dubultamatieru līga

DAL
2. līga
1. līga
Jaunumi

7. spēļu nedēļa


7. spēļu nedēļa

Aizvadītas 29 spēles.

Nedēļas izcilnieki

Elites grupa: Hedijs Šlīters (Rīgas satiksme) – 37

1.līga: Kaspars Rubenis (Emerald Baltic) – 28

2.līga: Uldis Višņēvics (BK Velvets) – 30

3.līga: Juris Misters (Leifheit) – 43

Pretendentu līga: Andrejs Prohorovs (Pronets.lv) – 30

+35 grupa: Atis Niedra (Lapmežciems) – 29

Elites grupa

+++ Latcomfort/Ķekava – sagādāja lielāko zaudējumu turnīra līderiem „ZRF Rumba” kopš 2006. gada – 77:45. Ķekavnieki tabulā turpat aiz līderiem, tiesa ar smagu atlikušo spēļu kalendāru.

++ Rīgas satiksme – pēdējo minūšu trīspunktu kanonāde un metiens līdz ar spēles beigu signālu ļāva izraut neizšķirtu pret „Latvijas Gāzi” – 85:85. Šoreiz neizšķirts gandrīz uzvaras vērtībā.

+ LSAB/Lattelecom – čempioni pamazām sāk uzņemt apgriezienus. Šonedēļ ne bez pūlēm uzvarēti Stopiņi (105:89), kas bija ceturtais panākums pēc kārtas. Arī pirmā apļa beigās gaida smagas cīņas ar līderiem.

--- ZRF Rumba – tik maz punktus kā pirmdien Ķekavā daudzkārtējie DAL čempioni līdz šim vēl nebija guvuši - 45:77.

-- Latvijas Gāze – neveiksmes turpina vajāt gan laukumā, gan ārpus tā. Šonedēļ nespēja nosargāt uzvaru viesos pār „Rīgas satiksmi”, turklāt atkal papildinājusies komandas lazarete.

- Ūpis – neizmantoja „Eddi” otrajā puslaikā doto iespēju pacīnīties par pirmo uzvaru. Izdevības tik izšķērdētas un arī tabulā ierakstīts jau septītais zaudējums (68:83). Ar lielu apņēmību uzvarēt gan joprojām elitē neizdodas.

Astotajā nedēļā pavasara fināla atkārtojums – „Rūja un Dēli” vēlēsies revanšēties „LSAB/Lattelecom”.

1.līga

+++ Bottomline/INO – principiālā cīņā uzvarēja savus galvenos konkurentus no pērnās sezonas 2.līgas cīņām „Nexum/Danone”. Turklāt izdarīja to ļoti pārliecinoši – 71:47.

++ Hanzas SK – ilgi gaidītā pirmā uzvara tika izcīnīta pret spēcīgo „Latvenergo” – 72:58. Tabulā gan joprojām pēdējā vieta.

+ Swedbank – turpina krāt uzvaras un uz sāncenšu neveiksmju fona atrauties tabulā. Skaidrs, ka tabulā nebūs panākami līdz devītās nedēļas beigām.

--- Latvenergo – balvas kā Latvijas 2008. gada lielākais uzņēmums saņemšanu aizēnoja negaidītais zaudējums viesos Hanzas SK – 58:72. Ja grib atgriezties elitē šādi zaudēt nedrīkst atļauties.

--TELE 2 – iespējams negaidītie notikumi izšķirošo soda metienu izpildes laikā izsita komandu no līdzsvara kā rezultātā tika piedzīvots ļoti sāpīgs zaudējums pret „Emerald Baltic”  - 80:82.

- Nexum/Danone – nesenie līderi piedzīvoja otro zaudējumu pēc kārtas, atkrītot tabulā uz ceturto vietu. Nākamie mači ar tabulas kaimiņiem.

Astotās nedēļas uzmanības centrā „Nexum/ Danone” viesošanās Ādažos pie senajiem cīņubiedriem vēl no 3.līgas laikiem „Emerald Baltic”.

2.līga

+++ RFR-RIOSS – ļoti smagi nāca uzvara pār „C4” (67:61). Uz sāncenšu mainīgā snieguma fona izskatās, ka vismaz līdz pirmā apļa beigām būs pārējiem tabulā nesasniedzami.

++ LSPA – viesos pārsteidza „Elsana Pirtnieks” – 73:69, saglabājot pozitīvu bilanci kopvērtējumā.

+ C4 – pēc smagas cīkstēšanās otrdien ar līderiem „RFR-RIOSS”, piektdien spēja sakopot spēkus un viesos samērā negaidīti uzveikt Turības studentus (84:75).

---/-- BK Inchcape/100% sports – abas komandas turpina krāt zaudējumus. Ja „Inchcape” kārtējais smagais kāviens (šoreiz pret Turību 47:96) jau ir pierasts, tad „100% sports” nokdauns no Carnikavas gan bija ar nelielu pārsteiguma devu (59:102). Tomēr pārāk liela rezultāta starpība.

-Elsana/Pirtnieks – līderu RFR-RIOSS ķeršanu tabulā apturēja LSPA studentu sniegums (69:73).

Astotajā nedēļā izcelsim Carnikavas un BK „Velvets” dueli ceturtdien.

3.līga

+++ Leifheit – otrajā puslaikā spēja iegrožot „E.Daniševska biroja” līderu duetu Daniševskis/Kronītis, sagādājot „daniševskiem” pirmo zaudējumu viņu laukumā (81:73).

++ Check.IT – skriešanās ar RCK studentiem tomēr beidzās ar labvēlīgu iznākumu (88:83). Šoreiz brīnumnūjiņa Rolanda Gebauera personā – 8 realizēti trejači.

+ Polārā zvaigzne – turpina baudīt līdera godu. Šonedēļ viegla pastaiga pret „BrokerServisu”, bet tikai tagad sāksies īstās cīņas. Redzes, cik spoži Zvaigzne spīdēs pēc četriem atlikušajiem mačiem ar visiem tabulas līderiem.

--- 84.vsk. – jau trešo nedēļu zālē turpinās remontdarbi, kuru rezultātā abas šeit mājvietu šosezon atradušās komandas ir spiestas mačus pārcelt uz pretinieku laukumu vai decembri.

--E.Daniševska birojs – pirmais zaudējums savā laukumā šosezon gan vēl ļauj saglabāt otro vietu. Varbūt vairāk vajag koncentrēties uz pašu sniegumu laukumā ...

- BrokerServiss – varbūt turpmākie mači ar nosacīti vājākiem pretinieki ļaus beidzot sagaidīt pirmo panākumu?

Astotajā nedēļā divas ļoti interesantas spēles. Pirmdien „E.Daniševska birojs” uzņems BK „Jungent”, bet tūlīt pēc svētkiem Pretendentu līgas pērnās sezonas nosacītais fināls -„Polārā zvaigzne” uzņems „Zaļo jostu”.

Pretendentu līga

+++ Lapenieki – uzvara pār vienu no līdergrupas komandām SC „Upesciems” (79:60) ļāva vēl vairāk nostabilizēties pirmajā vietā. Turklāt „Lapeniekiem” pateicīgs atlikušo spēļu kalendārs.

++ Hipotēku banka – no spēles uz spēli uzlabo sniegumu. Šoreiz lupatu lēveros tika samalti ķekavnieki – 113:66.

+ SCM Microsystems – pēc neveiksmīgā starta turpina krāt uzvaras. Šoreiz ceturtajā ceturksnī izdevās salauzt „Lidojošā cirka” pretestību (64:54).

--- BS Bolderay – joprojām nav atraduši mājas spēļu zāli, kā rezultātā turpina atcelties viens mačs pēc otra. Kad viņi domā to visu izspēlēt?

--Lidojošais cirks – pacēlās līdz trim pēc kārtas izcīnīto uzvaru augstumam, taču pret „SCM Microsystems” beigās pietrūka meistarības un veiksmes (54:64).

-DSV – šobrīd ir visilgāk neuzvarējusī Pretendentu komanda. Pēdējā uzvara datēta ar otro spēļu nedēļu. Šonedēļ brāziens no Ķekariem (52:62).

Astotajā nedēļā Zaķumuižā pie Upesciema viesosies „Lidojošais cirks”.

+35 grupa

+ Lapmežciems – pirmā uzvara DAL tika izcīnīta pret principiālajaiem pretiniekiem no Jūrmalas (70:68).

-Jūrmala – pirmais zaudējums sezonā.

„Melnais” saraksts

Māris Daniševskis (E.Daniševska birojs) – tehniskā piezīme

Andris Kulbergs (BK Inchcape) – tehniskā piezīme

Agris Alksnis (LMT) – diskvalificējošā piezīme (jāizlaiž nākamā spēle)

Ēriks Kehris (ALT auto) – diskvalificējošā piezīme (jāizlaiž nākamā spēle)

„ALT auto” komandai – tehniskā piezīme

Jānis Lapss (LSPA) - 2 tehniskās piezīmes (jāizlaiž 3 nākamās spēles)

Raimonds Možeiks (RPP/Varu Lat) – tehniskā piezīme

Kuriozs

Pirmdienas dramatiskā spēle Natālijas Draudziņas ģimnāzijā starp „TELE2” un „Emerland Baltic” bija sasniegusi savu kulmināciju. Atlika spēlēt vēl dažas sekundes. Rezultāts bija 79:80 par labu viesiem, bet uz soda metiena līnijas stājās viens no mājnieku līderiem Oskars Bajārs. Pēc pirmā precīzā sodiņa notika negaidīts pavērsiens. Zālē parādījās dežurante un, neko nevienam nesakot, sāka slēgt ārā zāles apgaismojumu, jo zāles īrnieku laiks bija beidzies. Pēc kopīgiem pūliņiem izdevās ar večiņu sarunāt, ka spēli viņa atļaus pabeigt mākslīgajā nevis Mēness apgaismojumā. Negaidītais pavērsiens iespējams izsita „TELE2” no sliedēm. Soda metiens bija neprecīzs, bet ādažnieki faktiski gandrīz ar beigu signālu izrāva uzvaru.

Eirolīgas klubs liek dubultamatieriem pagaidīt

Šīs nedēļas DAL pēdējais mačs Olimpiskajā sporta centrā starp „RPP/Varu Lat” un 19.vidusskolu sākās ar pārdesmit minūšu aizkavēšanos, jo pirms tam OSC zāles dēļus iesildīja Eirolīgas klubs „Lietuvos Rytas”. Viļņas klubs izmantoja treniņam atvēlētās visas minūtes, bet nevienam no klātesošajiem nebija nekādu iebildumu pavērot meistarus klātienē.

Arī DAL čivinās

Turpmāk DAL jaunākās ziņas būs atrodamas arī Twitter formātā.

http://twitter.com/DubultamatieriAtgriezties pie sarakstaSlavas zāle - "Visas līgas

Punktu summa
Vidēji punkti
3p. metieni
Soda metieni

Interesanti fakti

Par 2015./16. gada Elites grupas regulārā turnīra labāko cīnītāju par atlecošajām bumbām kļuva Andris Vētra (Latvijas Gāze) - 11,0 vidēji
krown.lv