dubultamatieru līga

DAL
2. līga
1. līga
Jaunumi

12. spēļu nedēļa


12. spēļu nedēļa

Aizvadītas 28 spēles.

Nedēļas izcilnieki

Elites grupa: Uģis Promolds (Stopiņi) – 25

1.līga: Raitis Eida (Nexum/Danone) – 40

2.līga: Māris Krastiņš (BK Velvets) – 24

3.līga: Nauris Paeglis (BrokerServiss) – 32

Pretendentu līga: Sandris Sēja (Pronets.lv) – 32

+35 grupa: Didzis Zeidaks (Tasmānijs tīģeri) – 34

Elites grupa

+++ RCNP – apņēmības pilni sāka šo gadu ar uzvaru pār kopvērtējuma līderiem „ZRF Rumba”– 76:75. Pēc šī panākuma arī atgriezās labāko astotniekā. Tomēr devītā vieta šobrīd ir tuvāk nekā septītā.

++ Rīgas satiksme – vēl viena dramatiska galotne ar šīs komandas piedalīšanos. Šoreiz veiksme bija viņu pusē mačā pret SEB – 81:80. Šobrīd atpalicība no līderiem ir vairs tikai viens punkts.

+ LSAB/Lattelecom – lai arī vienubrīd uzspēlēja sešatā, par ko saņēma tehnisko piezīmi, mačā pret BN „Kurši”, taču neuzkāpa uz tā paša grābekļa, no kura pirmajā aplī dabūja pa pieri, zaudējot toreiz tai pašai komandai, kura bija ieradusies 5 vīru sastāvā. Šoreiz pārliecinošs revanšs – 86:64. Tiesa čempionus janvārī sagaida ļoti smags spēļu kalendārs.

--- ZRF Rumba – klupiens pret devītajā vietā esošo RCNP noteikti nebija komandas plānos. Varbūt auksta ūdens šalts nāks par labu turpmākajiem mačiem.

--SEB Banka – tikai nedaudz pietrūka, lai otrreiz šosezon pārspētu vienu no līderiem „Rīgas satiksmi”. Pietrūka viena precīza metiena.

-BN Kurši – pamatīgs zaudējums pret „LSAB/Lattelecom” noteikti neuzspodrināja komandas izredzes uzlabot situāciju kopvērtējumā. Šādi turpinot var sanākt piedalīties pārspēles par palikšanu elitē.

13. nedēļas uzmanības centrā – „LSAB/Lattelecom” pret „Latvijas Gāzi”.  

1.līga

+++ Nexum/Danone – atkārtoti pārspēja turnīra līderus „Swedbank”. Turklāt izdarīja to ļoti pārliecinoši un arī pārtrauca baņķieru desmit uzvaru sēriju – 99:78. Tiesa joprojām atpalicība no pirmās vietas ir vairāk kā vienas uzvaras tiesa.

++ TELE2 – „meteorīts” šoreiz sabiedēja „Varenos runčus” -75:70. Principiāla uzvara pār tabulas kaimiņiem, ļāva TELE2 iespraukties astotniekā.

+ Karavīrs – ne tikai pārsteidza vienu no četrinieka pretendentiem „Bottomline/INO”, bet arī atkāpās no pēdējās vietas tabulā.

--- Swedbank – nekas nav mūžīgs. Arī „Swedbank” uzvaru sērija ir galā un veids kā tā pārtrūka noteikti komandai bija diezgan sāpīgs. Jāatceras, ka arī pirmais aplis sākās līdzīgi, bet turpinājums bija spožs.

--Bottomline/INO – punktus zaudēja vairākas goda pjedestāla tīkotājas, tomēr šai komandai punktu zaudējums nāca visnepatīkamāk - pret pēdējā vietā esošajiem karavīriem.

-Emerald Baltic – ādažniekiem joprojām iet kā pa viļņiem. Šoreiz zaudējums principiālajiem sāncenšiem no „ALT auto” (84:96)

13. nedēļas centrālais mačs – LMT pret TELE2!

2.līga

+++ LSPA – pārtrauca neapšaubāmo līderu „RFR-RIOSS” 11 nezaudēto spēļu sēriju, sagādājot viņiem pirmo zaudējumu šosezon – 81:68. Neskatoties uz to topošie sporta pedagogi joprojām tikai devītajā pozīcijā.

++ Carnikava – bez lielām problēmām tika galā ar „C4” – 62:50. Šobrīd pēc zaudētiem punktiem joprojām ceturtā pozīcija.

+ 19.vidusskola – ļoti pārliecinoši tika galā ar daudziem neērto BK „Velvets” – 86:60. Tādejādi Bolderājas brigāde apsteidza „Velvetu”, pakāpjoties uz piekto vietu.

--- RFR-RIOSS – gads sācies ar pirmo ierakstu zaudējumu ailītē. Tuvākie sekotāji gan joprojām patālu.

--BK Inchcape – joprojām vienīgā komanda DAL, kas nav uzvarējusi. Pēdējos mačos jau cerība pārtraukt neveiksmju sēriju ir augusi, tomēr pret „Arheja GS” minimāls zaudējums – 54:55.

-BK Velvets – pamatīgs zaudējums viesos pret 19.vidusskolu. Redzēs, vai pieredzējušajiem vīriem pietiks pulveris otrajam aplim.

13. nedēļas top mačs – „Elsana Pirtnieks” uzņems 19.vidusskolu.

3.līga

+++ RCK – uzvara pār otrajā vietā esošo BK „Jungent” nāca negaidīti – 77:59. Pirmais patīkamais pārsteigums no komandas šosezon.

++ Polārā Zvaigzne – uzvara pār sastāva ziņā pastiprināto „VCG Ekspertu grupu” nenāca viegli, taču beigu cipari diezgan pārliecinoši – 91:76. Jāatceras, ka pērnā gada izskaņā „polārie” diezgan pamatīgi bija iebuksējuši.

+ BrokerServiss – vēl pēdējā dienā pirms atļautajām izmaiņām sastāva papildināšanā veica kārtējās izmaiņas. Īstā sastāva meklējumi ir nesuši augļus. Uzvara pār „Nordea Banku” (82:70) komandai bija otrā pēc kārtas, kas pēc sezonas pirmajiem mačiem šķita neiespējami.

--- BK Jungent – vienīgais mierinājums pēc zaudējuma RCK ir tas, ka zaudēts komandai, kura nav tiešais konkurents tabulā par vietu labāko trijniekā (četriniekā).

--Aizkraukles Banka – zaudēt ar minimālu starpību (57:59) nekad nav patīkami, bet vēl vairāk ja pretinieks pēc situācijas tabulā ir bijis spēcīgāks un uzvara bija tik tuvu. Nepatīkami, ka uzvarēja tuvākie konkurenti tabulā – RCK un „BrokerServiss”.

-Ultra – tikai nedaudz pabaidīja līderus „Zaļo jostu”, taču apspēlēt „zaļos” otrreiz šoreiz nebija pa spēkam – 62:68.

13. nedēļas uzmanības centrā divas spēles ar „Check.IT” piedalīšanos. Vispirms pret „Leifheit”, bet pēc tam ar BK „Jungent”.

Pretendentu līga

+++ Hipotēku banka – uzvarēja ļoti svarīgā spēlē mājās pret BK „Ķekari” – 69:60. Papildus vēl pēc SC „Upesciems” klupiena pakāpās pat uz 2.vietu.

++ Lapenieki – ātri uz lāpstiņām nolika „SCM Microsystems” (93:63), turpinot gozēties slavas saulītē.

+ Baltezers – kļuva par lielākā šīs nedēļas pārsteiguma autoriem. Viesos dramatiskā galotnē apspēlēja SC „Upesciems” – 65:64. Baltezeram parādījusies labas iespējas pacīnīties par vietu pārspēlēs.

--- SC Upesciems – zaudējums Baltezeram noteikti nebija komandas plānos. Pēdējā sekundē neiemestais soda metiens maksāja neizšķirtu.

--BK Ķekari – zaudējums Hipotēku bankai (60:69) var maksāt dārgi turnīra beigās. Labi, ka izdevās noturēt pārsvaru divu spēļu summā.

-Pronets.lv – zaudējums tiešajiem konkurentiem „RXG/Ķekava” (81:106) komandu attālināja no labāko sešinieka. Uz pēdām jau min Baltezers.

13. nedēļas uzmanības centrā – „Pronets.lv” pret „SCM Microsystems”.

+35 grupa

+ Tasmānijas tīģeri – veiksmīgi ienākuši pieredzējušo vīru grupā, izcīnot nu jau otro uzvaru. Šoreiz pret „Rīgas satiksmi”.

-SSB Jūrmala – viesos zaudēja Stopiņiem, atkāpjoties uz priekšpēdējo vietu kopvērtējumā.

„Melnais” saraksts

Edgars Buļs (LSAB/Lattelecom) – tehniskā piezīme

„LSAB/Lattelecom” komanda – tehniskā piezīme par sešu spēlētāju atrašanos laukumā

Gatis Šliters (Rīgas satiksme +35) – tehniskā piezīme

Toms Dzenis (E.Daniševska birojs) – tehniskā piezīme

No iepriekšējās nedēļas

Alens Šēfers (32.galapunkts) – 2 tehniskās piezīmes

Atis Šēfers (32.galaunkts) – tehniskā piezīmeAtgriezties pie sarakstaSlavas zāle - "Visas līgas

Punktu summa
Vidēji punkti
3p. metieni
Soda metieni

Interesanti fakti

Par 2012./13. gada SPORT 2000 Elites grupas labāko punktu guvēju kļuva Ģirts Spēlmanis no "Mārupe/Sport 2000". 21 spēlē 457 gūtie punkti.
krown.lv