dubultamatieru līga

Jaunumi

Jaunā DAL sezona ir klāt!


Daudziem ilgi gaidītā DAL jaunā sezona ir klāt. Nelielas pirmsturnīra prognozes, kas balstītas uz komandu iepriekšējiem panākumiem, bet ņemot vērā faktu, ka daudzas komandas nav vēl iesūtījušas sastāva pieteikumus, ir tikai aptuvenas.

Elites grupa

Galveno favorītu pulciņam jāpieskaita komandas, kuras pērn iekļuva četriniekā – „LSAB/Lattelecom”, „Rūja un Dēli”, „ZRF Rumba” un „Rīgas satiksme”. Par pērnās sezonas neveiksmēm ceturtdaļfinālā reabilitēties centīsies BN „Kurši” un „Latcomfort/Ķekava”. Jaunpiencēji šogad ir divi – 1. līgas čempioni „RCNP”, kuri  noteikti nebūs punktu dāvinātāji nominālajiem favorītiem, un „Latvijas Gāze”. „Gāzenieki” starpsezonā pastiprinājuši sastāvu un elitē tika ieņemot aizgājēju „Ansmann” vietu. 

No pirmās kārtas spēlēm jāizceļ divas. Čempioni „LSAB/Lattelecom” viesosies pie BN „Kurši”, savukārt „RCNP” uzņems vairākkārtējos DAL čempionus „ZRF Rumba”.

1.līga

Pievienojušās četras jaunas komandas – no elites izkritusī „Latvenergo” un trīs pērnās sezonas 2.līgas spēcīgākās komandas – „Nexum/Target Media”, „Bottomline/INO” un  Ādažu „Emerald Baltic” (iepriekš Ādažu SC).  Pirmajā nedēļā ļoti interesants solās būt mačs „Karavīrs” – Bottomline/INO”, stundu vēlāk interesants solās būt arī „Swedbank”  un „Nexum/Target Media” duelis.

Šajā līgā spēcīgākās varētu būt visas četras jaunpienācējas plus jau pērn ilgu laiku tabulas galvgalī atrodošās „ALT auto”, „Karavīrs”, „Swedbank” un „Varenie runči”.

2.līga

Daudz jaunpienācēju, līdz ar to grūti prognozēt, kurš uz ko ir spējīgs. Balstoties tikai uz pērnās sezonas rezultātiem starp pretendentiem uz trijnieku būtu jāmin „100% sports”, kuri apvienojuši spēkus ar „VIVA sport”, 3.līgas čempionus „Elsana Pirnieks”, „Carnikava” un noteikti divu augstskolu LSPA un BA „Turība” komandas. Pārējām komandām ar saviem rezultātiem būs iespēja pierādīt, ka iepriekš rakstītais ir nepatiesība.

No pirmajiem mačiem gribētos izcelt divus – „100% sports” uzņems „BA Turība-2”, bet  „Elsana Pirtnieks” tiksies ar „RPP/Varu Lat”.

3.līga

Solās būtu viena no interesantākajām līgām. Noteikti 2.līgā alkst atgriezties komanda, kuru agrāk pazinām ar nosaukumu „Ciemats Saliņas”. Pērn Pretendentu līgā iesākto vienu līgu augstāk šogad mēģinās turpināt „Zaļā josta” un „Polārā zvaigzne”. Nopietni par pirmajām vietām var pacīnīties pērnās sezonas 3.līgas dalībnieki – „VCG ekspertu grupa”, „RCK”, krietni pastiprinājušais uz izjukušā „Auteko” rēķina BK „Jungent”, Check.IT” un „Leifheit” (iepriekš „Sārmi 4”). Pirmās nedēļas top mačs – „VCG ekspertu grupa” Pļavnieku ģimnāzijā otrdien uzņems „Polāro zvaigzni”.

Pretendentu līga

Šeit startēs astoņas jaunas komandas, kuru konkurētspējas parādīs tikai pirmo spēļu rezultāti. Ģeogrāfija pretendentiem gan plaša – sākot no Rīgas paša centra, līdz pat Bolderājai ziemeļos, Ķekavai dienvidos, Zolitūdei  rietumos  un Ādažiem un Zaķumuižai austrumos.

Novēlam veiksmīgu šo sezonu visām 60 DAL komandām!


Atgriezties pie sarakstaSlavas zāle - "Visas līgas

Punktu summa
Vidēji punkti
3p. metieni
Soda metieni

Interesanti fakti

Par 2014./15. gada sezonas ProBasketball elites grupas labāko 3 punktu metienu izpildītāju kļuva Oskars Kalniņš no Latvijas Gāze. 17 regulārā turnīra spēlēs viņš realizēja 49 tālmetienus.
krown.lv