dubultamatieru līga

DAL
2. līga
1. līga
Jaunumi

Lapenieki - Pretendnetu līgas čempioni!


Trīs nedēļas pirms regulārā turnīra beigām jau kļuvuši zināmi pirmie čempioni. Pēc ceturtdien izcīnītās uzvaras pār DSV, konkurentiem neaizsniedzami tabulā kļuva „Lapenieki”.

„Lapenieki” jau pirmajā aplī ielika pamatus čempiontitula izcīnīšanai, uzvarot pilnīgi visās spēlēs. Tikmēr tuvākie sāncenši pamanījās atņemt punktus viens otram un pēc pirmā apļa atpalika jau par triju uzvaru tiesu. Lai arī otrajā aplī jaunie čempioni diezgan smagi zaudēja „Hipotēku banka” un nospēlēja neizšķirtu ar Baltezeru, taču arī tas netraucēja stabili nosargāt pirmo pozīciju. Pretendentu līgas reglaments paredz, ka atšķirībā no citām līgām pretendentu čempioniem ir jāpiedalās pārspēlēs. Ja nenotiks nekas ārkārtējs, tad „Lapeniekus” pārspēlēs sagaidīs „Nordea Banka”.

Gandrīz droši var teikt, ka otrajā vietā finišēs „Hipotēku banka”. Teorētiski baņķierus var panākt vēl SC „Upesciems”, bet īsti neticās, ka tas ir reāli. „Hipotēku banka” ir šobrīd visstabilāk spēlējošā pretendentu komanda un tad viņiem ir jāzaudē visās trijās atlikušajās spēlēs.

Uz trešo vietu šobrīd galvenie pretendenti ir SC „Upesciems”. Viņiem vēl  jāspēlē ar „Hipotēku banku”, „Pronets.lv” un „DSV”. Pretinieki nav tie vieglākie, taču šobrīd ir neliels pārsvars pār ceturtajā vietā esošo Baltezeru.  Baltezeram palikuši divi mači ar dažāda kalibra pretiniekiem – „Hipotēku banku” un „Lidojošo cirku”. Visticamāk, ka ar vienu panākumu pietiks ceturtajai vietai, bet uzvarot abos mačos var pretendēt pat uz goda pjedestālu.

Pēdējā laika neveiksmju sērija no cīņas par trijnieku ir izsitusi BK „Ķekari” komandu, kura šobrīd ir noslīdējusi uz piekto vietu. Tiesa ir pateicīgs kalendārs, lai nosargātu jau esošo pozīciju vai tiktu četriniekā.

Šobrīd sestajā vietā esošajai „RXG/Ķekava”  ir viena punkta pārsvars pār septīto vietu. Atlikušas divas spēles ar dažādas raudzes pretiniekiem – gan pret tikko kronēto čempionu, gan pret neglābjamo pastarīti. Ir sliktāka savstarpējo spēļu bilance ar galvenajiem konkurentiem, taču maz ticams, ka tai beigu vietu sadalē būs liela nozīme, jo atšķirībā no konkurentiem ķekavnieki nav spēlējuši neizšķirti.

„SCM Microsystems” no Ķekavas atpaliek par vienu punktu. Droši vien tikai uzvaras abos atlikušajos mačos pret „Ķekariem” un „32.galapunktu” var ļaut cerēt uz 6.vietu.

Uz sesto vietu cer arī „DSV”. Viņiem gan sarežģīts kalendārs – „Hipotēku banka”, SC „Upesciems” un „Pronets.lv”. Labvēlīgas notikumu sakritības rezultātā cerētajam rezultātam var pietikt ar diviem panākumiem.

Visbeidzot  tīri simboliskas iespējas uz 6.vietu tikt vēl ir arī „Pronets.lv”. Tomēr viens pašu zaudējums un cerību vairs nebūs vispār.

Pretendentu līgas čempioni

2009./10. - Lapenieki (19 uzvaras, 1 neizšķirts, 1 zaudējums, vēl 1 spēle)

2008./09. - Zaļā josta (21 uzvara, 1 zaudējums)

2007./08. - Carnikava (20 uzvaras, 1 neizšķirts, 1 zaudējums)Atgriezties pie sarakstaSlavas zāle - "Visas līgas

Punktu summa
Vidēji punkti
3p. metieni
Soda metieni

Interesanti fakti

2009./10. gadā Pretendnetu līgā trešo vietu izcīnīja SC Upesciems. Sezonas bilance 13-7.
krown.lv