dubultamatieru līga

DAL
2. līga
1. līga
Jaunumi

20. spēļu nedēļa


20. spēļu nedēļa

Aizvadīta 31 spēle.

Nedēļas izcilnieki

Elites grupa: Mārtiņš Knostenbergs (Latvijas Gāze) – 28

1.līga: Raimonds Elbakjans (Varenie runči/Corporate Solutions) – 32

2.līga: Pēteris Bluks (ArhejaGS) – 45

3.līga: Rolands Kronītis (E.Daniševska birojs) – 44

Pretendentu līga: Nauris Bukševics (Hipotēku banka) – 30

+35 grupa:  Krists Ločmelis (Tasmānijas tīģeri) – 32

Elites grupa

+++ Rūja un Dēli – pēc uzvaras pār „Eddi” un „LSAB/Lattelecom” zaudējuma atgriezās pirmajā pozīcijā (pēc zaudētiem punktiem). Atlikušajos mačos pretiniekos ir komandas, kuras cīnās par astoto vietu kopvērtējumā.

++ BN Kurši – visu labāko spēku sakopošana uz izšķirošajām spēlēm nes rezultātus. Ceturtā uzvara pēc kārtas tika izcīnīta pār „Rīgas satiksmi” (85:70). Vēl sagaida spēles ar pirmajās divās vietās esošajām komandām. Tomēr svarīgākais mačs būs pret „RCNP”.

+ZRF Rumba – pārtraukusi murgaino piecu zaudējumu sēriju. Savā laukumā izdevās uzvarēt toreizējos līderus „LSAB/Lattelecom” (72:56). Tiesa čempioni spēlēja bez dažiem līderiem, bet tā jau nav „Rumbas” komandas problēma. Šobrīd 5. pozīcija, bet augstāk par 4. vietu tikt vairs nevar.

--- LSAB/Lattelecom – deviņu uzvaru sērija pārtrūka viesos pret „Rumbu”. Nācās atvadīties arī no līderpozīcijām.

--Stopiņi – pēc zaudējuma SEB Bankai noslīdējuši uz priekšpēdējo vietu. „Iekrājuši” jau četrus zaudējumus pēc kārtas.

-Latcomfort/Ķekava – pēdējā laikā sekmes nav bijušas sevišķi labas. Viena uzvaras piecos mačos. Mazas iespējas vairs ceturtdaļfinālā tikt pie mājas spēļu priekšrocībām. Visticamāk nāksies spēlēt ar kādu no pirmā trijnieka komandām.

21. nedēļas centrālais mačs – „LSAB/Lattelecom” uzņems „Rīgas satiksmi”.

1.līga

+++ Swedbank – izcīnīja ārkārtīgi svarīgu uzvaru pār LMT, atgriežoties līderos. Atlikušas spēles ar abiem turnīra autsaideriem un „TELE2”. Lieliskas iespējas nosargāt 1.vietu un paspēkoties ar Elites 8. komandu.

++ Latvenergo – uzvaeējuši „Nexum/Danone”  šobrīd pēc zaudētajiem punktiem ieņem trešo pozīciju. Labas iespējas nosargāt vietu trijniekā. Pirmo vietu izcīnīja būs sarežģīti, jo ir negatīva bilance pret „Swedbank”.

+ Hanzas SK – uzvarējuši Karavīru (78:59), var nedaudz atviegloti uzelpot. Vēl gan priekšā svarīgais mačs ar „Varenajiem runčiem”. Būs sarežģīti pacelties kādu pozīciju uz augšu.

--- LMT – pēc zaudējuma „Swedbank” zaudējuši arī līderpozīcijas. Tagad arī bumba pārgājusi baņķieru laukuma pusē un noteicēji būs viņi.

--Emerald Baltic – pārtrūkusi sešu uzvaru sēriju mājās pret „Bottomline/INO”. Pagaidām jāizmirst par goda pjedestālu un jācīnās par vietu pārspēlēs.

-Varenie runči/Corporate Solutions – septītais zaudējums pēc kārtas pret reāli „ņemamu” pretinieku LVM. Būs problemātiski saglabāt vietu 1.līgā.

21. nedēļas uzmanības centrā būs mačs – „Bottomline/INO” pret „Latvenergo”.

2.līga

+++ RFR-RIOSS – viegla uzvara pār lejas gala „RPP/Varu Lat” (87:61). Svarīgākais gan ir tas, ka jau nākamnedēļ, ja izdosies viesos pārspēt 19.vidusskolu, var kļūt par čempioniem.

++ Carnikava – divas uzvaras, no kurām svarīgākā bija pret „Elsana Pirtnieks”. Otrā vieta jau praktiski kabatā.

+ 100% sports – sākusies neliela šīs komandas renesanse. Divas uzvaras pēc kārtas ļāvušas cerēt uz tikšanu 10. pozīcijā. Nākamnedēļ svarīgs mačs ar minēto 10. pozīciju ar „RPP/Varu Lat”.

--- Elsana Pirtnieks – piekāpās Carnikavai, zaudējot cerības tikt uz 2.pozīciju. Nāksies spēkoties ar Turības studentiem par 3. vietu.

--BK Velvets – piekto zaudējumu pēc kārtas piedzīvoja pret „C4”. Negatīva savstarpējo spēļu bilance ar „Arheja GS” komandas izredzes paglābties no izkrišanas pārspēlēm samazinājusi līdz minimumam.

-BK Inchcape – tā arī vēl nav tikuši pie nevienas uzvaras. Vēl palikušas tikai divas spēles, kurās būs iespēja pārtraukt diezgan kaunpilno sēriju.

21. nedēļas top notikums – „RFR-RIOSS” pirmā „mačbumba” Bolderājā.

3.līga

+++ Zaļā josta – ar ārkārtīgi lielām grūtībām apspēlēja ne to spēcīgāko komandu Aizkraukles banku (83:79). Pēdējās minūtes sākumā bija vēl neizšķirts. Vai ar tik pieticīgiem resursiem (regulāri spēlē 5-6 vīru sastāvā) pietiks 1.vietas saglabāšanai?

++ VCG eksportu grupa – spēja attapties pēc iepriekšējā nedēļā piedzīvotā smagā zaudējuma un viesos pieveikt vienu no tobrīd čempiontitula kārotājiem – BK „Jungent” (64:57). „Ekspertus” gan sagaida sīva cīņa par augstāku vietu pirms kopvērtējumā un vēlāk arī pārspēles.

+ Check.IT – arī vēl nav atmetuši cerības uz pārspēlēm. Pārliecinoši pieveikta „Ultra” (83:61) šonedēļ. Ļoti svarīga būs spēle pēc divām nedēļām ar pašreizējo līderi „Zaļo jostu”.

--- BK Jungent – negaidīts zaudējums VCG krietni iedragāja kopvērtējuma pozīcijas. Pēc zaudētajiem punktiem atkrituši uz ceturto vietu. Nāksies smagi cīnīties par šīs vietas saglabāšanu.

--Aizkraukles banka – bija ļoti tuvu sensācijai un uzvarai pār „Zaļo jostu”. Tomēr beigu „zaļo” tālmetiens nāvējoši ievainoja baņķierus.

-Ultra – pēdējā laikā krietni „uzdevši”. Viena uzvara (tā pati ar +1) pēdējās sešās spēlēs nav tas patīkamākais rādītājs.

21. nedēļas centrālais mačs – „Polārā Zvaigzne” uzņems BK „Jungent”.

Pretendentu līga

+++ Lapenieki – pēc uzvaras pār DSV kļuva konkurentiem neaizsniedzami, nodrošinot čempiontitulu!

++ Baltezers – turpina uzvarēt un turpina uzvarēt ar nelielu punktu pārsvaru. Šonedēļ mājās pieveikti „SCM Microsystems” – 77:67. Lieliskas iespējas saglabāt 4. pozīciju.

+ RXG/Ķekava – pēc uzvaras mājās pār Ķekariem iekļuvuši sešiniekā. Vēl divas spēļu kārtas, kurās arī noskaidrosies galīgais vietu sadalījums.

--- SCM Microsystems – sāpīgs zaudējums Baltezeram. Vēl gan pārspēles ir aizsniedzamas.

--BK Ķekari – ļoti sāpīga neveiksme Ķekavā. Cerības uz trijnieku zudušas. Ceturtā vieta gan ir aizsniedzama.

-DSV – tomēr neizdevās liegt Lapeniekiem jau šajā nedēļā oficiāli kļūt par šīs līgas uzvarētājiem. Atšķirībā no konkurentiem atlikusi par vienu spēli vairāk.

21. nedēļas uzmanības centrā – spēlēs divas pirmā trijnieka komandas: „Hipotēku banka” uzņems SC „Upesciems”.

+35 grupa

+ Stopiņi – viesos pieveikta Jūrmalas komanda. Vēl gan atlikušas trīs spēles.

-Tasmānijas tīģeri – trešais zaudējums pēc kārtas.

„Melnais” saraksts

-„LSAB/Lattelecom” komanda – tehniskā piezīme

-Artis Bakāns (BA Turība-2) – tehniskā piezīme

- Kaspars Rubenis (Emerald Baltic) - 2 tehniskās piezīmes

- Gatis Liniņš (BK Velvets) - tehniskā piezīme

-Stefano Orlandi (Tasmānijas tīģeri +35) – tehniskā piezīme

-Kārlis Daude (ALT auto) – diskvalifikācija uz nākamo spēli

-Oskars Bajārs (TELE2) – diskvalifikācija uz nākamo spēli

-Māris Grafs (TELE2) – 2 tehniskās piezīmes. Diskvalifikācija līdz sezonas beigām!Atgriezties pie sarakstaSlavas zāle - "Visas līgas

Punktu summa
Vidēji punkti
3p. metieni
Soda metieni

Interesanti fakti

3.līgas turnīrā 2008./09. gada sezonā triumfēja "Elsana Pirtnieks". 22 spēlēs komanda izcīnīja 21 uzvaru un piedzīvoja tikai vienu zaudējumu.
krown.lv