dubultamatieru līga

DAL
2. līga
1. līga
Jaunumi

21. spēļu nedēļa


21. spēļu nedēļa

Aizvadītas 27 spēles.

Nedēļas izcilnieki

Elites grupa: Edijs Eglītis (BN Kurši), Atis Slišāns (LSAB/Lattelecom) – 32

1.līga: Mārtiņš Līcis-Līcītis (Emerald Baltic) – 35

2.līga: Pēteris Bluks (Arheja GS) – 41

3.līga: Artūrs Putniņš (Zaļā josta) – 34

Pretendentu līga: Ingus Paegle (SC Upesciems) – 27

+35 grupa: Māris Krastiņš (BK Velvets) – 24

Elites grupa

+++ Latvijas Gāze – pēc „Rūja un Dēli” zaudējuma izvirzījās pirmajā pozīcijā. Lai izcīnītu uzvaru regulārajā turnīrā pēdējā kārtā ir jāizdara tas, ko neizdarīja „Rūja” – jāuzvar BN „Kurši”.  Elites debitanti paši arī sasnieguši ievērojamu septiņu uzvaru sēriju.

++BN Kurši – zaudējuši mājās Ķekavai, nākamajā dienā viesos pārsteidz toreizējos līderus „Rūju” (105:75). Cīņā par 8.vietu šobrīd ir viena punkta pārsvars pār RCNP, taču visticamāk viss izšķirsies savstarpējā mačā.

+ RCNP – uzvarēja Stopiņus (81:60), turpinot cīņu par vietu izslēgšanas spēlēs.

--- Rūja un Dēli – zaudēja ne tika līderpozīcijas, noslīdot uz trešo pozīciju kopvērtējumā, bet arī sapelnīja 5 tehniskās piezīmes pret „Kuršiem”! Vienīgais mierinājums, ka zemāk par 3. pozīciju nokrist vairs nevar.

--ZRF Rumba – pēc vienas nedēļas pozitīva pārsteiguma atkal atgriezušies uz zaudējuma takas. Šoreiz pret „Eddi”. Vienīgi noturēja pārsvaru divu spēļu summā, kas iespējams būs jāņem vērā kopvērtējuma noslēguma vietas sadalē.

-Rīgas satiksme – arī šai komandai pēdējā laikā nav veicies sevišķi labi. Trīs zaudējumi pēdējos četros mačos gan kopvērtējumā vēl ļauj saglabāt 4. vietu. Pēdējā kārtā principiāls mačs ar „Eddi”.

22. nedēļas uzmanības centrā būs pilnīgi visas spēles, jo no 12 komandām  savu vietu regulārā turnīra noslēgumā šobrīd zina  tikai „Ūpis”.

1. līga

+++ Swedbank – vēl viens solis tuvāk titulam. Šoreiz pārliecinoša uzvara viesos pār „Hanzas SK” (89:63). Nākamnedēļ divas izšķirošās spēles ar pastarīti „Varenajiem runčiem” un „TELE2”. Turklāt abas savā laukumā.

++ ALT auto – pēc pārliecinošas uzvaras pār „Nexum/Danone” (74:52) ar vienu kāju nodrošinājuši vietu četriniekā.  Ja uzvarēs pēdējā mačā „Bottomline/INO”, var pat finišēt trijniekā.

+ Latvenergo – uzvara pār nebūt vienkāršu pretinieku „Bottomline/INO” (62:51). Atlikušas  spēles ar LMT un „Emerald Baltic”. Uzvarot abus mačus, var tikt pat līdz otrajai vietai, bet zaudējums ādažniekiem var būt liktenīgs cīņā par četrinieku.

--- Varenie runči/Corporate Solutions – bezierunu zaudējums, spēlējot bez saviem līderiem, pret LMT.  Ja nesaņemies uz pēdējiem mačiem, tad pēdējā vieta ir neizbēgama. Varbūt derētu apsvērt iespēju uzspēlēt nākmsezon +35 grupā?

--Nexum/Danone – vai kāds atceras, kad šī komandas sezonas pirmajā pusē stabili turējās pirmajā trijniekā? Šonedēļ  jau piektā neveiksme pēc kārtas. Sezonas noslēguma mačā ar Karavīru noskaidrosies, vai izdosies sezonu pabeigt ar pozitīvu bilanci vai nē.

-Bottomline/INO – neizdevās revanšēties „Latvenergo” par zaudējumu pirmajā aplī. Cīņa par vietu izslēgšanas spēlēs vairs nav aktuāla.

Nākamās uzmanības centrā:

-vai „Swedbank” izcīnīs čempiontitulu?

-„Latvenergo” – „Emerald Baltic” komandu spēlē visticamāk izšķirsies vietas pirmajā četriniekā liktenis.

2.līga

+++ RFR-RIOSS – var apsveikt ar čempiontitula izcīnīšanu. Būs interesanti pavērot kā veiksies cīņā ar elites komandām.

++ Carnikava – pēc uzvaras pār „Arheja GS” nodrošinājuši otro vietu kopvērtējumā.

+ BA Turība-2 – neizlaida no rokām vietu uz goda pjedestāla zemākā pakāpiena. Vispirms uzvarēja galvenos konkurentus „Elsana Pirtnieks”, bet pēc tam nokārtoja formalitāti pret LSPA.

---Elsana Pirtnieks – tomēr nespēja tikt trijniekā. Zaudējums Turības studentiem bija izšķirošais. Ceturtā vieta un garantētas pārspēles.

--RPP/Varu Lat – neizturēja „100% sporta” jauniešu tempu un kapitulēja cīņā par 10. – 11. pozīciju. Vēl gan divas spēles, kurās varbūt situāciju var labot.

-Arheja GS – zaudējums Carnikavai un BK „Velvets” uzvara nolikusi sarežģītā situācijā. Ja neuzvarēs „C4” var nonākt arī izkritēju pārspēļu zonā.

Nākamās nedēļas intriga:  kurš aizmuks no pārspēlēm? „Arheja GS” vai BK „Velvets”.

3.līga

+++ Zaļā josta – nonākuši viena soļa attālumā no čempiontitula. Atlikušajās spēlēs gaida cieti rieksti „Chcek.IT” un BK „Jungent” izskatā, kuriem turpinās cīņa par četrinieku.

++ Polārā Zvaigzne – uzvara pār BK „Jungent” nāca ļoti svarīgā brīdī. Joprojām 2. vieta, bet arī smags kalendārs ar divām spēlēm viesos pret „E.Daniševska biroju” un „Leifheit”. Pēdējo spēļu rezultāti gan parāda, ka sasnieguši lielisku formu.

+ Ultra – lai arī tikai ar diviem punktiem uzvarēja pastarīti „Nordea”, tomēr plusiņš par cīņassparu, jo beigās izdevās atspēlēties no 11 punktu deficīta.

--- BK Jungent – jau trešais zaudējums pēdējos četros mačos. Arī ar uzvarām pēdējos trijos mačos var būt maz četriniekam. Iegāž sliktā savstarpējo spēļu bilance ar „Check.IT”.

--Nordea Banka – joprojām nav uzvarējuši  kopš sezonas pirmās spēles. Visas iespējas bija pret „Ultru”, taču šoreiz pat ar divciparu skaitļa pārsvaru cīņas gaitā uzvaras nosargāšanai bija par maz.

-BrokerServiss – nemanot zaudējumu sērija sasniegusi deviņu atzīmi.  Ja nenotiks lieli pārsteigumu, tad būs jāspēlē pārspēles ar „Hipotēku banku”.

Centrālais mačs nākamajā nedēļā būs cīņa starp vēl uz četrinieku cerošo „E.Daniševska biroju” un otrajā vietā esošo „Polāro Zvaigzni”.

Pretendentu līga

+++ SC Upesciems – sakurinājis nelielu intrigu par 2.vietu. Pie deviņu uzvaru atzīmes apturēja „Hipotēku bankas” uzvaras gājienu. Trešā vieta pašiem jau ir kabatā.

++ Baltezers – turpina pelnīt plusiņus un krāt uzvaras. Kārtējā tika izcīnīta viesos pār „Lidojošo cirku” (66:46). Uzvarot pēdējā spēlē „Hipotēku banku”, nodrošinās 4.vietu. Ja ne, nāksies sekot BK „Ķekari” gaitām.

+DSV – uzvara pār „Pronets.lv” (70:68) ļāva turpināt cīņu par sešinieku.  Atlikušajās spēlēs ļoti stipri pretinieki – „Hipotēku banka” un SC „Upesciems”.

---Hipotēku banka – otro apli tomēr neizdosies pabeigt ar 100% uzvaru bilanci. Otro reizi šosezon nācās zaudēt SC „Upesciems”.

--Pronets.lv – jau seši zaudējumi pēc kārtas. Kopvērtējumā finišēs 9. pozīcijā.

-32.galapunkts – neizbēgami finišēs pēdējā vietā visā līgā.

22. nedēļas intrigas:

-vai „Baltezeram” pa zobam būs arī „Hipotēku banka”?

- kurš būs liekais sešiniekā? „RXG/Ķekava”, „DSV” vai „SCM Microsystems”?

+35 grupa

+ Velvets – uzvarēja Jūrmalu un ja to pašu izdarīs arī pret  pastarīti „Rīgas satiksmi”, tad kļūs par regulārā turnīra uzvarētājiem.

-SSB Jūrmala – regulārais turnīrs ir noslēdzies. Ceturtā vieta ir nodrošināta un pirmajā kārtā būs jātiekas ar „Tasmānijas tīģeriem”.

„Melnais” saraksts

-„Latcomfort/Ķekava” komandai  - tehniskā piezīme

-„Rūja un Dēli” komandai – 2 tehniskās piezīmes

-Māris Citskovskis (Rūja un Dēli) – tehniskā piezīme

-Armands Grēvels (Rūja un Dēli) – 2 tehniskās piezīmes

-Sandis Poga (RCNP) - diskvalifikācija, jāizlaiž nākamā spēle

-Andris Rocēns (Stopiņi) - diskvalifikācija, jāizlaiž nākamā spēleAtgriezties pie sarakstaSlavas zāle - "Visas līgas

Punktu summa
Vidēji punkti
3p. metieni
Soda metieni

Interesanti fakti

Par 2015./16. gada sezonas decembra mēneša labāko 1.līgas spēlētāju tika atzīts Jānis Ramšs no "exNexum".
krown.lv