dubultamatieru līga

DAL
2. līga
1. līga
Jaunumi

1.spēļu nedēļa


­

1.  spēļ­u nedēļa

Aizvadītas 28 spēles. Spēles „BN Kurši” – „LSAB/Lattelecom” un „Elsana Pirtnieks” – „RPP/Varu Lat” tika pārceltas uz vēlāku laiku, sakarā ar to, ka mājnieki nespēja nodrošināt šajā nedēļā mājas spēļu zāli.

Nedēļas izcilnieki

Elites grupa – Mārtiņš Knostenbergs (Latvijas Gāze) 29

1.līga – Bruno Kārlis (Latvenergo) 29

2.līga – Uldis Višņēvics (BK Velvets) 31

3.līga – Aivars Birkovs (BK Jungent) 29

Pretendentu līga – Atis Šēfers (32. galapunkts) 36

Elites grupa – čempioni sāks nākamnedēļ

Viens no nedēļas interesantākajiem mačiem „BN Kurši” – „LSAB/Lattelecom” faktiski pēdējā brīdī tika atcelts, jo atklājās, ka „Kuršiem” mājas spēļu zāles laiks ir sākot no oktobra, bet spēle bija ieplānota priekšpēdējā septembra dienā. Tādejādi šī spēle tiks izspēlēta nedēļu vēlāk, abām komandām aizvadot divus mačus divās dienās. No notikušajām spēlēm vispārliecinošāk sāka DAL vicečempioni „Rūja un Dēli”, savā laukumā sagraujot „Ūpi” – 83:51. Samērā pārliecinoša uzvara, lai gan spēle aizritēja līdzīgi, izdevās pērnajiem bronzas medaļu ieguvējiem „ZRF Rumba”, kuri tika galā ar elitē pēc gada atgriezušajiem RCNP – 88:72. No pērnās sezonas četrinieka negaidīti mājās zaudēja „Rīgas satiksme”, atzīstot „SEB Banka” pārākumu – 66:76. Ļoti veiksmīgi elitē debitēja „Latvijas Gāze”. Ulbrokas zālē „gāzenieki”  uzveica Stopiņus 81:67. Otrās nedēļas uzmanības centrā būs čempioni „LSAB/Lattelecom” iesaistīšanās cīņā.

1.līga – jaunpienācēji no 2.līgas sāk ar mainīgām sekmēm

No pērnā 2.līgas goda pjedestāla 1.līgā debitēt ar uzvaru izdevies vienīgi „Nexum/Danone”, kuriem viesos izdevās pieveikt pērn 1.līgā labi spēlējošo „Swedbank” – 73:63. „Bottomline/INO” cīnījās neizšķirti ar „Karavīrs” (54:54), savukārt Ādažu „Emerlad Baltic” mājās piekāpās principiālajiem pretiniekiem no „ALT auto” – 69:72. Vispārliecinošāko panākumu gan guva vienīgā no elites grupas izkritusī komanda – „Latvenergo”. Par viņu upuriem kļuva „Latvijas Valsts meži” – 102:63. Otrajā nedēļā ļoti principiāls mačs trešdien Rīdzenes zālē – „TELE2” pret „LMT”. Jāizceļ arī mačs „Bottomline/INO” – „Swedbank”.

2.līga – mājnieki sāk ar labiem rezultātiem

No piecām notikušajām spēlēm četras uzvaru svinēja laukuma saimnieki.  Līgā, kurā šķita, ka par favorītiem kļūs jaunpienācējas studentu komandas – „Turība” un LSPA, tomēr šobrīd ir ļoti sarežģīti izcelt kādu favorītu. „Turība” sāka ar uzvaru pār „100% sports”, savukārt LSPA startēja pieticīgi, gūstot tikai 46 punktus un zaudējot „RFR-RIOSS”.  Otrajā nedēļā interesants solās būt „Turības derbijs” – BA „Turība”-2 nosacīti pie sevis uzņems BK „Velvets”.

3.līga – BK „Jungent” apstiprina favorītu statusu

Fiksēti vairāki interesanti rezultāti. Starpsezonā labi pastiprinājusies BK „Jungent” komanda diezgan viegli tika galā ar RCK – 88:66. Centrālais šīs nedēļas mačs starp „VCG ekspertu grupa” un „Polārā Zvaigzne” noslēdzās ar šīs līgas jaunpienācēju uzvaru sīvā cīņā – 71:65. Par pārsteigumu jāuzskata „Ultras” uzvara pār Pretendentu līgas 2009. gada čempioniem „Zaļā josta” – 67:46. Turpmākās spēles paradīs vai mainījies spēku samērs, vai šī bijusi tikai sezonas sākuma nejaušība. Par pārsteigumu jānosauc  arī „Nordea Bankas” panākums viesos pār pērnās sezonas 2.līgas neveiksminiekiem „BrokerServiss” – 71:60. Otrajā nedēļā divos pāros tiksies komandas, kuras uzvarēja pirmās kārtas mačos – „Nordea Banka” – „Polārā Zvaigzne” un „Ultra” – „Leifheit”.

Pretendentu līga – Iezīmējas pirmie favorīti

Uzvaras izcīnīja trīs no četrām komandām, kas DAL spēlējušas jau iepriekš. Zaudēja vienīgi „32.galapunkts”, bet viņiem pretiniekos bija cita mūsu līgā vairākas sezonas aizvadījusī komanda „Lidojošais cirks”. No debitantiem DAL ar uzvarām sāka – „DSV”, RXG/Ķekava”, „Lapenieki”. Un jau otrajā spēļu nedēļā „RXG/Ķekava” tiksies ar „DSV”. Šī dueļa uzvarētājus varētu iekļauti sezonas favorītu sarakstā.

„Melnais” saraksts

Edgars Lapa (Varenie runči/Corporate Solutions) – tehniskā piezīme

Māris Grafs (TELE2) – tehniskā piezīme

„Carnikava” komanda – tehniskā piezīme

Jānis Pētersons (Carnikava) – 2 tehniskās piezīmes (DAL lēmums – jāizlaiž trīs nākamās spēles)

Nedēļas kuriozs

DSV par spēli pret „BS Bolderay” – „spēles dienā ap plkst. 14:00 saņēmām ziņu, ka Bolderājas komandai neesot formas un viņi nevarot spēlēt...”

Nedēļas citāts

BK „Ķekari” pēc uzvaras pār „Hipotēku banka” -  „Un domāju šis Hipotēku bankai būs viens no retajiem zaudējumiem, jo neviens no viņu līderiem neparādīja uz ko viņš ir spējīgs.”

Nedēļas pārsteigums

3.līgas komanda „Check.IT” sezonai pieteica Raimondu Gabrānu. Tiesa pirmajā spēlē laukumā viņš neizgāja ...

Nedēļas bilde - "Nordea Banka" aizsardzība cīņā pret "BrokerServiss"

nordea def..jpg

    30.09.2009. BrokerServiss - Nordea Banka
    01.10.2009. Leifheit - Check.IT
­

Atgriezties pie sarakstaSlavas zāle - "Visas līgas

Punktu summa
Vidēji punkti
3p. metieni
Soda metieni

Interesanti fakti

Edijam Neilandam (Roja/Rīga) pieder gūto punktu rekords vienas sezonas summā 2.līgas turnīrā. 2005./06. gada sezonā viņš 18 mačos guva 595 punktus, jeb 33,1 punktu vidēji spēlē.
krown.lv