dubultamatieru līga

DAL
2. līga
1. līga
Jaunumi

22. spēļu nedēļa


22. spēļu nedēļa

Aizvadītas 25 spēles.

Nedēļas izcilnieki

Elites grupa: M.Knostenbergs (Latvijas Gāze), H.Šliters (Rīgas satiksme) – 42

1.līga: Raimonds Elbakjans (Varenie runči/Corpote Solutions) – 45

2.līga: Uldis Višņēvics (BK Velvets) – 41

3.līga: Aivars Birkovs (BK Jungent) – 31

Pretendentu līga: Rihards Niedra (DSV) – 29

+35 grupa: Andris Strautmanis (Stopiņi) - 27

Elites grupa

+++ Latvijas Gāze – izpildīja savu uzdevumu pēdējā spēlē, apspēlējot BN „Kurši”. Astoņu uzvaru sērija regulārā turnīra izskaņā ļāva uzvarēt pamatturnīru. Ja komanda būs labākajā virknējumā, tad būs galvenie favorīti play-off cīņās.

++ Rūja un Dēli – sarīkoja īstu tālmetienu konkursu mačā ar RCNP, izcīnot uzvaru gan nosacītajā „konkursā”, gan visā spēlē. Izmantojuši „LSAB/Lattelecom” klupienu, finišēja otrajā pozīcijā.

+ Rīgas satiksme – uzvara pār „Eddi” garantēja ceturto pozīciju un mājas zāles priekšrocību ceturtdaļfinālā pret Ķekavu.

---LSAB/Lattelecom – izlaida otro vietu regulārajā turnīrā pēdējā brīdī. Play-off turnīra pirmajā kārtā ļoti smags pretinieks „ZRF Rumba”.

--BN Kurši – ja būtu uzvarējuši „Latvijas Gāzi” jau būtu garantējuši 8. vietu. Nesanāca un tagad viss izšķirsies mačā ar RCNP.

-Ūpis – sezonu pabeidza uz ļoti bēdīgas nots. Viena uzvara 22 mačos norāda, ka elites grupas līmenis šai komandai tomēr ir bijis par augstu.

Nākamajā nedēļa izšķirošais mačs par 8. vietu – BN „Kurši” uzņems RCNP.

1.līga

+++ Swedbank – divas uzvaras garantēja čemiontitulu! Jāturpina cīņas visas līgas play-off.

++ Latvenergo – uzvarējuši „Emerald Baltic”, garantēja vietu četriniekā. Pēc „ALT auto” zaudējuma arī vietu trijniekā. Cīņā ar LMT tiks sadalīta otrā – trešā vieta.

+ Varenie runči/Corporate Solutions – ļoti svarīga uzvara pār Hanzas SK. Tagad visas iespējas aizmukt no pēdējās vietas.

--- Emerald Baltic – zaudējums „Latvenergo” bija liktenīgas cīņā par četrinieku. Pamatīgi iegrieza zaudējumi abās spēlēs ar „ALT auto”. Šogad jāpaliek bez pārspēlēm.

--Hanzas SK – pēc zaudējuma „Varenajiem runčiem” noslīdēja uz pēdējo vietu. Turklāt abās spēlēs ar runčiem piedzīvoti zaudējumi, kas vienāda punktu skaita gadījumā liks atrasties zemāk. Nākamnedēļ jāmēģina pārsteigt jau daudziem līderiem garastāvokli sabojājušos „Bottomline/INO”.

-ALT auto – it kā divējādas sajūtas. Nodrošināta vieta pārspēlēs, par ko sezonas vidū varēja tikai sapņot, bet pazaudēta iespēja tik trijniekā.

Nākamajā nedēļā izšķirsies otrās un trešās vietas liktenis – LMT savā laukumā tiksies ar „Latvenergo”.

2.līga

+++ BK Velvets – izmantoja „C4” palīdzību un, paši pārspējot „RPP/Varu Lat”, izglābās no pārspēlēm. Sezona šajā līgā komandai ir galā.

++ RFR-RIOSS – noslēdza čempionu cienīgi regulāro turnīru, viesos pārspējot BA „Turība”-2. Tagad play-off mači ar „Eddi”.

+Elsana Pirtnieks – uzstādīja uzreiz divus DAL rekordus mačā ar galīgo sezonas autsaideru BK „Inchcape”. Lielākais punktu guvums 143 un lielākais pārsvars + 92!

--- Arheja GS – ar komandas līdera Pētera Bluka 40 regulāri gūtajiem punktiem sezonas beigu daļas katrā mačā bija par maz vietas saglabāšanai bez pārspēlēm. Pēdējā kārtā neuzvarēja paši un nepalīdzēja arī konkurenti citā mačā.

--BK Inchcape –bezcerīga sezona noslēdzās ar bezcerīgu maču pret „Elsana Pirtnieks”. 3.līgā noteikti veiksies labāk.

-RPP/Varu Lat – mačā pret BK „Velvets” tika dota iespēja atkal kopvērtējumā apsteigt „100% sports”. Tomēr sāncenšu līdera Ulda Višņēvica lieliskais sniegums (41p., 8 3p!) to neļāva paveikt.

Nākamajā nedēļā trīs atliktās spēles, kurās noskaidrosies galīgais vietu sadalījums. Tiesa paši svarīgākie jautājumi jau ir atbildēti.

3.līga

+++ Leifheit – otrā puslaika sākuma izrāviens 30:0 (!) pilnībā apslēpēja RCK komandas jauniešu pretestību. Panākums nodrošināja vietu trijniekā. Šobrīd trešā vieta, bet uzvarot „Polāro Zvaigzni” iespēja tikt vēl augstāk.

++ BK Jungent – turpina ciņu par 4.vietu. Mājās tomēr pārliecinoši tika galā ar pēdējās kārtās citiem līderiem problēmas sagādājušo „Aizkraukles banku”.

+Ultra – uzvara pār „BrokerServisu” (80:70) ļāva nostiprināties 7. pozīcijā. Ja VCG neuzvarēs kādu no atlikušajām divām spēlēm, tad šo pozīciju „Ultras” nosargās.

---RCK – vislielākie mīnusi par vislielāko zaudējumu šajā nedēļā. RCK puišiem jāgatavojas spēlēm ar Pretendentu līgas 4.vietu. Varbūt uz tām  derētu sapulcināt labākos spēkus?

--BrokerServiss – desmitais zaudējums pēc kārtas sevišķu godu nedara. Lai gan pāris mačos bija tuvu uzvarai, tomēr 2. aplis kopumā rakstām ar mīnus zīmi.

-Aizkraukles banka – spēle ar BK „Jungent” nevarēja ietekmēt komandas vietu beigu tabulā. Pārspēlēs būs jātiekas ar pērn jau labi iepazīto SC „Upesciems”.

Nākamajā nedēļā sagaida visinteresantākie notikumi no visām līgām. Līdz pirmdienas vakaram uz līgas uzvarētājtitulu pretendē trīs komandas. Tāpat vēl ir atklāts jautājums par 4. pozcīju. Visticamāk, ka ātrāk par trešdienu jaunos čempionus neuzzināsim.

Pretendentu līga

Brieda liela spriedza pirms pēdējiem mačiem cīņā par vietu sešiniekā, bet nu jau pārspēļu sekstets ir skaidrs.

+++ DSV - Uzvara pār SC „Upesciems” un citu rezultātu veiksmīga sakritība ļāva jau vienu maču pirms regulārā turnīra beigām nodrošināt kāroto vietu sešiniekā. Vēl pat pastāv iespēja apsteigt BK „Ķekari”. Pagājušajā nedēļā tika pierādīts praksē, ka šajā līgā visādi brīnumi ir iespējami.

++ Hipotēku banka – paveica to, ko nespēja neviens no konkurentiem iepriekšējos 2. apļa mačos – uzvarēt „Baltezeru”. Lai arī ar vienu punktu, bet uzvara paliek uzvara.

+ 32.galapunkts – brīdī, kad nekas vairs neizšķīrās spēja saņemties un apspēlēt nomināli stiprāku sāncenši, kuram uzvara bija nepieciešama par katru cenu.

--- SCM Microsystems – droši vien neatrastos daudzi, kuri prognozētu, ka šī komanda zaudēs pārliecinošajam turnīra pastarītim. Taču tā arī tieši notika un SCM cīņa par 6.vietu līdz ar to bija beigusies.

--RXG/Ķekava – vēl viena komanda, kurai sezona beigsies ar rūgtuma piegaršu. Pēdējā mačā „Lapenieku” latiņa izrādījās par augstu un debijas sezona ir galā.

-Baltezers – visu cieņu Baltezera puišiem, kuri otrajā aplī parūpējās par neticamākajām pārvērtībām visā līgā. Tomēr pilnai laimei pietrūka uzvaras pēdējā regulārā turnīra mačā.

Vienīgais neatbildētais jautājums palicis kā komandas sarindosies vietās no 4. līdz 6. Lielākā ietekmi vietu sadalē būs  BK „Ķekari” rokās, kuriem būs jāizvada divas spēles.

+35 grupa

+ Stopiņi – turpina cīņu par vietu divniekā, kas ļaus izvairīties no ceturtdaļfināla mačiem.

-Tasmānijas tīģeri – pēc zaudējuma Stopiņiem kļuvis skaidrs, ka regulāro turnīru komanda pabeigs 5. pozīcijā.

„Melnais” saraksts

-Agnis Caune (Hanzas SK) – tehniskā piezīme

-Bruno Kārlis (Latvenergo) – tehniskā piezīme

-„Latvenergo” komanda – tehniskā piezīme

-Jānis Vuļs (Emerald Baltic) – tehniskā piezīmeAtgriezties pie sarakstaSlavas zāle - "Visas līgas

Punktu summa
Vidēji punkti
3p. metieni
Soda metieni

Interesanti fakti

Par 2014./15. gada sezonas oktobra labāko 1.līgas spēlētāju atzīts Reinis Rabians no "exNexum" komandas.
krown.lv