2.līgas komandas pagaidām veiksmīgākās

Pilnā sparā turpinās DAL pārspēles un play-off turnīrs. Pagaidām vislabākās sekmes bijušas 2. līgas komandām, kuras vēl nav piedzīvojušas nevienu zaudējumu 2 maču summā.

Pagaidām vistuvāk neveiksmei bija 2. līgas 4. komanda „Elsana Pirtnieks”, kas pirmajā spēlē Karavīram zaudēja ar 11 punktu pārsvaru un atbildes spēlē pēc 1. puslaika bija atspēlējuši tikai divus punktus. Tomēr turpinājumā „pirtnieki” veica pamatīgu izrāvienu, pateicoties kam izdevās izcīnīt panākumu arī visā sērijā 88:71. 2.līgas komandas šajā pavasarī jau ir uzvarējušas četrās pārspēļu sērijās (+ RFR-RIOSS play-off) un vēl trijos pāros atrodas diezgan stabilā vadībā pēc pirmā mača. Viens pāris savas spēles gan uzsāks tikai 26. aprīlī.

Pārspēles par vietu 1.līgā

Elsana Pirtnieks – Karavīrs 88:71 (40:38) (summā „Elsana Pirtnieks” +6)

Aņisimovs 18; Romānovs 23

„SEB Banka” uzvarējusi pirmajā spēlē „Latvenergo” par tiesībām spēlēt Elites grupā – 86:75. Baņķieriem ļoti veiksmīgas bijušas 1. un 3. ceturtdaļas, kuras viņi kopumā vinnējuši ar 16 punktu pārsvaru. Atbildes spēle šajā pārī pēc nedēļas.

Pārspēles par vietu Elites grupā

Latvenergo – SEB Banka 75:86 (17:26, 20:16, 19:27, 19:17)

Linde 23, Kārlis 17; Rigass 42, Aščuks 14

Visbeidzot izspēlētas arī 3 pirmās spēles pāros, kuri cīnās par vietu 3.līgā. „Hipotēku bankas” pārliecinošā uzvara pār „BrokerServisu” nav liels pārsteigums. Tiesa, vēl pirms pēdējām desmit minūtēm HB bija tikai desmit punktu pārsvars, kas ļautu saglabāt intrigu arī pēc nedēļas, tomēr beigās baņķieri pārsvaru pat spēja dubultot – 77:56. Maz ticams, ka „BrokerServiss” spēs atspēlēties. Savukārt pārsteidzoši mazrezultatīvi aizritēja mačs starp DSV un „VCG ekspertu grupa”. „Eksperti” pēdējos regulārā turnīra mačos bija ieskrējušies, taču šoreiz nespēja gūt pat 50 punktus. Neskatoties uz to, ar to bija gana panākuma izcīnīšanai – 48:43. DSV pēdējās divās minūtēs pamanījās atspēlēt 9 punktus, paši neielaižot nevienu.Savukārt VCG soda metienu precizitāte papildus komentārus neprasa - 2/17... Visbēdīgākais noskaņojums vakar vakarā noteikti valdīja BK „Ķekari” nometnē. Laukumā pret RCK viņiem nācās doties bez trim pamatsastāva vīriem, kamēr koledžas studenti beidzot bija savākuši visus labākos spēkus. Neskatoties uz to cīņas pirmā puse aizritēja ļoti līdzīgi (1.puslaika izskaņā 30:32), taču 2. puslaikā RCK vienkārši laukumā darīja ko gribēja, kā gan citādi, lai izskaidro 2. puslaika rezultātu 49:5... Visā spēlē, protams, ka liels RCK pārsvars 88:35.

Pārspēles par vietu 3.līgā

DSV – VCG Ekspertu grupa 43:48 (11:18, 15:6, 6:14, 11:10)

Niedra 17; Vambuts 18

Hipotēku banka – BrokerServiss 77:56 (28:20, 16:19, 12:7, 21:10)

Roķis 24; Eidons 22

BK Ķekari – RCK 35:88 (13:17, 17:22, 4:22, 1:27)

Dzenis 20; Ņeverovskis 28, Zeiberts 13, Metnieks 12

2007./08. gada sezonā Edgars Krūze (SC "Ādaži") kļuva gan par 3.līgas labāko punktu guvēju, gan labāko soda metienu izpildītāju.