dubultamatieru līga

DAL
2. līga
1. līga
Jaunumi

15. spēļu nedēļa


15. spēļu nedēļa

Aizvadītas 29 spēles.

Nedēļas izcilnieki

Elites grupa: Lauris Bojārs (Eddi) – 39

1.līgas: Raitis Eida (Nexum/Danone) – 39

2.līga: Edijs Kaņepājs (100% sports) – 30

3.līga: Kristiapns Šmits (BrokerServiss) – 35

Pretendentu līga: Edijs Dzenis (BK Ķekari) – 29

+35 grupa: Gatis Šliters (Rīgas satiksme +35) – 22

Interesants fakts

No piecām DAL grupām šajā nedēļā zaudējumus piedzīvoja četri no līdzšinējiem līderi!

Elites grupa

+++ Rūja un Dēli – pēc uzvaras pār līdzšinējiem līderiem (87:79) „ZRF Rumba” panākuši viņus un otrajā vietā esošo „Rīgas satiksmi”, tagad dala 1. līdz 3. vietu.

++ Latvijas Gāze – viesos izcīnīja svarīgu uzvaru pār tiešajiem konkurentiem tabulā „Eddi” – 111:83. Gāzinieki šobrīd piektie, nedaudz atpaliekot no labāko trijnieka.

+ Latcomfort/Ķekava – viegla uzvara pār pastarīti „Ūpi” – 85:58, kas viņiem bija piektā pēc kārtas.  Pirmā vieta šobrīd ir tikai viena (!) punkta attālumā.

--- ZRF Rumba – zaudējums tuvākajiem sekotājiem tabulā lika zaudēt arī līderpozīcijas. Vismaz līdz nākamajām spēlēm tās jādala ar vēl divām komandām.

--Rīgas satiksme – neizšķirts ar Stopiņiem noteikti neietilpa komanda plānos. Neizmantoja iespējas izrauties vienvadībā kopvērtējumā.

-Eddi – pēdējā laikā komandas sniegums pieklibo, kas arī atspoguļojas tabulā, kur šobrīd komanda redzama septītajā pozīcijā.

16. nedēļas uzmanības centrā: savā starpā tiksies divi no līderu trio – „Rūja un Dēli” uzņems „Rīgas satiksmi”.

1.līga

+++ LMT – smagā cīņā tomēr nosargāja uzvaru pār „Bottomline/INO” (84:79), izmantojot „Nexum/Danone” neveiksmi pakāpās uz otro vietu. Tagad arī „Swedbank” ir turpat līdzās. Ja izdosies sapulcināt visus labākos spēkus, tad trijniekā vietu vajadzētu noturēt.

++ Latvenergo – pamazāk atgūstas pēc 1.apļa nesevišķi veiksmīgā sniegumu. Šoreiz pēc uzvaras pār „Swedbank” (74:69), ielauzušies pozīcijā uz goda pjedestāla.

+ Hanzas SK – zaudējumi krājās un komandas atkrita uz pēdējo pozīciju, bet mačā pret 2. pozīcijā esošo „Nexum/Danone” atdzima kā Fēnikss no pelniem un uzvarēja 79:73. Tiesa joprojām pēdējā 12. vieta kopvērtējumā.

--- Swedbank – pamazām var vilkt paralēles ar pagājušo sezonu, kad „baņķieriem” otrajā pusgadā spēki nepietika un sezona beidzās ar palikšanu aiz Elites grupas tīkotāju pulka. Zaudējums „Latvenergo” bija jau trešais pēdējās četrās spēlēs. Līderpozīcijas slīd ārā no rokām.

--Nexum/Danone – varētu piešķirt visneprognozējamākās komandas titulu. Šķiet, ka spēlēt pret stiprākiem sāncenšiem komandai patīk daudz labāk. Abos mačos uzvarēti līderi, bet spēlēs ar vājākā četrinieka komandām jau piedzīvoti trīs zaudējumi.

-Karavīrs – nekāds labais noskaņojums nav arī kareivju nometnē. Uzplaiksnījuši pāris spēlēs pēc kārtas, atkal atgriezušies uz pelēcīgās zaudējumu takas. Smags zaudējums pret „ALT auto” jauniešiem – 46:76.

16. nedēļas uzmanības centrā būs spēle Ādažos, kur „Emerald Baltic” uzņems „LMT”.

2.līga

+++ RFR-RIOSS – uzvarēja ļoti svarīgā mačā pret „Elsana Pirtnieks”(74:52), kļūstot par vienīgo DAL šīs nedēļas līdervienību, kuri laukumu atstāja kā uzvarētāji. Ņemot vērā citu maču rezultātus, šobrīd vēl vairāk nostabilizēja pirmo pozīciju.

++ Arheja GS – pēc pāris kritisku vārdu veltīšanas, šoreiz jāliek pozitīvo darbu sarakstā. Apspēlēja BA „Turība”- 2 (66:61). Šobrīd gan joprojām devītā vieta, taču piektajai vietai  ir par vienu uzvaru vairāk.

+ Carnikava – savā laukumā „vienos vārtos” salika 19.vidusskolu – 111:43. Pretinieku neveiksmes un pašu panākumu vilnis ļāvis tikt līdz 2.vietai. Nākamnedēļ ļoti interesants mačs ciemos pie BAT.

--- BA Turība-2 – zaudēja pēdējo cīņu neveiksminiekiem „Arheja GS”, kas noteikti iecirtīs kopvērtējuma izredzēs cīņā par medaļām.

--Elsana Pirtnieks – pamatīgs „kāsiens” pret līderi RFR-RIOSS.  Tomēr 2.līgā līmenis ir krietni augstāks nekā 3.līgā, kurai „pirtnieki” izrdrāzās cauri vienā elpas vilcienā.

-19.vsk. – pilnīga izgāšanās spēlē Carnikavā. Pamatīgi iedragātas arī cerības uz pārspēlēm par tikšanu līgu augstāk.

16. nedēļā savā starpā tiksies BA „Turība”-2 un Carnikava.

3.līga

+++ Leifheit – apturēja līderu „Zaļās jostas” uzvaras gājienu. Turklāt ļoti pārliecinoši (84:66). Jo interesantāk būs kopvērtējumā.

++ Nordea Banka – divu banku derbijā nospēlēja neizšķirtu ar Aizkraukles banku (75:75), pārtraucot 13 zaudējumu sēriju. tiesa kopvērtējumā diezgan pārliecinoši pēdējā vieta.

+ Polārā Zvaigzne – līderu godā simboliski nomainījuši „Zaļo jostu”. Nespēlējot labākajā virknējumā negaidīti viegli tika galā ar RCK (70:41).

--- Zaļā josta – nebija zaudējuši kopš 2. novembra. Tomēr spēlē pret „Leifheit” ar piecu vīru sastāvu bija krietni par maz.

--RCK – pamatīga sagrāve pret „Polāro Zvaigzni” (40:71). Topošie celtnieki nespēju parādīt veiksmīgu sniegumu laukumā centās „kompensēt” ar nesevišķi glītu uzvedību. Arī zaudēt ir jāmāk.

-VCG ekspertu grupa – meta izaicinājuma cimdu „Chcek.IT”, tomēr beigās pietrūka viena precīza metiena (65:67).

16. nedēļā divi TOP mači – „Check.IT” pret „Polāro Zvaigzni” un BK „Jungent” pret „Zaļo jostu”.

Pretendentu līga

+++ Baltezers – tas joprojām ir Baltezers, kas turpina pīt intrigu šīs līgas tabulā. Bija iespēja gan uzvarēt, gan arī zaudēt līderiem „Lapeniekiem”, tomēr beigās sanāca neizšķirts -57:57. Kopvērtējumā jau 5.vieta.

++ RXG/Ķekava – viesos diezgan negaidīti uzvarēja SC „Upesciems”  (55:53), iesaistoties cīņā par sešinieku

+ DSV – uzvara pār „Lidojošo cirku” (55:43), ļāva komandai vēl vairāk pietuvoties pārspēļu zonai. Atlikušās februāra spēles parādīs uz ko komanda ir spējīga patiesībā ar vadošajām komandām.

--- SC Upesciems – nespēlējot labākajā virknējumā, mājās tika piedzīvota sakāve pret Ķekavu (53:55). Kopvērtējumā BK „Ķekari” tagad par vienu uzvaru ir priekšā.

--Lapenieki – pirmajā aplī neapturamā komanda pēdējos divos mačos nav spējusi uzvarēt. Otrā apļa otrajā pusē gan gaidāms vieglāks spēļu kalendārs.

-Lidojošais cirks – nav uzvarējuši jau kopš 2. novembra, kad bija sasnieguši bilanci 4-2. Šobrīd bilance jau ir 4-10.

Nākamajā nedēļā uzmanības centrā BK „Ķekari” pret „Lapeniekiem”.

+35 grupa

+ Tasmānijas tīģeri – pēc uzvaras pār „Rīgas satiksmi” panāca 3.vietā esošo Jūrmalu.

-Rīgas satiksme – zaudējumi turpina sekot viens otram. Šobrīd neglābjama autsaidera loma.

„Melnais” saraksts

-Ivars Lubāns (Carnikava) – tehniskā piezīme

-Alens Šēfers (32.galapunkts) – tehniskā piezīme

-Edgars Suraks (ZRF Rumba) – tehniskā un diskvalificējošā piezīme (jāizlaiž nākamā spēle)

-„Hanzas SK” komandai – tehniskā piezīme

-Jānis Zvejnieks (Varenie runči) – tehniskā piezīme

-Jānis Ņeverovskis (RCK) – tehniskā piezīme

-Hedijs Šliters (Rīgas satiksme) – tehniskā piezīmeAtgriezties pie sarakstaSlavas zāle - "Visas līgas

Punktu summa
Vidēji punkti
3p. metieni
Soda metieni

Interesanti fakti

2013./14. gada sezonā 1.līgā 5.vietā ierindojās komanda "Digital Mind" - bilance 13-1-8.
krown.lv