dubultamatieru līga

DAL
2. līga
1. līga
Jaunumi

9. spēļu nedēļa


9. spēļu nedēļa

Aizvadīta 31 spēle.

Nedēļas izcilnieki

Elites grupa: Gatis Saliņš (RCNP) – 33

1.līga: Normunds Feierbergs (Varenie runči/CS) – 38

2.līga: Pēteris Bluks (Arheja GS) – 37

3.līga: Aivars Birkovs (BK Jungent) – 35

Pretendentu līga: Nikolājs Torbenko (BS Bolderay) – 26

+35 grupa: Māris Krastiņš (BK Velvets) – 32

Elites grupa

+++ ZRF Rumba  - apturējuši čempionu „LSAB/Lattelecom” uzvaras gājienu un nu ieņem pilntiesīgu vietu tabulas pirmajā ailītē. Nākamnedēļ gan šī vietas būs jāaizstāv cīņā ar „Eddi”.

++ Ūpis – ilgi gaidīto pirmo uzvaru pēc astoņiem zaudējumiem pārsteidzoši izcīnījuši pār „RCNP” – 72:64. Tiesa joprojām pēdējā vieta turnīra tabulā.

+ Stopiņi – arī Stopiņi tikuši pie vairakkārt briedušās pirmās uzvaras. Uzvaru pār „SEB Banku” viesos par lielu sensāciju vis nenosaukt – 93:85.

--- Rūja un Dēli – nonākuši uz zaudējuma takas, piedzīvoja jau trešo neveiksmi pēc kārtas. Pret „Eddi” nelīdzēja arī 18 realizētie tālmetieni – 89:97.

--RCNP – problēmas ar sastāvu, tomēr zaudējums pastarītim godu nedara. Ka tik šādi turpinot nesanāk atkārtot divu gadu vecus notikumus.

- LSAB/Lattelecom – čempionu uzvaru sprints apstājās pie cipara „pieci”. Tālāk telekomiešus nepalaida „ZRF Rumba”.

10. nedēļā līderu mačs – „ZRF Rumba” uzņems „Eddi”.

1.līga

+++ Nexum/Danone – mājās sagādāja zaudējumu neizteiksmīgi spēlējošajam „Latvenergo” (62:47), kopvērtējumā atpaliekot vien no „Swedbank”.

++ Hanzas SK – triju nedēļu laikā no pēdējās vietas pakāpušies uz pozīcijām, kas pirmo apli pat ļautu noslēgt labāko astotniekā. Trešo uzvaru pēc kārtas izcīnīja mačā pret Karavīru – 71:64.

+ Swedbank – viļņveidīgs sniegums pret LMT. Daudz netrūka, lai sāncenši beigās atspēlētos un izrautu neizšķirtu. Šoreiz tomēr laimīga uzvara – 82:79.

--- Latvenergo – bāls sniegums mačā pret „Nexum/Danone” un loģisks zaudējums (47:62). Tā turpinot diez vai izdosies paspēkoties par atgriešanos elitē.

--Karavīrs – zaudējums tabulas kaimiņiem Hanzas SK (64:71). Astoņos mačos joprojām tikai viena uzvara un tagad jau pēdējā vieta kopvērtējumā.

- Bottoline/INO – pēdējā laikā veiksmīgi spēlējošie „bottomlinieši” mājās paklupa pret Ādažu „Emerald Baltic” (59:68), pielaižot tuvākos sekotājus rokas stiepiena attālumā.

10. nedēļas centrālais mačs – „Latvenergo” pret „Bottomline/INO”.

2.līga

+++ RPP/Varu Lat – atspēlēja 13 punktu deficītu astoņu pēdējo minūšu laikā un 8 sekundes pirms beigām ar trim soda metieniem panāca izlīdzinājumu pret neapšaubāmajiem līgas līderiem RFR-RIOSS. Beigās pašvaldības policistiem neizšķirts gandrīz vai uzvaras vērtē – 81:81.

++ BA Turība-2 – nostabilizējušies otrajā vietā pēc uzvaras mājās pār 19. vidusskolu – 88:81.

+ 100% sports – beidzot izdevās pārtraukt ieilgušo neveiksmju sēriju un pastarīšu cīņā uzvarēt BK „Inchcape” – 80:73.

--- BK Inchcape – palikusi par vienīgo DAL komandu (neskaitot +35 grupu), kura vēl nav uzvarējusi. Iespēju pret priekšpēdējā vietā esošo „100% sportu” neizmantoja (73:80). Izskatās, ka 2009. gadu varētu pabeigt bez uzvarām.

--RFR-RIOSS – nedemonstrēja līderu cienīgu maču pret „RPP/Varu Lat”, beigās nospēlējot neizšķirtu 81:81 un zaudējot pirmo punktu šosezon. Viņiem par laimi regulāri punktus zaudē arī tuvākie sekotāji.

- LSPA – piecu cilvēku sastāvā tomēr neizdevās pārsteigt „Arheja GS” – 81:86. Studenti noslīdējuši uz devīto vietu kopvērtējumā.

10. nedēļā centrālais mačs – „Elsana Pirtnieks” pret „C4”.

3.līga

+++ Zaļā josta – pēc uzvaras pār „Aizkraukles banku” un līdzšinējo līderu neveiksmes kļuvuši par kopvērtējuma līderiem.

++ Check.IT – ceļu vairs negriež nevienam. Nu jau kārtējā uzvara tika izcīnīta pār „Ultru” – 78:59. Komanda jau ielauzusies labāko trijniekā.

+ BrokerServiss – beidzot arī „brokeriem” izdevies tikt pie pirmā panākuma, turklāt ļoti pārliecinoša. Ar garu degunu tika atstāti RCK studenti – 77:57. Vai sagaidīsim arī turpinājumu?

--- Polārā Zvaigzne – mačus ar līdergrupas komandām „polārie” sagaidīja ar sastāva problēmām (traumas un slimības). Rezultātā otro nedēļu pēc kārtas zaudējums. Turklāt šoreiz līderiem nepieklājīgi liels pret „Leifheit” – 54:86. Uzreiz atkāpšanās uz ceturto vietu. Nākamnedēļ vēl smagāks mačs pret BK „Jungent”.

--RCK – zaudējums pēdējā vietā esošajai komandai, kura visiem bija zaudējusi ar pamatīgu pārsvaru godu neradu. Šogad arī kopējie rezultāti vājāki kā pērn.

- Ultra – sezonu tīri veiksmīgi sākušie 3.līgas jaunpienācēji sāk zaudēt ar vien regulārāk un ar ar vien lielākiem cipariem. Tiesa ļoti pateicīgs atlikušo spēļu kalendārs pozīciju uzlabošanai.

10. nedēļas uzmanības centrā – BK „Jungent” pret „Polārā Zvaigzne”.

Pretendentu līga

+++ Lapenieki – jau devīto uzvaru pēc kārtas izcīnīja mačā pret „DSV” – 73:59. Kļuvuši par vienīgo komandu līgā, kas uzvarējusi visās spēlēs.

++ 32.galapunkts – DAL ilgdzīvotāji tikuši pie otrās uzvaras viesos dramatiskā galotnē uzvarot BS „Bolderay” – 65:64. Šīs komandas uzvaras nav ikdienišķa parādība.

+ BK Ķekari – turpina demonstrēt līderu grupas cienīgu sniegumu, šonedēļ uzvarot Ķekavas komandu – 74:60. Labas iespējas Ziemassvētkus sagaidīt trijniekā.

--- Baltezers – nedēļā divi mači, kuros abos bija ļoti tuvu uzvarai, tomēr beigās sanāca tikai viens neizšķirts. Vispirms mājās zaudējums Bolderay (81:87), bet pēc tam viesos neizšķirts pret „SCM Microsystems” – 60:60. Joprojām tikai viena uzvara.

--Pronets.lv – līdzīgā mačā zaudējums SC „Upesciems” (59:65). No pēdējām sešām spēlēm spējuši uzvarēt tikai vienā.

- RXG/Ķekava – zaudēja viesos „Ķekariem” (60:74), tabulā esot priekšā tikai četrām komandām.

10. nedēļas uzmanības centrā – „SC Upesciems” pret „Hipotēku banku”.

+35 grupa

+ BK Velvets – par pērn finālā piedzīvoto zaudējumu ar pompu revanšējās Stopiņiem – 78:50! Trīs uzvaras trīs mačos.

-Stopiņi – čempioni pamatīgi izgāzās savā pirmajā sezonas mačā pret „Velvetu”.

„Melnais” saraksts

Mārtiņš Konstenbergs (Latvijas Gāze) – diskvalificējošā piezīme (jāizlaiž nākamā spēlē)

Ivo Poļaks (Latcomfort/Ķekava) - diskvalificējošā piezīme (jāizlaiž nākamā spēlē)

Mārtis Martuzāns (Nexum/Danone) – tehniskā piezīme

„Latvenergo” komanda – tehniskā piezīme

Edgars Grieznis (VCG ekspertu grupa) – tehniskā piezīme

BN „Kurši” komanda – tehniskā piezīme

Reinis Kolnejs (Check.IT) – tehniskā piezīme

Raivis Alksnis (Rūja un Dēli) – tehniskā piezīme

Andulis Vitte (Varenie runči/CS) – tehniskā piezīme

„Varenie runči/CS” komandai – tehniskā piezīme

Jānis Bacāns (LVM) - diskvalificējošā piezīme (jāizlaiž nākamā spēlē)

Edgars Suraks (ZRF "Rumba") - tehniskā piezīme

Atgriezties pie sarakstaSlavas zāle - "Visas līgas

Punktu summa
Vidēji punkti
3p. metieni
Soda metieni

Interesanti fakti

Par 2014./15. gada sezonas 1.līgas labāko 3 punktu metienu izpildītāju kļuva Jānis Zicāns no "Lidojošā cirka". 19 spēlēs viņš realizēja 106 tālmetienus.
krown.lv