BN "Kurši" nolauž "Swedbank", "Eddi" gūst minimālu uzvaru (+video)

Arī Dubultamatierulīgā pilnā sparā sākušies play-off mači. Trešdienas vakarā vienā pārī uzvarētājs jau tika noskaidrots.

Kā pirmie uz starta līnijas izgāja play-off kvalifikācijas kārtas dalībnieki. Trešdien 2.līgas čempioni RFR-RIOSS savā laukumā 90. vidusskolā tikās ar Elites 7. komandu „Eddi”. Statistika rādīja, ka iepriekšējos divos gados 2. līgas čempioni šajā pārī ir guvuši virsroku. Arī šoreiz sākums vedināja domāt, ka RFR-RIOSS varētu izsisties līdz ceturtdaļfinālam. Mājnieki pirmajās minūtēs sarīkoja pamatīgu uguņošanu un pēc trim Agra Baubuka tālmetieniem jau 1. ceturtdaļā 11 punktu pārsvars (22:10). „Eddi” iešūpojās lēnāk, pamazām saprotot kādu agresīvu spēli piedāvā viņu sāncenši. Līdz ceturtdaļas beigās pārsvaru izdevās sadeldēt līdz minimumam.  „Finierieši” atkal sarīkoja uguņošanu 2. ceturtdaļā (42:28), viesi atkal spēja viņus nobremzēt. 3. ceturtdaļas vidū 2.līgas čempioniem bija pat 14 punktus (57:43) pārsvars, taču atlikušajā cīņas gaitā pamazām precizitāte kritās, turpretī „Eddi” agresīvais spiediens uz groza apakšu lika sāncenšiem bieži pārkāpt noteikumus. Priekšpēdējā minūtē „Eddi” atkal atguva vadību un beigās arī uzvarēja – 74:73. RFR gan bija iespēja izraut uzvaru, tomēr pēdējo sekunžu precīzais trejacis bija izmests nedaudz par vēlu. Atbildes spēle paredzēta jau šovakar praktiski neitrālā laukumā Mežaparka zālē. „Eddi” līdzšinējā mājvieta 93. vidusskola vairs nav pieejama.

Otrajā vakara spēlē Rīdzenes zālē BN „Kurši” un „Swedbank” notika jau otrā spēkošanās. Pirmajā „Kurši” ieguva nelielu triju punktu pārsvaru, kas solīja interesantus notikumus atbildes cīņā. Uz papīra noteikti par mača favorītiem bija jāuzskata mājnieki „Kuršu” basketbolisti, kuru sastāvā gandrīz visi tajā vakarā spēlējošie iepriekš ir guvuši pieredzi dažāda kalibra LBL klubos. Savukārt „baņķieru” pusē noteikti bija lielāks cīņasspars un pakuplais atbalstītāju pulciņš tribīnēs. Pirmajās minūtēs 1.līgas čempioni darbojās veiksmīgāk, iegūstot nelielu pārsvaru arī divu maču summā. Taču pamazām meistarīgākie „Kurši” sāka spēles iniciatīvu pārņemt savās rokās. Ārējās līnijas trio Edijs Eglītis, Roberts Zeile un Nikolajs Mazurs viesus terorizēja gan no groza tuvuma, gan tālās distances. Pa vidum vēl Edgars Volkops nodrebināja grozus ar „slam dunk”. Lai gan „Swedbank” turpināja cīnīties, taču ceturtajā ceturtdaļā spēki bija galā un nācās atzīt sakāvi. BN „Kurši” beigās guva uzvaru ar cīņas gaitai īsti neatbilstoši lielu pārsvaru – 89:68. „Swedbank” sezona ir noslēgusies, bet BN „Kurši” ceturtdaļfinālā tiksies ar regulārās sezonas čempioniem un galveno favorītu „Latvijas Gāzi”.

DAL play-off kvalifikācijas kārta

RFR-RIOSS – Eddi 73:74 (27:22, 17:15, 16:17, 13:20)

A.Blaubuks 19, K.Penders 13; L.Bojārs 17, M.Jurjāns 15, E.Ezis 14, Gi.Vanags 10.

BN Kurši – Swedbank 89:68, summā +24 BN „Kurši”

R.Zeile 28; K.Majevskis 18

­

­

Par 2012./13. gada SPORT 2000 Elites grupas labāko punktu guvēju kļuva Ģirts Spēlmanis no "Mārupe/Sport 2000". 21 spēlē 457 gūtie punkti.