dubultamatieru līga

DAL
2. līga
1. līga
Jaunumi

16. spēļu nedēļa


16. spēļu nedēļa

Aizvadītas 28 spēles.

Nedēļas izcilnieki

Elites grupa: Mārtiņš Knostenbergs (Latvijas Gāze) – 32

1.līga: Normunds Feierbergs (Varenie runči/Corporate Solutions) – 31

2.līga: Juris Kuļšs (Elsana Pirtnieks) – 33

3.līga: Māris Daniševskis (E.Daniševska birojs) – 38

Pretendentu līga: Alvis Puzāks (SCM Microsystems) – 27

+35 grupa: Atis Niedra (Lapmežciems) – 22

Elites grupa:

+++Rūja un Dēli – šobrīd sasnieguši lielisku formu, par ko liecina 7 uzvaru sērija. Pirms nedēļas uzvarēti „ZRF Rumba”, bet šonedēļ citu vadošās grupas komanda „Rīgas satiksme” – 91:80.

++ LSAB/Lattelecom – arī čempioni sasnieguši labu kondīciju. Šajā nedēļā izcīnītas divas uzvaras, kas kopā ar iepriekšējām uzvarām veido sešu pēc kārtas uzvarēto maču sēriju.  Kopvērtējumā spējuši jau pakāpties uz  4. pozīciju.

+ Stopiņi – arī jāatzīmē pie veiksminiekiem, jo otro nedēļu pēc kārtas sarūgtināja kādu no līderiem. „Latcomfort/Ķekava” Ulbrokā ieradās ar pamatīgu uzvaru bagāžu, taču palika zaudētājos. Būs viena no četrām komandām, kas cīnīsies par atlikušo vietu „play-off” turnīrā.

---Rīgas satiksme – pirms spēles ar „Rūja un Dēli” nebija zaudējuši deviņus mačus pēc kārtas. Bet nu vadzis lūza. Gandrīz visas atlikušās spēles būs pret tiešajiem konkurentiem tabulā.

--Latcomfort/Ķekava – arī pārtrūka pailga uzvaras sērijas. Nepatīkami, ka tas notika pret komandu, kas bija uzvarējusi uz pusi mazāk spēļu. Tomēr katrā ļaunumā ir arī savs labums. Stopiņi šobrīd nav ķekavnieku tiešie konkurenti par labāku vietu pirms „play-off” turnīra. Labāk, lai tiek punkti viņiem. Tabulā situācija ir tik blīva, kas uzreiz atkrita uz 6. vietu.

-ZRF Rumba – divi zaudējumi pēc kārtas šai komandai ir ļoti reta parādība. Zaudējums „Latvijas Gāzei” sanāca diezgan pasmags – 72:96.

17. nedēļas uzmanības centrā „Rūja un Dēli” viesošanās Ķekavā, kur uzvarēt ir ļoti grūti un „Rīgas satiksme” uzņems „ZRF Rumba”.

1.līga

+++ Latvenergo – nav zaudējuši jau sešas spēles pēc kārtas, krietni uzlabojot situāciju tabulā. Pēc „Vareno runču” sagraušanas un galveno konkurentu nestabilā snieguma jau ir otrie.

++ Emerald Baltic – ādažnieki turpina sarūgtināt turnīra līdergrupas komandas. Šoreiz uzveikti LMT – 95:91. Pietuvojušies elites tīkotāju pārspēļu zonai.

+ Nexum/Danone – uzvaras nāk ar vien grūtāk. Kārtējā dramatiskā spēlē šoreiz ar TELE2 un laimīgām beigām – 65:64.

--- LMT – zaudējums Ādažos atmeta solīti atpakaļ dzenoties pakaļ līderiem „Swedbank”. Tagad „Latvenergo” un „Nexum” ir turpat līdzās.

--LVM – otrajā aplī joprojām nav tikuši pie uzvarām. Sagrāve pret karavīriem noteikti optimismu neraisa. Būs smagi jācīnās par palikšanu 1.līgā.

-TELE2 – sāpīgs viena punkta zaudējums „Nexum/Danone”. Uzvara būtu ļāvusi panākt līdzsvaru kopējā bilancē un nostabilizēties drošajā zonā tabulas vidusdaļā.

Nākamajā nedēļā divas četrinieka komandas samēros spēkus: LMT uzņems „Latvenergo”.

2.līga

+++ Carnikava – šobrīd ir visveiksmīgāk spēlējošā komanda 2.līgā. Ļoti svarīgu uzvaru izcīnīja pret BA „Turība”-2 – 77:74. Tagad Carnikavas komanda jau otrajā vietā.

++ LSPA – arī sporta akadēmijas studenti jau ilgāku laiku nezina zaudējuma rūgtumu. Uzvarējuši BK „Velvets” viņi šobrīd ir gatavi izmanot kāda no četrinieka komandu klupieniem.

+ RFR-RIOSS – briestot izšķirošajam mačam ar Carnikavu viegli tika galā ar „Arheja GS” – 90:55.

--- BA Turība-2 – zaudējums Carnikavai atmeta komandu uz trešo vietu kopvērtējumā.

--BK Inchcape – kārtējais zaudējums (nu jau 16.). Bija laba iespēja, jo pretiniekos bija viena no lejasgala komandām „RPP/Varu Lat”. Taču atkal nekā.

-100% sports – sestais zaudējums pēc kārtas tika piedzīvots pret „Elsana Pirtnieks”.

17. nedēļas uzmanības centrā: faktiski pēdējā iespēja apturēt RFR-RIOSS, kuri viesosies Carnikavā.

3.līga

+++ Polārā Zvaigzne – vienkārši „sakapāja” „Chcek.IT” (92:48), attaisnojot atrašanos pirmajā pozīcijā. Jāatceras, ka turpinājumā nebūs viegls spēļu kalendārs.

++ VCG Ekspertu grupa – arī tika pie negaidīti pārliecinošas uzvaras viesos pār „Ultru” (89:58). „Eksperti” kopvērtējumā noķēruši „ultras”.

+ Aizkraukles banka – ļoti sen nebija tikuši pie panākuma. Neveiksmju sēriju izdevās pārtraukt pret gaužām nestabili spēlējošo RCK – 93:72.

--- Check.IT – izlaida gaisu kā pārplīsis balons mačā pret „Polāro Zvaigzni”. Jau sākt atpalikt no līdergrupas.

--RCK – neprognozējami rezultāti. Uzvarējuši BK „Jungent” un tagad zaudējums Aizkraukles bankai.

-Ultra – otrā apļa sākuma optimisms līdz ar zaudējumiem ir zudis. Noķert pirmo sešinieku šobrīd izskatās gandrīz neiespējami.

17. spēļu uzmanības centrā – „Zaļā josta” pret „E.Daniševska birojs”.

Pretendentu līga

+++ Lapenieki – uzvarējuši četrinieka komandu BK „Ķekari” (65:52), nostabilizējot līderpozīcijas.

++ Baltezers – turpina iepriekš iesākto uzvaru gājienu, lai gan pret „Pronets.lv” nekas nenāca viegli – 70:67. Joprojām nav stabilas pozīcijas sešiniekā.

+ Lidojošais cirks – pastarīšu cīņā pārliecinoši tika galā ar „32.galapunktu” – 61:41. Sešinieks gan nav tik tālu, bet lai tur tiktu vajag uzvaras...

--- BK Ķekari – zaudējums „Lapeniekiem” gandrīz droši svītroju komandu no tikšanas divniekā, taču cīņa par trešo vietu vēl priekšā.

--RXG/Ķekava – neizmantoja „SCM Microsystems” vājuma brīdi savā laukumā piedzīvoja zaudējumu.

-Pronets.lv – zaudējums Baltezeram samazināja cerības tikt sešiniekā. Vēl gan pietiekoši daudz spēļu, lai uzlabotu situāciju.

17. nedēļas top mačs – DSV uzņems Baltezeru.

„Melnais” saraksts

- „Rīgas satiksme” komandai – tehniskā piezīme

- Raimonds Elbakjans (Varenie runči) – diskvalificējošā piezīme (jāizlaiž nākamā spēle)Atgriezties pie sarakstaSlavas zāle - "Visas līgas

Punktu summa
Vidēji punkti
3p. metieni
Soda metieni

Interesanti fakti

2015./16. gada Elites grupas regulārā turnīrā trešo vietu izcīnīja "Sonora" (14-7).
krown.lv