dubultamatieru līga

DAL
2. līga
1. līga
Jaunumi

14. spēļu nedēļa


14. spēļu nedēļa

Aizvadītas 29 spēles.

Nedēļas izcilnieki

Elites grupa: Hedijs Šliters (Rīgas satiksme) – 29

1.līga: Artūrs Linde (Latvenergo) – 29

2.līga: Viesturs Krasovskis (19.vidusskola) – 29

3.līga: Armīns Graudiņš (Check.IT) – 34

Pretendentu līga: R.Melnis (Baltezers), E.Dzenis (BK Ķekari) – 24

+35 grupa:  Māris Krastiņš (BK Velvets) – 40

Elites grupa

+++ Rūja un Dēli – pagājušās sezonas finālisti uzņēmuši labu tempu, pret „Latvijas Gāzi” izcīnot jau piekto uzvaru pēc kārtas (75:65). No līderiem šobrīd Rūja atpaliek tikai par vienu uzvaras tiesu.

++ Latcomfort/Ķekava – uzvaru sēriju pēc uzvaras pār RCNP (74:67) pagarināja līdz četrām. Šobrīd kopvērtējumā ceturtie, turklāt ar pateicīgu kalendāru, lai vēl vairāk pagarinātu panākumu sēriju.

+ SEB Banka – līdz šai nedēļai nebija uzvarējuši kopš novembra vidu. Neveiksmju sērija tika pārtraukta pret BN „Kurši” – 71:59. Turklāt pirms pēdējās ceturtdaļas baņķieri bija iedzinējos.

--- Latvijas Gāze – otrais zaudējums pēc kārtas komandu atmeta uz piekto vietu kopvērtējumā.

--BN Kurši – zaudējumi turpina sekot viens otram. Šobrīd jau noslīdējuši uz priekšpēdējo pozīciju.

-Ūpis – zaudēja „Rīgas satiksmei” (65:76) un izskatās, ka šobrīd nav īpaši daudz izredžu, lai saglabātu vietu Elites grupā.

15. nedēļā ceļi krustosies vieniem no galvenajiem DAL favorītiem – „ZRF Rumba” uzņems „Rūja un Dēli”.

1.līga

+++ LMT – piektā uzvaras pēc kārtas nāca dramatiskā cīņā pret tabulas kaimiņiem „Nexum/Danone” (66:64). Tādejādi tabulā LMT šobrīd dalīta otrā – trešā vieta.

++ Emerald Baltic – kļuva par otro komandu šosezon, kurai pa spēkam bija uzvarēt līderus  „Swedbank” (95:78). Labs sākums, lai sāktu pakaļdzīšanos labāko četriniekam.

+ Latvenergo – nedaudz atdzesēja Karavīra rāpšanos uz augšu pa tabulas kopvērtējuma pakāpieniem – 68:58. Šobrīd vienas uzvaras attālumā no trijnieka.

--- Swedbank – līderu klupiens Ādažos pret „Emerald Baltic” (78:95) joprojām viņus nenostumj no līderu pozīcijām. Tuvākie sekotāji turpina zaudēt punktus. Tomēr divi zaudējumu trijos mačos ir neliels trauksmes zvans.

--Nexum/Danone – divas sekundes pirms mača beigām divi garām aizmestie soda metieni maksāja vismaz neizšķirtu mačā pret LMT. „Mobilie” tagad jau turpat līdzās.

-Varenie runči /Corpotate Solutions – gaužām neveiksmīgs otrā apļa sākums – trīs zaudējumi trijos mačos. Pēc šīs neveiksmes „runči” jau priekšpēdējie .

15. nedēļā savā starpā tiksies divas pirmā četrinieka komandas – „Swedbank” uzņems „Latvenergo”.

2.līga

+++ BA Turība-2 – izcīnīja dramatisku uzvaru pār tabulā līdzās esošo „Elsana Pirtnieks” (78:77). Vismaz kādu laiku saglabās otro pozīciju.

++ RFR-RIOSS – lai arī uzvaras līderiem nāk ar vien grūtāk, tomēr katra no tām tuvina komandu čempiontitulam. Šoreiz pamatīgi nācās pasvīst pret BK „Velvets” (79:77).

+ LSPA – sporta pedagogi turpina krāt uzvaras vienu pēc otras. Nu jau kārtējais panākums tika ierakstīts pret „100% sports” (106:85), un kopvērtējumā jau sestā pozīcija.

--- Elsana Pirtnieks – zaudējums BA „Turība”-2 (77:78) komandu atmeta par solīti atpakaļ. Tagad viņus panākusi Carnikava.

--BK Velvets – trīs zaudējumi otrā apļa ievadā komandu pamatīgi atmeta uz leju kopvērtējumā. Šobrīd astotā vieta.

-BK Inchcape – šķiet, ka pie pirmās uzvaras tā arī nebūs lemts šosezon tikt. Zaudējums pret „C4” (48:50) atkal bija ļoti sāpīgs.

15. nedēļas uzmanības centrā – „Elsana Pirtnieks” pret „RFR-RIOSS”.

3.līga

+++ E.Daniševska birojs – izcīnīja ļoti svarīgu uzvaru viesos pār „Check.IT” (89:86). Pēc katras nospēlētās spēles notiek komandu pārvietošanās tabulas otrajā trijniekā. „Daniševski” šobrīd ceturtie.

++ RCK – komandas rezultāti turpina svārstītie kā vilcieniņš pa amerikāņu kalniņu trasi. Mājās uzvarēta tika „VCG Ekspertu grupa” (74:71).

+ BK Jungent – izmocīja uzvaru pār cieto riekstu „Ultru” (83:78). Šis panākums ļāva saglabāt vietu trijniekā.

---Chcek.IT – zaudējums „E.Daniševska birojam” komandu atkal atmeta uz sesto vietu. Būs ļoti spraiga cīņa par vietu četriniekā.

--Ultra – tomēr neizdevās pieveikt BK „Jungent”, kas arī neļāva spert soli tuvāk plaisas samazināšanai ar pirmā sešinieka komandām.

-BrokerServiss – lielās sastāva rotācijas ir nomainījušas komandas sastāvu par vairāk kā pusi. Atrasti jauni līderi. Tomēr uzvarai pret „Leifheit” ar to nepietika (79:82).

15. nedēļā jāizceļ mačs „Zaļā josta” – „Leifheit”.

Pretendentu līga

+++ Hipotēku banka – apturēja „Lapenieku” uzvaru sēriju (89:72), sagādājot viņiem arī pirmo zaudējumu DAL vēsturē.  Lai apsteigtu „Lapeniekus” kopvērtējumā „baņķieriem” pašiem jāuzvar visās spēlēs un jācer, ka „Lapenieki” piedzīvos vismaz divus zaudējumus.

++ BK Ķekari – uzvara pār SC „Upesciems” bija ļoti svarīga cīņā par iekļūšanu trijniekā. „Ķekari” panāca savu (55:51). Tiesa „Ķekari” joprojām no trešās vietas atpaliek par vienu uzvaru, turklāt savstarpējo spēļu bilance ar upesciemiešiem nav viņu pusē.

+ DSV – jauno gadu iesākuši ar divām uzvarām. Šonedēļ uzvara pār „SCM Microsystems” nāca ļoti viegli (60:37). Noteikti pacīnīsies par vietu pārspēlēs.

--- Lapenieki – pirmais zaudējums pēc  13 uzvaru sērijas vienmēr ir sāpīgi. Izredzes saglabāt pirmo vietu šobrīd vērtējams daudz augstāk kā nokrišana uz otro vietu sezonas noslēgumā.

--SCM Microsystems – komanda, kura pirmā apļa beigās stabili atradās pirmajā sešiniekā, otrajā aplī spēlēm gaužām neveiksmīgi.  Pret trim ceturtdaļām pret DSV komanda bija guvusi vien 23 punktus.

-SC Upesciems – zaudējums „Ķekariem” uz doto mirkli īpaši neapdraud viņu trešo pozīciju. Vēlāk gan šai neveiksmei var būt liela nozīme.

15. nedēļā saniknotie „Lapenieki” uzņems šogad vēl neuzvarēto Baltezeru.

+35 grupa

+ Lapmežciems – pēc uzvaras pār līdzšinējiem līderiem BK „Velvets” (87:84) izdevies panākt viņus. Abām komandām tagad bilance 4-2.

-Rīgas satiksme – arī otro apli sākuši ar zaudējumu (pret Jūrmalu 62:77) un joprojām ir pēdējie kopvērtējumā.

„Melnais” saraksts

Kristaps Jurjāns (Arheja GS) – tehniskā piezīme

„RCNP” komanda – tehniskā piezīme

Valts Straujais (Ūpis) – diskvalificējošā piezīme (jāizlaiž viena spēle)

Guntars Giņevičs (Aizkraukles banka) – tehniskā piezīme

Nauris Paeglis (BrokerServiss) – tehniskā piezīmeAtgriezties pie sarakstaSlavas zāle - "Visas līgas

Punktu summa
Vidēji punkti
3p. metieni
Soda metieni

Interesanti fakti

Edijam Neilandam (Roja/Rīga) pieder gūto punktu rekords vienas sezonas summā 2.līgas turnīrā. 2005./06. gada sezonā viņš 18 mačos guva 595 punktus, jeb 33,1 punktu vidēji spēlē.
krown.lv