dubultamatieru līga

DAL
2. līga
1. līga
Jaunumi

13. spēļu nedēļa


13. spēļu nedēļa

Aizvadīta 31 spēle.

Nedēļas izcilnieki

Elites grupa: Sergejs Kiseļovs (ZRF Rumba) – 30

1.līga: Mārtiņš Līcis-Līcītis (Emerland Baltic) – 27

2.līga: Ivo Bikše (RPP/Varu Lat) – 33

3.līga: Aivars Birkovs (BK Jungent) – 39

Pretendentu līga: Oskars Kalniņš (Hipotēku banka) – 30

+35 grupa: Aldis Stivriņš (Stopiņi +35) – 29

Elites grupa

+++ Latcomfort/Ķekava – ķekavnieki izcīnīja 2 panākumus. Vispirms viegli mājās pret „SEB Banku”, bet divas dienas vēlāk viesos tika pārspēti „Eddi” . Šobrīd 5.vietā kopvērtējumā, taču septīto vietu no pirmās šķir tikai divas (!) uzvaras.

++ LSAB/Lattelecom – pieveica „Latvijas Gāzi” – 73:60. Šādi turpinot beigās var finišēt trijniekā. Šobrīd gan pirmā septītnieka komandas ir spēkos ļoti līdzīgas.

+ Rīgas satiksme – ļoti pārliecinoši izrēķinājās ar RCNP (102:63), kuri tikai pirms nedēļas negaidīt pieveica „Rumbu”.

--- Latvijas Gāze – zaudēja „LSAB/Lattelecom” un pēc ilgāka pārtraukuma izkrita no labāko trijnieka.

--RCNP – negaidīti daudz zaudēja „Rīgas satiksmei”. Vai uzvara pār „Rumbu” bija tikai vienreizējs veiksmes uzplaiksnījums?

-Ūpis – pirmā apļa mačā pret „Rumbu” ar iemestiem 49 punktiem būtu pieticis uzvarai (toreiz spēle beidzās ar 39:47), taču šoreiz sanāca  „-34”.

14. nedēļā no „lielā septītnieka” savā starpā spēlēs divi pāri – „Latvijas Gāze” uzņems „Rūja un Dēli” un „Eddi” tiksies ar „LSAB/Lattelecom”.

1.līga

+++ LMT – „sirsnīgas sarunas” ņēma virsroku pār „meteorītu” (TELE2)! Principiālais derbijs sanāca ļoti nervozs. LMT pārliecinoši nospēlēja pēdējo ceturtdaļu, kuras sākumā bija tikai divu punktu pārsvars. Beigās 77:56.

++ Karavīrs -  krietni saņēmušies pēc svētku brīvdienām. Šoreiz krita „Emerald Baltic” – 75:70. Divu nedēļu laikā karavīri uzlēca no pēdējās vietas un devīto.

+ Nexum/Danone – otrā šī gada uzvara tika izcīnīta pār sīktajiem „Varenajiem runčiem” – 64:58. Par cik uzvarēja arī tuvākie konkurenti, tad kopvērtējuma pozīcijas nemainījās.

--- Bottomline/INO – otrai zaudējums otrā apļa ievadā (šoreiz pret „Swedbank”) komandu attālināja no labāko trijnieka. Ceturtā vieta gan ir vienas uzvaras attālumā.

--Emerald Baltic – arī Ādažu brigādei otrā neveiksme pēc kārtas. Šajā nedēļā pret Karavīru. Šobrīd jau jāsāk mest acis uz kvartetu, kas pavasarī spēlēs pārspēles par palikšanu 1.līgā.

-TELE2 – „meteorīts” smagi piezemējās otrdien Pļavnieku ģimnāzijā. Pēdējās minūtēs dzirksteles šķīda ne tikai tiesnešu un pretinieku virzienos, bet arī pašu meteorīta pavēlnieku starpā.

14. nedēļā „Pļavnieku derbijs” – „Nexum/Danone” „uzņems” LMT!

2.līga

+++ Elsana Pirtnieks – kopā ar „Turību” un Carnikavu noorganizējuši atrāvienu no lielās grupas. Ļoti svarīga uzvara tika izcīnīta mājās pār 19.vidusskolu – 80:73.

++ BA Turība-2 – revanšējās par šokējošo zaudējumu pirmajā aplī BK „Velvets” – 75:63. Joprojām iet soli solī ar „Elsana Pirtnieks”.

+ Carnikava – pirmā spēle DAL vēsturē Carnikavā noslēdzās ar pārliecinošu mājnieku uzvaru pār BK „Inchcape” – 84:60.

--- Arheja GS – ieradušies ar pieticīgiem resursiem uz maču ar „RPP/Varu Lat” dabūja pamatīgu kāvienu – 73:104. Šādi turpinot var nākties spēlēt par palikšanu 2.līgā.

--C4 – otro nedēļu pēc kārtas dabūja cīnīties ar jauniešu bariņu, kuru uzņemtais temps bija krietni lielāks par „C4”. Pirms nedēļas zaudējums pret Carnikavu, bet šonedēļ pret LSPA studentiem – 60:80. Pirmajā aplī gan pēcāk spēja atgūties.

-BK Velvets – pirmo apli iesāka ar divām uzvarām, taču otrais ir iesākts ar divām neveiksmēm pret tiem pašiem pretiniekiem.

14. nedēļā beidzot savā starpā tiksies BA „Turība”-2 un „Elsana Pirtnieks”.

3.līga

+++ BK Jungent – pēc negaidīta klupiena pret RCK sakopoja visus spēkus, lai apturētu „Check.IT”. Ja pirmajā aplī tas neizdevās, tad tagad beigās laimīga uzvara – 107:98.

++ Polārā Zvaigzne – kamēr galvenie konkurenti viens otram atņem punktus, „polārie” jau atkal uzkāpuši līdz otrajai pozīcijai. Šinī nedēļā gan viegla pastaiga pret „Nordea” – 103:38.

+ E.Daniševska birojs – nesabiedēja RCK uzvara pirms nedēļas pār „Jungent”. Jaunie celtnieki tika apspēlēti „vienos vārtos” – 95:60.

--- Leifheit – viena no līdergrupas komandām piedzīvoja pamatīgu fiasko zaudējot gan „Check.IT”, gan „Ultrai”. Abās spēlēs uzvarētāja liktenis tika izšķirts pēdējās sekundēs. Leifheitieši abās varēja uzvarēt vai panākt vismaz neizšķirtu, taču beigās zaudēja.

--RCK – prieki bija īsi. Pēc uzvaras pār vienu no līderiem sekoja pamatīga izgāšanās pret citu tabulā augstāk stāvošu komandu.

-Nordea Banka – zaudējumi turpina sekot viens otram. Šobrīd iekļuvuši „BrokerServisa” sezonas sākumā izraktajā bēdu ielejā.

14. nedēļas top mačs – „Check.IT” uzņems „E.Daniševska biroju”.

Pretendentu līga

+++ Baltezers – otrā uzvara pēc kārtas pār pirmā četrinieka komandu. Uzņēmuši labu tempu un noteikti saasinājuši cīņu par vietu pārspēlēs (jābūt vismaz sešiniekā). Pirmais trijnieks gan atlaists pārlieku tālu.

++ Pronets.lv – izcīnīja ļoti svarīgu uzvaru pār „SCM Microsystems” – 64:61, no kuriem tagad atpaliek vairs tikai par punktu.

+ DSV – arī nolēmuši iesaistīties cīņā par sešinieku. Šonedēļ mājās tika pieveikta „RXG/Ķekava” – 62:56.

--- BK Ķekari – zaudējums Baltezeram komandu attālināja no trijnieka, taču arī tuvākie sekotāji no lejas ir diezgan patālu.

--SCM Microsystems – otrais zaudējums šogad. Sākums identisks kā pērn. Pēcāk izdevās iespēlēties un uzkāpt līdz 5.vietai. Redzēs vai otrajā aplī būs līdzīgs scenārijs.

-32.galapunkts – zaudējums ar 61 punkta starpību sevišķus komentārus neprasa.

14. nedēļā: Vai „Hipotēku banka” spēs apturēt Lapenieku uzvaras gājienu?

+35 grupa

+ Stopiņi – pašreizējie šīs grupas čempioni neatļāvās vaļības pret debitantiem no Tasmānijas – 99:56. Pēc pirmā apļa otrā vieta.

-Tasmānijas tīģeri – pamatīgais zaudējums Stopiņiem komandu atmeta uz 5. vietu pēc pirmā apļa.

„Melnais” saraksts

Armīns Graudiņš (Check.IT) – tehniskā piezīme (pret Leifheit)

„RCK” komandai – tehniskā piezīme

Rihards Celmiņš (TELE2) – tehniskā piezīme

Juris Kuļšs (Elsana Pirtnieks) – tehniskā piezīme

Māris Krastiņš (BK Velvets) – tehniskā piezīme

BA „Turība”-2 komandai – tehniskā piezīmeAtgriezties pie sarakstaSlavas zāle - "Visas līgas

Punktu summa
Vidēji punkti
3p. metieni
Soda metieni

Interesanti fakti

BK "Jungent/LofbergsLila" (8-2-12) savā debijas sezonā 201./12. gadā 1.līgā izcīnīja 6.vietu divpadsmit komandu konkurencē.
krown.lv