dubultamatieru līga

DAL
2. līga
1. līga
Jaunumi

Beidzot Swedbank sapnis piepildās


Beidzot piepildījies „Swedbank” (iepriekš „Hansabanka”) komandas sapnis un izdevies finišēt DAL 1.līgas trijniekā – turklāt šosezon kļūt par šīs līgas uzvarētājiem.

Iepriekšējās astoņās sezonās 1.līgā „baņķieriem” gājis visādi, tomēr biežāk komanda finišējusi tabulas vidusdaļā. 2007. gadā pirmo reizi izdevās pietuvoties elitei, taču pirmajā pārspēlē piedzīvotais bezierunu zaudējums „Rīgas satiksmei” sagrāva cerības par spēlēšanu spēcīgāko sabiedrībā. Pagājušajā sezonā četrinieks no rokām izslīdēja neilgi pirms turnīra finiša. Šo sezonu „Swedbank” iesāka ar zaudējumu pērnās sezonas 2.līgas spēcīgākajai komandai „Nexum/Danone”, taču turpināja vareni, pirmo apli pabeidzot pārliecinoši līderos. Vājuma brīdis uznāca otrā apļa sākumā, kad vairāku neveiksmju sērijas rezultātā tika zaudētas pat līderpozīcijas. Izšķirošā izrādījās uzvar pār galvenajiem konkurentiem LMT. Pēc tam sekoja spēles ar komandām no tabulas lejasgala. Šoreiz kāja vairs nepaslīdēja un pēc uzvaras pār „TELE2” „Swedbank” oficiāli kļuva par 1.līgas uzvarētājiem. Jau 1. aprīlī jaunajiem čempioniem būs iespēja samērot spēkus ar Elites grupas komandām. Kvalifikācijas kārtā būs jāspēlē ar Elites 8. vietu (BN „Kurši” vai RCNP).

Jautājums par otro vietu joprojām ir aktuāls. „Latvenergo” uzvarējuši „Emerald Baltic” nodrošināja vietu četriniekā, bet pēc „ALT auto” zaudējuma „Bottomline/INO” arī trijniekā. Uzvara pār LMT viņiem garantēs 2.vietu un iespēju pēc gada pārtraukuma atgriezties elitē. LMT centīsies atkārtot 2003. gada panākumu, kad komanda 1.līgā finišēja otrie. Skaidrs, ka 1.līgas trijniekā komanda atgriezusies pēc divu gadu pārtraukuma.

„ALT auto” nespēja atkārtot pērnā gada sasniegumu un iekļūt trijniekā. Taču arī tikšana pārspēlēs nav peļams panākums, ņemot vērā, ka otrā apļa sākumā nekas neliecināja, ka ALT būs pa spēkam tikt četriniekā.

Noteikti vilšanās sajūta ir Ādažu „Emerald Baltic” puišiem. Viņi pēc sešu uzvaras sērijas no stabilas turnīra vidusdaļas komandas pēkšņi kļuva par goda pjedestāla pretendenti. Tomēr divi zaudējumu pēdējās trijās spēlēs laupīja cerību uz četrinieku.

Sezona jau beigusies „Nexum/Danone”, bet nākamnedēļ pēdējie mači būs arī „TELE2” un „Bottomline/INO”. Jānoskaidro galīgais vietu sadalījums.

1.līgas komandas bijušas naskas uz spēļu pārcelšanu, tādēļ vājāko kvartetā šobrīd vēl daudz jautājumu. Vienai komandai pa taisno nāksies izkrist uz 2.līgu un pretendenti ir divi – „Varenie runči/Corporate Solutions” vai Hanzas SK. Pārspēles būs jāspēlē arī LVM un Karavīram.

1.līgas čempioni

2004. gads – Balta (19-1-2)

2005. gads – Statoil (16-3-2)

2006. gads – BA Turība (18-1-3)

2007. gads – Eddi (18-1-3)

2008. gads – Rūja un Dēli (19-0-3)

2009. gads – RCNP (19-0-3)

2010. gads – Swedbank (16-0-6)

1.līgas komandas DAL play-off

2007. gads – Eddi zaudēja kvalifikācijas kārtā Livonija/Balta (summā -16)

2008. gads – Rūja un Dēli kvalifikācijas kārtā uzvarēja Ūpis (summā +21), 1/4 finālā LSAB/Lattelecom (summā +21), 1/2 finālā zaudēja ZRF Rumba (summā -14), par 3.vietu uzvarēja SK Spriegums (summā +22)

2009. gads – RCNP kvalifikācijas kārtā uzvarēja RCNP (summā +6), 1/4 finālā zaudēja ZRF Rumba (summā -58), par 5.-8.vietu zaudēja Latcomfort/Ķekava (94-96p.), par 7.vietu zaudēja BN Kurši (79:90).Atgriezties pie sarakstaSlavas zāle - "Visas līgas

Punktu summa
Vidēji punkti
3p. metieni
Soda metieni

Interesanti fakti

Par 2014./15. gada sezonas ProBasketball elites grupas labāko 3 punktu metienu izpildītāju kļuva Oskars Kalniņš no Latvijas Gāze. 17 regulārā turnīra spēlēs viņš realizēja 49 tālmetienus.
krown.lv