dubultamatieru līga

DAL
2. līga
1. līga
Jaunumi

8. spēļu nedēļa


8. spēļu nedēļa

Aizvadītas 29 spēles

Nedēļas izcilnieki

Elites grupa: Ivo Pūce (Rūja un Dēli) – 36

1.līga: Raitis Eida (Nexum/Danone) – 30

2.līga: V.Krasovskis (19.vsk.), P.Bluks (Arheja GS) – 32

3.līga: Rolands Kronītis (E.Daniševska birojs) – 34

Pretendentu līga: Artis Voiteks (DSV) – 28

+35 grupa: Aldis Kristons (Lapmežciems) – 22

Elites grupa

+++ LSAB/Lattelecom – piekto uzvaru pēc kārtas izcīnīja pret pagājušā gada saviem pretiniekiem finālā „Rūja un Dēli” (92:89). Veiksmīgais sniegums ļāvis strauji pietuvoties labāko trijniekam. Spēcīgi pretinieki atlikušajās pirmā apļa spēlēs.

++ ZRF Rumba – par iepriekšējās nedēļas sakāvi Ķekavā sakrātās dusmas izgāza uz BN „Kurši” – 94:56. Pēc Rūjas diviem zaudējumiem atgriezās tabulas pirmajā ailītē.

+ Latvijas Gāze – neskatoties uz komandu vajājošajām traumām turpina krāt uzvaras. Šajā nedēļā mājās izdevās pieveikt RCNP – 78:61.

--- Rūja un Dēli – līdzšinējās septiņās spēļu nedēļās DAL vicečempioni bija piedzīvojuši tikai vienu neveiksmi, bet te uzreiz divi „zāģi” vienā nedēļā. Turklāt abi divi saspringtās spēles galotnēs – vispirms pret „Kuršiem” (90:92), tad ar „Lattelecom” (89:92).

-- Latcomfort/Ķekava – pēc skaistās uzvaras pār „Rumbu” piedzīvoju pamatīgu kāvienu mājās pret „Rīgas satiksmi” – 60:91, tabulā atkrītot uz septīto vietu.

- Ūpis – viena no četrām DAL komandām, kas joprojām nav uzvarējusi. Šoreiz zaudējums SEB Bankai – 56:63.

9. nedēļā neapšaubāmi interesantākais solās būt „LSAB/Lattelecom” un „ZRF Rumba” duelis ceturtdien.

1.līga

+++ Swedbank – septītā uzvara pēc kārtas mājās tika izcīnīta pār „Varenie runči/Corporate Solutions” – 101:66. Izskatās, ka baņķieri pirmo apli pabeigs līderpozīcijās.

++ Hanzas SK – izcīnīja otro uzvaru pēc kārtas, viesos pieveicot „ALT auto”. Hanzieši pēc šī panākuma pirmo reizi izkļuva no iesildītās pēdējā pozīcijas.

+ Nexum/Danone – pēc diviem zaudējumiem saņēmās un viesos pārliecinoši pieveica savu principiālos pretiniekus „Emerald Baltic” – 83:64.

--- Varenie runči/Corporate Solutions – bez saviem līderiem Normunda Feierberga (atsvaidzināja traumu) un Raimonda Elbakjana (nespēlēja) pilnīgi bezcerīgs gala iznākums pret līderiem „Swedbank” – 66:101. Un arī atkrišana uz pēdējo vietu tabulā.

-- ALT auto – sezonu iesāka vareni, bet nu zaudējumi krājās biežāk kā uzvaras. Mājās neplānots zaudējums Hanzas SK – 48:52.

- Emerlad Baltic – turpina cīnīties ar mainīgām sekmēm. Mājās piekāpās vieniem no līderiem „Nexum/Danone”.

Devītajā nedēļā izcelsim: vai „LMT” spēs apturēt „Swedbank” uzvaru gājienu?

2.līga

+++ Arheja GS – to, ko divās spēlēs 3. līgas ietvaros neizdevās izdarīt pērn, to ar pirmo reizi un pārliecinoši izdevās šosezon – pieveikt „Elsana Pirtnieks” – 89:72. Neskatoties uz uzvaru komanda tabulā 8. pozīcijā, bet pirmais četrinieks ir tupat līdzās.

++ Carnikava – izdevās uzveikt tabulas līdzgaitniekus BK „Velvets” – 77:75. Interesantas solās būt nākamās trīs carnikaviešu spēles.

+ Rīgas 19. vidusskola – viesos uzveica „LSPA” studentus (84:75), saglabājot pozitīvu bilanci kopvērtējumā – 5 uzvaras 8 mačos. Sagaida smags atlikušo spēļu kalendārs.

--- Elsana Pirtnieks – pēc nonākšanas spēcīgākā līgā „pirtnieku” uzvaru skaits augu uz pusi lēnāk kā pērn 3.līgā. Lai arī vēl ļoti daudz cīņu priekšā, cīņa par trijnieku būs smaga. Trešais sezonas zaudējums piedzīvots pret „Arheja GS” – 72:89.

--100% sports – ar zaudējumu uzskaitīšanu jau otro nedēļu vairs nepietiek ar vienas rokas pirkstiem. Lai arī nākamajās spēlēs būs labas iespējas beidzot pārtraukt neveiksmju sēriju, taču sniegums jāuzlabo kardināli, lai līdz pavasarim nebūt jāspēlē pārspēles. Šonedēļ zaudēja „C4” – 66:74.

- BK Inchcape – šajā nedēļā diezgan prognozēts zaudējums līderiem RFR-RIOSS – 45:81. Bet nākamnedēļ teju vai izšķirošais mačs par nepalikšanu pēdējā vietā pēc pusdistances ar „100% sports”.

Nākamās nedēļas centrālais mačs – Carnikava uzņems „Elsana Pirtnieks”.

3.līga

+++ Zaļā josta – apturēja līderu „Polārās Zvaigznes” uzvaras gājienu, pieveicot viņus ar 78:67. Būs interesants pirmā apļa finišs.

++ BK Jungant – turpina veiksmīgi spēlēt, viesos uzvarot vienu no līderiem „E.Daniševska birojs” – 99:94. Šobrīd tabulā dalīta otrā vieta ar „Zaļo jostu”.

+ Check.IT – nezaudēto spēļu sēriju pagarinājuši līdz piecām. Pārliecinoša uzvara pār „Nordea Banka” – 101:61, Pēc sāncenšu neveiksmēm pakāpušies jau uz ceturto pozīciju.

--- Polārā Zvaigzne – jebkurš zaudējums ir nepatīkams, bet vēl nepatīkamās tas ir pret principiāliem pretiniekiem un situācijā, kad septiņās spēlēs vēl nav piedzīvoti zaudējumi.

--BrokerServiss – bija tik tuvu pirmajai uzvarai sezonā, bet tomēr pietrūka. Pret „Aizkraukles banku” – 74:78.

- Leifheit – viena no līdergrupas komandām mājās zaudēja vienībai, kas atradās tabulas pretējos polos. Pret „VCG ekspertu grupu” – 74:80.

Devītajā nedēļā savā starpā tiksies divas no vadošajām komandām, kuras pēc šīs nedēļas mačiem trin nažus, lai atriebtu zaudējuma rūgtumu – „Polārā Zvaigzne” uzņems „Leifheit”.

Pretendentu līga

+++ Hipotēku banka – pēdējās spēļu kārtās bez liekām ceremonijām turpina graut vienu pretinieku pēc otra. Šoreiz pa sitienam trāpījās „SCM Microsystems”- 99:67.

++ DSV – pārtraukuši piecu neuzvarēto spēļu sēriju, mājās uzvarot pastarīti „32.galapunkts” – 73:40.

+ SC Upesciems – uzvarēja principiālā cīņā pret tabulas kaimiņiem no „Lidojošā cirka” – 54:51.

--- 32.galapunkts – pamatīgs pēriens pār uzvaru izsalkušajiem „DSV” (40:73), rada diezgan bēdīgu skatu turnīra tabulā.

--Baltezers – lai arī turpina sīvi cīnīties ar gandrīz jebkuru pretinieku, vairāk par vienu uzvaru joprojām nav izdevies izcīnīt. Šoreiz zaudējums mājās Ķekavas komandai – 71:82.

- Lidojošais cirks – otrais sāpīgais zaudējums līdzvērtīgiem pretiniekiem pēc kārtas viesos. Šoreiz Upesciemam.

9. nedēļas uzmanības centrā „Pronets.lv” uzņems SC „Upesciems”.

+35 grupa

+ Tasmānijas tīģeri – izteikuši vēlmi papildināt šīs grupas komandu dalībnieku pulku. Tādejādi no decembra turnīrā varētu startēt jau sešas vienības.

-Rīgas satiksme – joprojām bez uzvarām. Šajā nedēļā mājās zaudēja turnīra jaunpienācējiem Lapmežciemam – 66:74.

„Melnais” saraksts

Kristaps Balcers (Ūpis) – diskvalificējošā piezīme (NAV jāizlaiž nākamā spēle, jo diskvalifikācija saņemta par 2 nesportiskajām piezīmēm)

Māris Daniševskis (E.Daniševska birojs) – tehniskā piezīme

Lasi par DAL arī Twitterī - http://twitter.com/DubultamatieriAtgriezties pie sarakstaSlavas zāle - "Visas līgas

Punktu summa
Vidēji punkti
3p. metieni
Soda metieni

Interesanti fakti

Par 2013./14. gada 1.līgas labāko soda metienu izpildītāju kļuva Jānis Silarājs (Latvenergo) - 79,4% (68/54).
krown.lv