Regulārā turnīra labākās komandas play-off sāk ar pieticīgām uzvarām (+video)

­

DAL play-off turnīrā iesaistījušās regulārā turnīra divas spēcīgākās komandas. Izbraukumā abām klājies smagi, lai gan tika izcīnītas uzvaras ar nelielu pārsvaru.

Regulārā turnīra uzvarētāji „Latvijas Gāze” tikās ar BN „Kurši”, kuri uz izslēgšanas mačiem sapulcinājuši teju labākos spēkus, demonstrējot labāku sniegumu nekā 8. regulārā turnīra komandai  pienāktos. Gandrīz visu cīņas gaitu „gāzinieki” atradās vadībā, taču nekur atrauties tālu nespēja. Viņiem labs ierocis bija ātrie uzbrukumi, ar kuru palīdzību 1. puslaika izskaņā izdevās pāris reizes sodīt sāncenšus. Otrajā puslaikā „Kurši” netaisījās griezt ceļu regulārā turnīra uzvarētājiem. Laukumā turpinājās līdzīga spēkošanās. Arī spēlētāju emocijas sita augstu vilni un spēles tiesnešiem sakarsušo prātu atdzesēšanai nācās piešķirta pa pārītim tehnisko piezīmju. Beigās „Latvijas Gāze” uzvarēja ar 90:87. Atbildes spēle pirmdien. Līdz šim DAL vēsturē bijuši tikai divi gadījumi, kad regulārā turnīra uzvarētāji zaudē ceturtdaļfinālā. 2007. gadā BA „Turība” negaidīti paklupa pret „Livonija/Balta”, bet gadu vēlāk „LSAB/Lattelecom” nespēja pieveikt 1.līgas čempionus „Rūja un Dēli”.

Pieticīga uzvara arī regulārā turnīra 2. vietas ieguvējiem „Rūja un Dēli”. Pret 2.līgas čempioniem „RFR-RIOSS” „Rūja” dominēja pirmajās trijās ceturtdaļās, pēc kurām viņiem bija iekrāts pat 20 punktu pārsvars. Šādā brīdī DAL vicečempioniem iespējams, ka piezagās neliels atslābums, kuru RFR ļoti veiksmīgi izmantoja. No „Rūjas” 20 punktu pārsvara beigās palika tikai divi – 76:74.

Play-off ceturtdaļfināls

BN Kurši – Latvijas Gāze 87:90 (23:26, 20:25, 14:14, 30:25)

Zeile 24, Volkops 21; Kalniņš 26, Dadeiks 16.

RFR-RIOSS – Rūja un Dēli 74:76 (19:24, 15:26, 14:18, 26:8)

A.Blaubuks 20; A.Beitiņš 19.

1.līgas 3. komanda LMT veiksmīgi aizvadījusi pirmo pārspēli par tikšanu Elites grupā pret Stopiņu komandu. Ulbrokas komanda bija vēl vadībā pirms noslēdzošās desmitminūtes, taču beigās zaudēja ar 63:79. 16 punkti diezgan ievērojams pārsvars pirms atbildes cīņas, kura notiks nākošnedēļ.

Par vietu Elites grupā

LMT – Stopiņi 79:63 (19:19, 20:14, 16:25, 24:5)

O.Strupovičs 20; A.Umbraško 22.

BA „Turība”-2 izcīnījusi tiesības spēlēt nākošsezon 1.līgā. Turības studenti gan otrajā mačā piekāpās LVM (61:63), taču summā uzvarēja itin pārliecinoši.

Par vietu 1.līgā

LVM – BA Turība-2 63:61 (summā BA Turība-2 uzvarēja ar +12)

Vēzītis 27; Skroderis 17.

Par sava veida formalitāti kļuva „Nordea Banka” un „Lapenieku” komandu otrā cīņa par vietu 3.līgā. Uzvarēt, protams, ka gribēja abi un arī spēle bija daudz līdzīgāka kā pirmā pirms nedēļas. „Lapenieki” gan beigās uzvarēja arī šoreiz.

Par vietu 3.līgā

Nordea Banka – Lapenieki 78:84 (summā Lapenieki uzvarēja ar +54)

Seikovskis 26; Ozoliņš 27.

• 14.04.2010. BN Kurši - Latvijas Gāze

2013./14. gada sezonā 3.vietu 2.līgas turnīrā izcīnīja DzSK "Lokomotīve" (sezonas bilance 20-6).