dubultamatieru līga

DAL
2. līga
1. līga
Jaunumi

19. spēļu nedēļa


19. spēļu nedēļa

Aizvadītas 30 spēles.

Nedēļas izcilnieki

Elites grupa: Artis Lunts (Ūpis) – 41

1.līga: Kaspars Grīnvalds (Hanzas SK) – 31

2.līga: Viesturs Krasovskis (19.vsk.) – 46

3.līga: Rolands Gebauers (Check.IT) – 43

Pretendentu līga: Rūdolfs Rozītis (SC Upesciems) – 38

+35 grupa: Krists Ločmelis (Tasmānijas tīģeri) – 36

Elites grupa

+++ LSAB/Lattelecom – veiksmīgi iesāka pērnās sezonas fināla atkārtojumu un pašreizējo līderu cīņu pret „Rūja un Dēli”. Otrajā puslaikā gan nācās panervozēt, bet uzvara tika izcīnīta – 92:88 (interesanti, ka 1.aplī bija 92:89). Tagad arī „telekomieši” kļuvuši par līderiem kopvērtējumā. Vēl gan viņiem ir trīs spēles ar „play-off” komandām.

++ BN Kurši – uzvara pār „Rumbu” (70:68) pavēra lieliskas iespējas aizsniegties līdz 8. pozīcijai. Vēl gan priekšā savstarpējais mačs pret galvenajiem konkurentiem – RCNP.

+ Latvijas Gāze – turpina ārdīt vienu pretinieku pēc otra. Nebūs pārsteigums ja jau debijas sezonā elites sabiedrībā kļūs par regulārā turnīra uzvarētājiem.

--- Stopiņi  -zaudējums „Eddi” un BN „Kurši” uzvara krietni iedragājusi stopiņiešu izredzes tikt līdz astotniekam.  Nākamnedēļ spēlē pret SEB uzvaras gadījumā var garantēt vismaz 10. pozīciju.

--Rūja un Dēli – spēlē pret „LSAB/Lattelecom” pārtrūka astoņu uzvaru sērija. Lai arī atlikušas spēles pret nosacīti vājākām komandām, taču visiem gaidāmajiem sāncenšiem nepieciešamas uzvaras.

-ZRF Rumba – piektais (!) zaudējums pēc kārtas vēl pirms pāris gadiem neuzvaramajai komandai. Varbūt komandas īpaši briest „play-off” cīņām iemidzinot pretiniekus?

20. nedēļas uzmanības centrā – vai „ZRF Rumba” pārtrauks savu neveiksmju sēriju pret šajā gadā neuzvarētajiem čempioniem no „LSAB/Lattelecom”?

1.līga

+++ Emerald Baltic – pie sestās uzvaras pēc kārtas tika mačā pret „Nexum/Danone” 80:61. Pēdējo maču labie rezultāti un galveno konkurentu mainīgās sekmes ir ādažniekus pacēluši uz trešo vietu. Blīvā turnīra tabulas augšas daļa vēl var pacelt emeraldiešu gan uz pirmo, gan arī nobīdīt uz 5. pozīciju.

++ ALT auto – divas uzvaras pēkšņi krietni uzlabojušas komandas izredzes aizķerties pārspēļu zonā. Jautājums vai jaunie un brīžiem pārāk emocionālie ALT puiši spēs izmantot radušos situāciju savā labā.

+ LVM – uzvara pār „Bottomline/INO” (66:61) pagaidām ļauj atrasties divu uzvaru attālumā no pēdējās vietas, kuriem 1.līga būs jāatstāj. Ar tiešajiem konkurentiem gan sagaida savstarpējie cīniņi.

--- Latvenergo – zaudējums „TELE2” noteikti nebija komandas plānos. Punktu zaudējums pēdējos divos mačos komandu atmetis ārpus trijnieka.

--Swedbank – ceturtais zaudējums pēdējās piecās spēlēs bija liktenīgs līderpozīciju saglabāšanā. Šobrīd jau noslīdējuši uz otro pozīciju.

-Nexum/Danone – neveiksmju sērija turpinājās arī šajā nedēļā, kad komanda zaudēja „Emerald Baltic”. Sniegums otrajā aplī īsti neļauj ticēt, ka izdosies vēl pacīnīties par vietu pārspēlēs.

20. nedēļas top mačs – „Swedbank” pret LMT.

2.līga

+++ LSPA – studenti sarīkoja pamatīgu uguņošanu Bolderājā pret 19.vidusskolu, izcīnot uzvaru 92:86. Izredzes iekļūt četriniekā gan ir niecīgas.

++ 100% sports – beidzot tikuši arī pie uzvaras, viesos pieveicot „C4”. Varbūt vēl izdosies pakāpties par vienu pozīciju.

+ Elsana Pirtnieks – uzvarēja ne to pašu vieglāko pretinieku – „Arheja GS”, kas uzzibsnīja pāris mačos pirms tam. „Pirtnieki” joprojām trešajā pozīcijā.

--- 19.vidusskola – pēc zaudējuma LSPA līdz minimumam samazinājuši izredzes iekļūt četriniekā.

--BK Velvets – vēl viens neveiksmīgs mačs. Šobrīd galvenie pretendenti uz palikšanu aiz astotnieka, kas nozīmē pārspēles.

-C4 – ja būtu uzvarējuši „100% sports” varētu mierīgi pabeigt sezonu turnīra viducī. Bet neuzvarēja, kas nozīmē, ka būs vēl jāpacīnās par nenonākšanu izkritēju pārspēlēs.

Nākamās nedēļas centrālais mačs – „Elsana Pirtnieks” uzņems pēdējā laikā neuzvaramo Carnikavu.

3.līga

+++ Zaļā josta – uzvara pār „Polāro Zvaigzni” atkal atļāva atgriezties līderpozīcijās. To aizstāvēšanai būs nepieciešamas uzvaras atlikušajās spēles.

++ BK Jungent – turpina cīņu par vietu uz goda pjedestālu, pieveicot „E.Daniševska biroju” (96:72). no līderiem atpaliek tikai par 1,5 zaudējuma tiesu.

+ Ultra – ar viena punkta pārsvaru apspēlēja konkurentus par 7.vietu RCK (68:67). „Ultra” izrāvušies vadībā cīņā par „mazo čempiontitulu”.

--- Polārā Zvaigzne – nespēja arī ar ceturto (divi zaudējumi pērn un divi šogad)piegājienu uzvarēt „Zaļo jostu”. Zaudēja arī līderpozīcijas kopvērtējumā un pārtrūka 9 nezaudēto maču sērija.

--E.Daniševska birojs – pilnīgi kapitulēja BK „Jungent” priekšā – 72:96. Atkrituši uz sesto vietu kopvērtējumā. Būs grūti uzlabot pozīcijas.

-BrokerServiss – zaudēja tuvākajiem konkurentiem tabulā „Aizkraukles bankai”. Ja nenotiks lieli brīnumi, tad finišēs 11. pozīcijā un spēlēs pārspēles visticamāk ar pretendentu „Hipotēku banku”.

20. nedēļas centrālais mačs – BK „Jungent” uzņems „VCG ekspertu grupu”.

Pretendentu līga

+++ Baltezers – joprojām ir zirgā. Uzvaras nāk smagā cīņā. Tā arī bija šajā nedēļā Ķekavā. Pēc zaudētiem punktiem šobrīd ieņem 5. pozīciju.

++ Hipotēku banka – bez lielām problēmām „sakapāja” „SCM Microsystems” (87:52). Otrā vieta ir praktiski rokā. Jācer uz diviem „Lapenieku” klupieniem.

+ Lapenieki – vēl viens panākums pietauvoja čempiontitulam. Ja ceturtdien uzvarēs mājās DSV kļūs par čempioniem.

---RXG/Ķekava – zaudējums Baltezeram krietni samazināja izredzes iekļūt pārspēlēs. Būs grūti uzlabot pozīcijas.

--SCM Microsystems – komandas mundieris pa visām vīlēm saplīsa ceturtajā ceturtdaļā mačā ar Hipotēku banku. Cīņa par sešinieku vēl priekšā.

-Pronets.lv – vēl ir teorētiskas iespējas aizķerties sešiniekā, bet praktiski izredzes ir mazas.

20. nedēļas centrā būs sekojošs notikums – vai „Lapenieki” kļūs par Pretendentu līgas čempioniem? Līderi pie sevis uzņems DSV.

+35 grupa

+ Lapmežciems – regulārā turnīra priekšpēdējā mačā viegli tika galā ar „Tasāmānijas tīģeriem”. Neklātienes cīņā turpina sacensību par pirmo vietu kopvērtējumā.

-Tasmānijas tīģeri – pēc vairākiem negaidītie rezultātiem pēdējā laikā zaudējumi bijuši biežāka parādība par uzvarām.

„Melnais” saraksts

-Edgars Grieznis (VCG ekspertu grupa) – tehniskā piezīme

-„TELE2” komanda – tehniskā piezīme

-Ivo Vambuts (VCG ekspertu grupa) – tehniskā piezīme

-Māris Daniševskis (E.Daniševska birojs) – tehniskā piezīme

-Madars Vārna (Swedbank) – tehniskā piezīmeAtgriezties pie sarakstaSlavas zāle - "Visas līgas

Punktu summa
Vidēji punkti
3p. metieni
Soda metieni

Interesanti fakti

BK "Jungent/LofbergsLila" (8-2-12) savā debijas sezonā 201./12. gadā 1.līgā izcīnīja 6.vietu divpadsmit komandu konkurencē.
krown.lv