"Latvijas Gāze" nokautē čempionus (+video)

DAL­ pirmdienas vakarā aizvadītas pirmās cīņas par medaļām.

Gan lielajā finālā, gan cīņā par bronzu diezgan pārliecinošas uzvaras izcīnīja viesu komandas. „Latvijas Gāze” maču ar pašreizējiem čempioniem „LSAB/Lattelecom” sagaidīja ar 12 uzvaru sēriju. Savukārt „telekomiešiem” ceļš uz finālu bija ļoti smags. Katrā gadījumā „gāzinieki” sagādājam sāncenšiem pašā sākumā aukstu dušu – jau otrās minūtes sākumā 10:0! Mājniekiem līdz pirmās ceturtdaļas beigām tā arī neizdevās atgūties – 10:29. Pamatīgs nokdauns jau pašā finālsērijas sākumā. „Latvijas Gāze” lieliski izmantoja sāncenšu katru mazāko kļūdu, sodot viņus ar punktu guvumiem no dažādām distancēm. Savukārt „Lattelecom” pilnīga katastrofa bija metienos no distances. Pirmo tālmetienu viņu realizēja tikai otrā puslaika beigās.

LG ļoti pārliecinoši vadībā turējās līdz trešās ceturtdaļas beigām, kad pretinieki pierāva līdz cerīgam 11 punktu deficītam. Tomēr ceturtajā ceturtdaļā telekoms samērā neveiksmīgi uzbruka, sasteidzot metienus, šķiet, ka aizmirstot par atbildes spēles esamību. „Latvijas Gāzes” pārākums beigās šaubas neradīja nevienam – 83:64. Atbildes spēles piektdien „Latvijas Gāzes” zālē, kad notiks arī visu citu līgu laureātu apbalvošana. Katrā gadījumā „LSAB/Lattelecom” pirmajā spēlē neparādīja čempionu cienīgu sniegumu.

Izskatās, ka jau trešo gadu pēc kārtas DAL medaļas kaklā tiks kārtas „Rūja un Dēli” komandai. Pirmajā bronzas mačā viņi ieguva solīdu pārsvaru viesos pret Ķekavu – 84:69.

Fināla pirmā spēle

LSAB/Lattelecom – Latvijas Gāze 64:83 (10:29, 14:14, 26:20, 14:20)

Sandris Jēkabsons 15 (1, 2/2), Edgars Buļs 14 (2, 6/4), Atis Slišāns 14 (1, 7/7), Edgars Nagla 10 (2/0), Andris Cīrulis 5 (4/3), Jānis Šults 3 (1), Kaspars Reinkops 3 (4/3), Ingemārs Rīts, Raimonds Gailis; Aivars Svirido 22 (1, 8/7), Mārtiņš Knostenbergs 16 (2, 3/2), Andis Pogiņš 15 (14/9), Oskars Kalniņš 12 (1, 3/1), Egīls Lapsalis 9 (1/1), Kristaps Kļavinskis 4, Raimonds Eglītis 3 (2/1), Raivis Dadeiks 2.

• 10.05.2010.LSAB/Lattelecom - Latvijas Gāze

Par 2014./15. gada Elites ProBasketball līgas labāko soda metienu izpildītāju kļuva Vairis Pusaudzis no "Mārupe/ProBasketball". No 61 mēģinājuma viņš realizēja 53 (86,9%).