dubultamatieru līga

DAL
2. līga
1. līga
Jaunumi

17. spēļu nedēļa


17. spēļu  nedēļa

Aizvadītas 27 spēles.

Nedēļas izcilnieki

Elites grupa: Roberts Zeile (BN Kurši) – 35

1.līga: Normunds Feierbergs (Varenie runči/Corporate Solutions) – 42

2.līga: Pēteris Bluks (Arheja GS) – 46

3.līga: Juris Misters (Leifheit) – 37

Pretendentu līga: Rūdolfs Rozītis (SC Upoesciems) – 37

+35grupa: Aldis Stivriņš (Stopiņi +35) – 28

Elites grupa

+++ Rīgas satiksme – izcīnīja uzvaru nedēļas centrālajā mačā pret „ZRF Rumba” (69:59). Uzvarētie sāncenši tagad ir atpalikuši, bet kopvērtējumā šobrīd dalīta otrā vieta ar „LSAB/Lattelecom”.

++ Rūja un Dēli – devīto uzvaru pēc kārtas izcīnīja Ķekavā, no kurienes tikai retajai komandai pārbraukt izdevās ar uzvaru – 80:74.

+RCNP – ceturtās ceturtdaļas sākuma trakais izrāviens ļāva izcīnīt panākumu mačā pret septītnieka komandu „Eddi” – 87:68. Atlikušajās spēlēs parocīgs kalendārs pret galvenajiem konkurentiem pat tikšanu astotniekā.

--- ZRF Rumba – daudzkārtējo DAL čempionu zaudējumu sērija pēc mača ar „Rīgas satiksmi” sasniedza jau trīs. Kopvērtējumā komanda atkritusi uz piekto vietu.

--Eddi – pēdējā laikā krietni pasliktinājies komandas sniegums, par ko liecina kārtējais zaudējums otrajā aplī pret RCNP. Jāmēģina būs tikt sešnieka, kas neliks spēlēt pārspēles ar 2.līgas čempionu.

-SEB Banka – pēc zaudējuma „Latvijas Gāzei” un pārējo konkurentu uzvarām izskatās, ka iekļūt astotniekā būs problemātiski. Kas nozīmē pārspēles par palikšanu līgā. Vēl gan viss ir baņķieru rokās.

18. nedēļas top mačs – „Latvijas Gāze” uzņems „Rīgas satiksmi”.

1.līga

+++ Karavīrs – viesos pārspēja turnīra līderus „Swedbank” (82:72), turpinot cīņu par aizmukšanu no pārspēlēm. Pagaidām balansē uz bīstamās robežas.

++ LVM – jāuzsit uz pleca arī mežiniekiem, kuri savos tīklos ievilināja vienos no līderiem „Nexum/Danone” (70:56). Pēc šī panākuma izdevās pakāpties uz desmito vietu.

+ Emerald Baltic – ceturtais panākums pēc kārtas nāca pār pastarīti Hanzas SK ( 82:74). Ādažnieki šobrīd vairs tikai pus uzvaras tiesas attālumā no četrinieka!

--- Swedbank – līderu zaudējums dažas nedēļas atpakaļ tika uztverts kā pārsteigums, bet nu jau ceturtais „zāģis” otrajā aplī. Pārsvars kopvērtējumā pār otro vietu sarucis līdz neizšķirtam.

--Nexum/Danone – arī iet pa „Swedbank” iemīto taciņu. Šādi turpinot „neksimiešus” paliks ārpus četrinieka. Šajā nedēļā bēdīgi beidzās pastaiga pa valsts mežu.

-Varenie runči/Corporate Solutions – turpinās īsta bēdu ieleja. Sestā neveiksme pēc kārtas komandu atsviedusi uz priekšpēdējo vietu.

18. nedēļas centrālais mačs – „Bottomline/INO” uzņems „Nexum/Danone”.

2.līga

+++ Carnikava – uzvarēja turnīra līderus „RFR-RIOSS” – 65:60. Mājas zāles pārcelšana noteikti nākusi par labu. Lai noķertu līderi summā jācer, ka viņi piedzīvos divus zaudējumus.

++ C4 – daudz vairāk pudus sāls basketbola laukumā apēdušies „C4” vīri jau otro reizi šosezon apspēlēja BA „Turība” jauniešus – 70:55. Varbūt vēl izdosies pacīnīties par ceturto vietu.

+RPP/Varu Lat – apturēja LSPA studentu uzvaru sēriju (80:67). Tomēr tikt par kādu pozīciju augstāk diezin vai izdosies.

---RFR-RIOSS – līderu otrais zaudējums kopvērtējumā pagaidām vēl neliek justies nervozi . Vēl gan priekšā ir spēles ar spēcīgiem sāncenšiem.

--LSPA – studenti uz spēli ar „RPP/VaruLat” ieradās ar paprāvu uzvaru bagāžu, taču sešu vīru sastāvā spēlējošie pašvaldību policisti ņēma virsroku. Kopvērtējumā stabila vieta tabulas vidusdaļā. Četrinieks gan būs grūti notverams.

-BA Turība-2 – arī otro reizi uzkāpa uz C4 grābekļa. Vairāk jāsāk domāt par vietas saglabāšanu četriniekā.

18. nedēļas uzmanības centrā būs mačs LSPA – „Elsana Pirtnieks”.

3.līga

+++ Zaļā josta – revanšējās „E.Daniševska birojam” par pirmajā aplī piedzīvoto zaudējumu (74:66). Neveiksmes gadījumā būtu ļāvuši šie pretiniekiem noķert „zaļos” kopvērtējumā. Tagad atviegloti var uzelpot.

++ Leifheit – spēles veiksmīgais sākums noveda pie negaidīti pārliecinošas uzvaras pār trešajā vietā esošo BK „Jungent” – 103:69. Var vēl pacīnīties par vietu uz goda pjedestāla.

+Polārā Zvaigzne – kopvērtējuma līderi dabūja pamocīties ar „Ultru”, lai gan beigās sanāca visai pārliecinoša uzvara – 84:68.

--- BK Jungent – pamatīgā sagrāve pret „Leifheit” noteikti neuzlaboja komandas izredzes cīņā par 1.vietu. Vēl priekšā mači ar visiem citiem galvenajiem konkurentiem.

--E.Daniševska birojs – otrā apļa pirmais zaudējums  komandai neļāva ielauzties trijniekā. Tagad jāsamierinās ar kritienu uz piekto pozīciju.

-Nordea Banka un RCK – tā arī savu maču nesagaidīja, jo ceturtdien pāris stundas pirms došanās laukumā Turības zālē tika salauzts viens no groziem.

18. nedēļas centrālais mačs – „Leifheit” uzņems „E.Daniševska biroju”.

Pretendentu līga

+++ Baltezers – nezaudējumu sērija pagarināta līdz sešām. Viesos tika uzveikti pēdējā laikā varen sasparojušie DSV – 65:49. Šobrīd 5. vieta kopvērtējumā.

++ SC Upesciems – galotnē tomēr noturēja sev labvēlīgu rezultātu mačā pret „SCM Microsystems” – 77:71. Upesciemieši saglabā trešo pozīciju.

+ RXG/Ķekava – panākums mačā pret pastarīti „Lidojošo cirku” 74:60. Ķekavnieki ielauzušies labāko sešiniekā, kas ļauj pretendēt uz spēlēšanu 3.līgā nākamsezon.

---SCM Microsystems – visu labāko spēku sakopošana nebija pietiekama, lai apspēlētu Upesciemu. Šobrīd jau ārpus pārspēļu zonas.

--DSV – zaudējums ļoti svarīgā mačā pret Baltezeru. Sperts solis atpakaļ cīņā par sešinieku.

-32.galapunkts – neskaitot anulēto uzvaru pret „BS Bolderay” zaudējumu sērija šajā nedēļā sasniegusi 11...

18. nedēļā intriģējošākā cīņa solās būt – SC Upesciems uzņems Lapeniekus.

+35 grupa

+BK Velvets – uzvarēja pērnā gada fināla spēles atkārtojumā Stopiņus. „Velvets” stabili otrajā pozīcijā.

-Stopiņi – čempioniem neiet tik labi kā šāda titula īpašniekiem pieklātos. Taču liberālā turnīra izspēles kārtība ļauj izslēgšanas mačos izlieto ūdeni sasmelt.

„Melnais” saraksts

-Raivis Dadeiks (Latvijas Gāze) – tehniskā piezīme

-Juris Siliņš (Ultra) – tehniskā piezīme

-Jānis Lapss (LSPA) – tehniskā piezīme

-Rūdolfs Šleiners (Carnikava) – tehniskā piezīme

-„Lapmežciems” komandai – tehniskā piezīmeAtgriezties pie sarakstaSlavas zāle - "Visas līgas

Punktu summa
Vidēji punkti
3p. metieni
Soda metieni

Interesanti fakti

2013./14. gada sezonā par visvairāk punktus guvušo SPORT2000 Elites grupas spēlētaju kļuva Aivars Svirido (Latvijas Gāze). 20 spēlēs viņa konta 413 punkti.
krown.lv