā iedzīvojās neapšaubāmais viesu līderi Māris Citskovskis. Viņš tā arī laukumā vairs neatgriezās. Turklāt traumu guva arī Rūjas pamatsaspēles vadītājs. Palikuši bez diviem pamatsastāva vīriem, Rūjas komanda turpināja cīnīties, visu laiku atrodoties dažu punktu vadībā. „Lattelecom” ceturtās ceturtdaļas sākumā panāca neizšķirtu (55:55), bet sāncenši vēl nemeta plinti krūmos. Neliela intriga nobrieda dažas minūtes pirms beigām, kad Rūja izvirzījās vadībā ar 67:58. Vairāk gan viņiem neizdevās saglabāt intrigu. Lai gan beigās „LSAB/Lattelecom” beigās zaudēja 64:68, tomēr pēc spēles varēja gavilēt, nedaudz palaistīties ar šampanieti, uzurrāt treneri un vēlāk saņemt zelta medaļas un uzvarētāju kausu. Andis Cīrulis ar 21 punktu kļuva par rezultatīvāko jauno čempionu sastāvā. Pēc spēles balvas saņēma arī pārējo līgu labākie (protams, tie, kuri bija ieradušies).

DAL otrā finālspēle

LSAB/Lattelecom – Rūja un Dēli 64:68 (12:14; 19:23; 18:17; 15:14), summā 145:134

Andis Cīrulis 21, Edgars Nagla 14, Edgars Buļs 14, Kaspars Reinkops 7, Atis Slišāns 6, Edgars Dzenis 2, Ingemārs Rīts, Pēteris Sidorenko, Edijs Liberts, Raimonds Gailis.

Māris Citskovskis 15, Edvīns Miezers 15, Aldis Beitiņš 12, Mārtiņš Striks 8, Uģis Kreicšteins 6, Raivis Alksnis 5, Oskars Balodis 4, Kaspars Buls 3.

LSAB.JPG

DAL 2009. gada čempioni - "LSAB/Lattelecom"

Ruja3.JPG

DAL 2009. gada vicečempioni - "Rūja un Dēli"