"Latvijas Gāze" kā pirmie iekļūst finālā!

Latvijas Basketbola līgas pusfinālu ēnā nedaudz palikuši DAL pusfināli, kur trešdien tika spēlētas spēles gan Elites, gan +35 grupās.

Pirms Elites pusfināla atbildes cīņas „Latvijas Gāze” jau bija iekrājusi astoņu punktu pārsvaru pār „Latcomfort/Ķekava”. Otrās cīņas pats sākums aizritēja līdzīgi. Neviena no komandām nevarēja lepoties ar īpaši labu precizitāti. Pēc pirmā puslaika ķekavniekiem bija divu punktu pārsvars. Tomēr otrā puslaika sākumā „gāzinieki” ar vairākiem tālmetieniem spēja salauzt sīkto Ķekavas komanda pretestību. Beigās pat izdevās iekrāt visnotaļ solīdu pārsvaru – 75:56. Tagad abām komandām atliek sagaidīt savus pretiniekus lielajā un bronzas finālā.

Aizvadīta arī mazā pusfināla spēle par 5.-8. vietu. ZRF „Rumba” tomēr nedeva nekādas cerības „RFR-RIOSS”, izcīnot pārliecinošu panākumu – 81:55.

DAL pusfināla atbildes spēle

Latvijas Gāze – Latcomfort/Ķekava 75:56 (15:14, 15:18, 22:13, 23:11), summā „Latvijas Gāze” +27.

Dadeiks 18, Svirido 17; Poļaks 12, Bērziņš 11.

Par 5.-8. vietu

ZRF Rumba – RFR-RIOSS 81:55 (19:16, 23:13, 20:18, 19:18)

Krastiņš 17; Penders 22.

Sākušās arī pusfinālsērijas +35 grupā. Regulārās sezonas uzvarētāji BK „Velvets” viesos pirmajā spēlē uzvarēja SSB „Jūrmala” – 71:61. Jūrmalas komandai  otrajā mačā klāsies grūti, jo līdz šim lielākais viņu trumpis bijis tieši spēles savā laukumā. Interesanti notikumi risināsies pēc nedēļas otrajā pusfinālā. Vairākkārtējie šī turnīra uzvarētāji Stopiņi savā laukumā iekrāja 12 punktus pret Lapmežciemu . Uzvaras pamatā bija ļoti veiksmīgi aizvadītais otrais puslaiks. To Stopiņi uzvarēja ar desmit punktu pārsvaru. Atbildes cīņa notiks nākošnedēļ, kad pirmo reizi DAL mačs norisināsies Lapmežciema sporta kompleksā.

+35 grupas pirmās pusfinālspēles

Stopiņi – Lapmežciems 81:69 (24:20, 12:14, 16:11, 29:14)

Silavs 35 (6 3p); Niedra 28 (4 3p)

SSB Jūrmala – BK Velvets 61:71

Gedulis 17, Kaļva 16; Krastiņš 29

2014./15. gada sezonā par b.a.L.L. elites labāko novembra soda metienu izpildītāju kļuva Niks Gūtmanis no ThermoKid/Ķekava - 9 no 10.