Eddi pieviļ soda metieni, RFR-RIOSS 1/4 finālā! (+video)

DA­L šīs sezonas play-off pirmā kārta ir noslēgusies. Kvalifikācijas kārtas pēdējā mačā 2.līgas čempioni „RFR-RIOSS” tomēr galotnē uzvarēja elites 7.vienību „Eddi”.

Pārlapojot DAL vēstures lapaspuses, izdevās atrast nesevišķi glaimojošu faktu „Eddi” komandai. Tā pēdējos piecos gados bija zaudējusi visas play-off/ pārspēļu sērijas, kur bija nepieciešams noteikt uzvarētāju divu spēļu summā. Taču otrā mača sākums jau dienu pēc pirmā neko sliktu viņiem neliecināja. Trešajā minūtē jau 9:1 un šķita, ka RFR turpinās iepriekšējā vakara ceturtās ceturtdaļas vājuma brīdis. Taču tūliņ pat viss apgriezās kājām gaisā. Nominālie viesi RFR veica izrāvienu 15:0 (!), izvirzoties vadībā visā sērijā. Līdz pat 3.ceturtdaļas vidum nelielā vadībā atradās RFR, bet „Eddi” visu laiku bija turpat līdzās. Katrā gadījumā, tas solīja interesantu spēles galotni. Gaužām neveiksmīga spēle bija vienam no „Eddi” līderiem Gintam Vanagam. Viņa kontā tikai divi punkti un muļķīgi nopelnīts piektais sods ceturtās ceturtdaļas vidū ar nesportisku piezīmi, kas pamatīgi iegrieza komandai. Līdera neveiksmi ar uzviju kompensēja Gunta Vanaga veiksmīgais sniegums, kurš 3. ceturtdaļas izskaņā viens pats guva septiņus punktus pēc kārtas, dodot „Eddi” lielas cerības uz uzvaru summā (64:58). Viss izšķīrās ceturtās ceturtdaļas vidū, kad mājnieki sāka lādēt garām soda metienus. Savukārt RFR izmantoja iepriekš labi izmantotos pretinieku ieročus – izspēli uz groza apakšu. Pēc „Eddi” kārtējiem garām aizmestiem sodiņiem divus tālmetienus realizēja divas ceturtdaļas klusējošais Agris Blaubuks. Kopā viņam septiņi realizēti trejači. „Eddi” vēl instinktīvi centās kaut ko glābt, taču iedzīvojās vēl lielākos mīnusos – 77:89. „RFR-RIOSS” turpinās ceļu par iepriekšējo divu gadu 2.līgas čempionu „JZmotors.lv” un „Nexum/Target Media” iemīto taciņu uz ceturtdaļfinālu. Bet „Eddi” komandai laikam jau kārtējais sāpīgais sezonas nobeigums.

Play-off kvalifikācijas kārta

Eddi – RFR-RIOSS 77:89 (25:26, 19:24, 20:11, 13:28), summā RFR-RIOSS +11

Gu.Vanags 27, Ezis 14, Jurjāns 12; A.Blaubuks 25 (7 3p.), Penders 25, Karolis 20.

Aizvadīta pirmā pārspēle par vietu 2.līgā. Līdzīgā spēlē „100% sports” viesos apspēlēja „Polāro Zvaigzni” – 72:69. Viesiem atkal nozibeņoja aizsargu duets – Kramiņš, Kaņepājs, abi kopā realizējot 9 tālmetienus.  Atbildes spēle pirmdien Franču licejā.

Pārspēles par vietu 2.līgā

Polārā Zvaigzne – 100% sports 69:72(14:18, 11:16, 20:16, 24:22)

Tralmaks 17, Ābelītis 15; Kramiņš 31

Izspēlētas arī pirmās divas cīņas par tiesībām spēlēt 3.līgā. Nevienlīdzīga cīņa sanākusi starp Pretendentu līgas čempioniem „Lapeniekiem” un 3.līgas pastarīt „Nordea Banka”. „Lapenieki” savā laukumā sagrāva baņķierus ar 108:61. Šajā pārī viss ir skaidrs. Taču pilnīgi nekas nav skaidrs vienā no interesantākajiem dueļiem starp „Ultru” un Baltezeru. Balztezeram bija labas iespējas savā laukumā iekrāt kaut nelielu pārsvaru pirms atbildes cīņas. Vispirms viņi izsēja pirmajā ceturtdaļā iekrāto 11 punktu pārsvaru, bet pēcāk spēles beigas zaudēja ar 0:7. „Ultras” uzvara 64:61. Otrā spēle jau pirmdien.

Pārspēles par vietu 3.līgā.

Lapenieki – Nordea Banka 108:61 (26:9, 29:17, 25:16, 28:19)

Ozoliņš 28; Seikovskis 16

Baltezers – Ultra 61:64 (19:11, 11:19, 16:14, 15:20)

Niedrītis 19, Bileskalns 17; Jučmanis 20

• 08.04.2010. Eddi - RFR-RIOSS

Par 2014./15. gada sezonas 1.līgas novembra mēneša labāko spēlētāju tika atzīts Hedijs Šliters no "Lapeniekiem".