Elites grupa: Roberts Zeile (BN Kurši) – 28

2.līga: Ivo Bikše (RPP/Varu Lat) – 32

3.līga: Kārlis Ozoliņš (Lapenieki) – 28

+35 grupa: Gatis Šliters (Rīgas satiksme) – 27

Elites grupa

+++ RFR-RIOSS – pierādīja, ka 2.līgas čempioni jau šogad varētu mierīgi spēlēt elitē. Kvalifikācijas kārtā divos mačos faktiski pēdējās divās minūtēs izrāva uzvaru pār „Eddi”. Trešo gadu pēc kārtas 2.līgas čempioni izsit elites 7. komandu.

++ BN Kurši – otrajā mačā spēja pierādīt savu pārākumu kvalifikācijas kārtas mačā pret „Swedbank”. Ceturtdaļfinālā gan būs grūti.

+ ALT auto – pirmajā spēlē pārsteiguši RCNP, uzvarot ar 16 punktu pārsvaru.

--- Eddi – jau piekto gadu pēc kārtas zaudēja play-off sēriju, kura sastāvēja no divām spēlēm. Sāpīgs sezonas nobeigums.

--Swedbank – arī 1.līgas čempioniem sezona ir galā. Tomēr meistarības tikšanai ceturtdaļfinālā šoreiz pietrūka. Jānovēl veiksme nākamo sezonu elitē.

-RCNP – pēc netikšanas play-off izskatās, ka galīgi sabrukuši. Būs pamatīgi jāpiepūlas, lai atspēlētu mīnusus otrajā pārspēlē.

1. līga

+++ Hanzas SK – uzvarēja pēdējā regulārā turnīra mačā, kur pirms pēdējās ceturtdaļas atradās iedzinējos. Aizmuka no izlidošanas pa taisno uz 2. līgu. Taču pārspēlēs ļoti spēcīgs pretinieks – Carnikava.

++ Karavīrs – iekrājuši labu pamatu atbildes mačam pārspēlēs ar „Elsana Pirtnieks” – 82:71.

+ Latvenergo un LMT – jāņem piemērs no „ALT auto”. Elites grupas lejasgalas nav ne par mata tiesu spēcīgāks.

--- Varienie runči/Corporate Solutions – paši nespēlēja, taču gaidīja Hanzas SK pēdējā mača iznākumu. Hanzēnieši uzvarēja un „varenajiem” sezona ir galā.

--Elsana Pirtnieks – zaudēja pirmo pārspēle par tikšanu uz augšu. Vēl priekšā atbildes cīņa.

-LVM – zaudējums it kā pašiem neko neizšķirošā spēlē pret „Hanzas SK”.

2. līga

++ RPP/Varu Lat – uzvarēja pašiem neko neizšķirošu maču viesos pret 19. vidusskolu. Labs noskaņojums pirms pārspēlēm ar „Leifheit”.

+ 100% sports – lai arī spēles gaitā bija krietni lielākā vadībā, taču beigās pirmajā pārspēlē pret „Polāro Zvaigzni” trīs punktu pārsvars (72:69).

--Polārā Zvaigzne – jāuzteica par atspēlēšanos otrajā puslaikā, taču zaudējums paliek zaudējums. Savā zālē „100% sporta” snaiperi var samest vēl vairāk.

-19. vidusskola – ļoti neizteiksmīga sezonas izskaņa. Beigās 7. vieta.

3. līga

+++ Lapenieki – viņu tikšana 3.līgā ir vairs tikai formalitāte.

++ Ultra – atgriezās no Ādažiem ar triju punktu pārsvaru. Cīņas gaitā pret Baltezeru bija pat divciparu mīnusi.

+ SC Upesciems – mājās varēja arī pārliecinošāk uzvarēt Aizkraukles banku. Sanāca trīs punkti.

--- BK Jungent – lai arī pilnīgi neko neizsakošā spēlē zaudēja „Nordea”. Taču jāatceras, ka baņķieriem šī bija tikai otrā uzvara sezonā.

--Baltezers – jau pirmajā spēlē varēja iekrāt pārsvaru pār „Ultru”. Taču beigās sanāca palikt iedzinējos.

-Nordea Banka – lai arī pārsteidzoši uzvarēja BK „Jungent”, taču spēka divas dienas spēlēt pēc kārtas nepietika. Virtuāli šobrīd no 3. līgas ir izkrituši.

+35 grupa

+ Lapmežciems – lai arī paši nespēlēja, bet  ar „Rīgas satiksmes” palīdzību nodrošināja 2.vietu pēc regulārā turnīra. Nebūs jāspēlē 1/4 finālā.

-Stopiņi – izlaida no rokām jau faktiski izcīnītu 2.vietu. 1/4 finālā būs iespēja RS atriebties.

Play-off ceturtdaļfinālus gaidot

1. Latvijas Gāze – 8. BN Kurši (1. spēle trešdien)

„Gāzenieki” uzvarēja abos regulārā turnīra mačus. Otrais no tiem notika pavisam nesen 22. spēļu kārtā (74:64). LG toreiz ieguva lielu pārsvaru jau 1. ceturtdaļā, vēlāk to noturot līdz beigām. „Latvijas Gāze” uzvarējusi pēdējos astoņus mačus un arī ierindā atgriezušies visi komandas līderi, kuriem bieži nācās izlaist spēles traumu dēļ. BN „Kurši” savukārt saņēmās tikai otrā apļa vidū, kad atradās jau priekšpēdējā pozīcijā. Ja spēs sapulcināt visus labākos spēkus, tad var pakutināt nervus regulārā turnīra uzvarētājiem.

R.Dadeiks (14,4) - E.Volkops (17,6)

2. Rūja un Dēli – 2.līga 1. RFR-RIOSS (1. spēle trešdien)

Vienīgo reizi savā starpā tikušās 2007./08. gada sezonā, kad vēl spēlēja 1.līgā. Rūja toreiz kļuva par 1.līgas uzvarētājiem un aizspēlējās līdz visas līgas bronzas medaļām, taču RFR vienā no spēlēm spēja uzvarēt (62:60). Starpcitu Rūja tajā sezonā piedzīvoja tikai trīs zaudējumus. Rūjai sezonas finišā iegrieza zaudējums BN Kurši, kas viņiem atņēma uzvaru regulārajā turnīrā. RFR-RIOSS mačos ar Eddi pierādīja, ka brīžos, kad komandai aiziet spēle, tad viņus apturēt ir ļoti grūti. Ņemot vērā, ka pretī ir komanda es veselu buķeti izcilu snaiperu, tad sagaidīt lielu punktu ražu varam diezgan droši.

Savstarpējo spēļu bilance DAL šosezon – 0:0

Savstarpējo spēļu bilance DAL kopumā – 1:1

Bilance DAL play-off mačos un pārspēlēs (uzvaras/zaudējumi sērijā) - 6/2 : 2/2

I.Pūce (20,6) – K.Penders (17,3)

M.Citskovskis (17,6) – A.Blaubuks (14,0)

R.Alksnis (15,7) – K.Karolis (11,2)

3. LSAB/Lattelecom – 6. ZRF Rumba (1. spēle pirmdien, 2. spēle ceturtdien)

Neapšaubāmi interesantākais pāris. Lai piedod daudzkārtējie DAL čempioni ZRF Rumba, taču favorītu statusu šajā pārī gribētos atdot pašreizējiem čempioniem. Viņi otrajā aplī spēlēja daudz pārliecinošāk, faktiski līdz beigām cīnoties par uzvaru regulārajā turnīrā. Savukārt Rumba otrajā aplī nīkuļoja – bija problēmas ar sastāvu, kas arī atspoguļojās komandas rezultātos. Daudz netrūka, lai komandai būtu jāspēlē arī kvalifikācijas kārta. Rumba gan pārliecinoši uzvarēja 2. apļa savstarpējā spēlē, taču Lattelecom tajā mačā spēlēja bez trim līderiem.

Savstarpējo spēļu bilance DAL šosezon – 1:1

Savstarpējo spēļu bilance DAL kopumā – 4,5:1,5

Bilance DAL play-off mačos un pārspēlēs (uzvaras/zaudējumi sērijā) – 4/2 : 20/2

A.Slisāns (15,1) - A.Piļkēvičs (15,5)

J.Šults (14,9) - S.Kiseļovs (15,4)

A.Cīrulis (14,4) – E.Suraks (12,6)

4. Rīgas satiksme – 5. Latcomfort/Ķekava (1. spēle pirmdien, 2. spēle ceturtdien)

Neprognozējamākais spēļu pāris. Sezonas abās savstarpējās spēlēs uzvarēja „Rīgas satiksme”, taču jāatceras, ka Ķekavas komanda šosezon ļoti veiksmīgi spēlējusi tieši savā laukumā.

­

Par 2014./15. gada sezonas 1.līgas labāko punktu guvēju kļuva Jānis Zicāns no "Lidojošā cirka". 19 spēlēs viņš guva 619 punktus, jeb vidēji spēlē 32,6 punktus.