dubultamatieru līga

DAL
2. līga
1. līga
Jaunumi

Zināmi arī 2.līgas čempioni - RFR-RIOSS!


Vienu kārtu pirms DAL 2.līgas turnīra beigām kļuvis zināms, ka par šīs līgas čempioniem kļuvuši „RFR-RIOSS”.

Finieru rūpnīcas komanda pērn piekto gadu pēc kārtas spēlēja 1.līgā, kur pagājušajā sezonā kūņojās pa lejasgalu un beigās finišēja priekšpēdējā 11. pozīcijā, bet vēlāk pārspēlēs piekāpās „Bottomline/INO”, izkrītot uz 2.līgu. Spēlēšanu vienu līgu zemāk RFR iesāka ar pamatīgām pārmaiņām sastāvā, kas nesa augļus. Jau no pirmajām kārtām RFR kļuva par līderiem, pirmajā aplī zaudējot tikai vienu punktu – negaidīts neizšķirts viesos ar „RPP/Varu Lat”. Taču pats galvenais, ka pārējie konkurenti jau bija piedzīvojuši vismaz pa pāris zaudējumiem. Līdzīgi kā „Lapenieki” Pretendentu līgā arī RFR otrajā aplī gan zaudēja, taču kopumā savas pozīcijas nosargāja diezgan pārliecinoši. Otrdienas uzvara pār 19. vidusskolu kļuva par pēdējo formalitāti 1. vietas nodrošināšanai. Pēc regulārā turnīra jaunie čempioni varēs izmēģināt spēkus visas līgas „play-off” turnīrā, kur kvalifikācijas kārtā būs jāspēlē ar Elites grupas 7. vietas ieguvējiem. Atcerēsimies, ka pērn 2.līgas uzvarētāji „Nexum/Target Media” aizcīnījās līdz 5. vietai kopvērtējumā, parādot zobus arī nākamajiem čempioniem „LSAB/Lattelecom”.

Faktiski otro vietu 2. līgā ir nodrošinājuši Carnikava. Formāli gan viņus apsteigt var „Turība”. Carnikavai pietiek ar neizšķirtu pēdējā kārtā ar LSPA, un jāatceras, ka carnikavieši otrajā aplī uzvarējuši visās spēlēs. Ja Carnikava izcīnīs otro vietu tad pārspēlēs par tikšanu uz augšu visreālākais pretinieks izskatās Hanzas SK. Ja vien pēdējos mačos nesaņemsies „Varenie runči”.

Uz trešo vietu galvenie pretendenti ir BA „Turība-2”. Viņiem atliek uzvarēt vienu no atlikušajām spēlēm. Pārspēlēs reālākie pretinieki varētu būt turpat Turības zālē mītošie LVM vai „Karavīrs”.

Pēc zaudējuma Turības komandai cerības tikt trijniekā līdz minimumam sarukušas 2009. gada 3.līgas čempioniem – „Elsana Pirtnieks”. „Pirtnieki” noslīdēt uz leju vairs nevar, bet noķert un apsteigt BAT var tikai milzīgas veiksmes gadījumā. Arī pārspēlēs pretinieki visticamāk būs vai nu LVM vai „Karavīrs”.

Pilnīgi droši var teikt, ka 2.līgā pēdējie paliks BK „Inchcape”, kuri joprojām nav uzvarējuši nevienu spēli. Vairākos mačos uzvara bija ļoti tuvu.

Piektdien visticamāk 10.-11. vietas likteni savā starpā sadalīs „RPP/Varu Lat” un „100% sports”. „Simtprocentnieki” gan pēdējā laikā rādījuši labāku sniegumu.

Atklāts vēl ir jautājums „cīņā” par 9. vietu, kas nozīmē dalību pārspēlēs. Ja BK „Velvets” pēdējā kārtā neuzvarēs jau minēto „RPP/Varu Lat”, tad viņiem nāksies piedalīties pārspēlēs. Ja izdosies uzvarēt, tad viss būs atkarīgs kā „Arheja GS” būs veicies mačā ar „C4”. Zaudējuma gadījumā „arhejieši” var izrādīties zem strīpas.

3.līgā vadošo grupas stāvoklis ir tik samudžināts, ka prognozēt kādu pārspēļu pāri šobrīd vispār nav iespējams.

Komandām, kuras finišēs pozīcijā no 5. līdz 8. sezonas būs galā.

2. līgas čempioni

2004. gads – Statoil (bilance 18-0-2)

2005. gads – BA Turība-2 (11-0-3, 2.posmā)

2006. gads – Roja/Rīga (10-0-1, 2.posmā)

2007. gads – Latcomfort Ķekava (21-0-1)

2008. gads – JZmotors.lv (20-0-2)

2009. gads – Nexum/Target Media (18-1-3)

2010. gads – RFR-RIOSS (18-1-2, vēl 1 spēle)

2. līgas čempioni DAL play-off

2007. gads. „Latcomfort Ķekava” kvalifikācijas kārtā piekāpās „Ūpim” (-13 divu spēļu summā).

2008. gads. „JZmotors.lv” kvalifikācijas kārtā uzvarēja BN „Kurši” (+22 summā), 1/4 finālā zaudēja „Rīgas satiksmei” (-27 summā), par 5.-8.vietu uzvara pār „Ansmann” (20:0), spēlē par 5. vietu zaudējums „LSAB/Lattelecom” (60:69).

2009. gads. „Nexum/Target Media” kvalifikācijas kārtā uzvarēja „Stopiņus” (+17 summā), 1/4 finālā zaudējums „LSAB/Lattelecom” (-10 summā), par 5.-8.vietu uzvara pār BN „Kurši” (75:70), spēlē par 5.vietu uzvara pār „Latcomfort/Ķekava” (85:84).Atgriezties pie sarakstaSlavas zāle - "Visas līgas

Punktu summa
Vidēji punkti
3p. metieni
Soda metieni

Interesanti fakti

2013./14. gada sezonā 3.vietu 2.līgas turnīrā izcīnīja DzSK "Lokomotīve" (sezonas bilance 20-6).
krown.lv