dubultamatieru līga

DAL
2. līga
1. līga
Jaunumi

"LSAB/Lattelecom" pagarinājumā izsit "Rumbu", 1/2 finālā arī Ķekava (+video)


Ceturtdie­n DAL play-off turnīrā noskaidrojās pirmās divas pusfinālistes. Par tām kļuva pašreizējie čempioni „LSAB/Lattelecom” un „Latcomfort/Ķekava”.

„LSAB/Lattelecom” un „ZRF Rumba” komandu atbildes spēle kļuva par šīs nedēļas centrālo notikumu. Gados pieredzējušakie „Rumbas” basketbolisti atkal veiksmīgi uzspieda  savu lēno spēles stilu. Faktiski spēle pagāja ar ļoti maz ātrajiem uzbrukumiem un bieži metieni tika izdarīta pēdējās uzbrukuma sekundēs. Pašreizējiem čempioniem noteikti lielākās problēmas sagādāja viesu zonas aizsardzības pārvarēšana. Trešajā ceturtdaļā viņi uz vairākām minūtēm pilnīgi bezcerīgi iestrēga uzbrukumā. Taču arī titulētākajai DAL komandai „Rumbai” uzbrukumā nevedās diez ko labāk. „Telekomiešiem” derēja arī zaudējums ar viena punkta pārsvaru. Pēdējās sekundēs lieliskas iespējas izraut sev vajadzīgo rezultātu bija „Rumbai”.  Emocionālais saspīlējums laukumā un uz rezervistu soliņiem jau bija sakāpināts līdz maksimuma, kad pēdējās sekundēs šķita, ka tūliņ uzzināsim atrisinājumu. Tomēr tā nenotika. Oskars Muižnieks aizmeta garām tālmetienu un pienāca vienīgais brīdis DAL, kad ir nepieciešams 5 minūšu pagarinājums. Tajā notikumi risinājās līdzīgi kā hokeja pagarinājumā līdz zelta vārtiem, tikai šoreiz laukumā bija nepieciešamas gūt vismaz divus grozus pēc kārtas, kas dotu iespēju nedaudz atvieglotāk uzelpot. „Rumbas” komandai bumba spītīgi lidoja grozam secen, bet mājnieki savas iespējas izmantoja nedaudz labāk. Jāņa Šulca groza guvums 4 sekundes pirms beigām jau bija pilnīgi un droši uzvaru nesošais – 63:60. „LSAB/Lattelecom” laimīga uzvara un pusfinālā komanda spēlēs ar pāra „Rūja un Dēli” – „RFR-RIOSS” uzvarētājiem. Savukārt „ZRF Rumba” tikai otro reizi savā devītajā sezonā Elites grupā neiekļuva labāko četriniekā.

Pirmo reizi sešu pastāvēšanas gadu laikā labāko līgas četriniekā iekļuvusi Ķekavas komanda. Atbildes spēle pēc graujošās uzvaras pār „Rīgas satiksmi” vairāk sanāca kā formalitāte. Taču arī tajā ķekavnieki izcīnīja uzvaru – 74:68. „Satiksmes” puiši savukārt četriniekā bija iekļuvuši iepriekšējās divās sezonās, taču tagad nācās palikt ārpus tā. Pārējie divi pusfinālisti noskaidrosies nākamnedēļ.

Play-off 1/4  fināla atbildes spēles

LSAB/Lattelecom – ZRF Rumba 63:60 (20:17, 9:15, 12:10, 14:15, 8:3) (summā „LSAB/Lattelecom” +5)

Slišāns 24; S.Kiseļovs 15.

Rīgas satiksme – Latcomfort/Ķekava 68:74 (10:14, 19:19, 16:23, 23:18) (summā „Latcomfort/Ķekava” +41)

Bērziņš 19; Vētra 14

Veiksmīgi sezona noslēgusies Pretendentu līgas 3. komandai SC „Upesciems”. Par iekļūšanu 3. līgā viņi arī atbildes spēlē uzvarēja „Aizkraukles banku” – 87:65. Uzvarētājiem jāizceļ Rūdolfa Rozīša 36 gūtie punkti. Pārspēlēs starp Pretendentu līgas un 3.līgas komandām kopējais rezultāts kļuvis jau 3:0. Vēl trīs pāri turpinās cīņu.

Par tiesībām spēlēt 3. līgā

Aizkraukles banka – SC Upesciems 65:87 (summā SC „Upesciems” +25)

Starpiņš 18, Mass 17; Rozītis 36, Paegle 23.

  • 15.04.2010.LSAB/Lattelecom - ZRF Rumba


Atgriezties pie sarakstaSlavas zāle - "Visas līgas

Punktu summa
Vidēji punkti
3p. metieni
Soda metieni

Interesanti fakti

Par 2014./15. gada sezonas 1.līgas labāko punktu guvēju kļuva Jānis Zicāns no "Lidojošā cirka". 19 spēlēs viņš guva 619 punktus, jeb vidēji spēlē 32,6 punktus.
krown.lv