Rūja izsēj uzvaru, bet ne medaļas (+video)

DA­L bronzas medaļas pēc gada pārtraukuma atkal izcīnījusi „Rūja un Dēli”, kuri mazajā finālā divu spēļu summā pieveica „Latcomfort/Ķekava”.

„Rūja” atbildes maču sagaidīja ar 15 punktu pārsvaru, kas nāca pūrā no pirmā mača Ķekavā. Un arī atbildes spēle iesākās ar nomācošu „rūjēniešu” pārsvaru. Pirmajā ceturtdaļā viņi ķekavnieku grozā sabēra 30 „acis”, summā vienubrīd iegūstot pat vairāk kā 30 punktu pārsvaru.  Pēc neveiksmīgā sākuma viesi pamazām atguvās, neļaujot vairs „Rūjai” dominēt laukumā. Ceturtās ceturtdaļas vidū, kad jau šķita, ka nekādi brīnumi vairs nenotiks (75:57), mājnieki laida laukumā otro sastāvu, ko Ķekavas komanda izmantoja ar uzviju. Ar agresīvas aizsardzības palīdzību sāncenšiem tika piespiests kļūdīties ar vien biežāk, turklāt pašiem izdevās gandrīz katrā uzbrukumā tik pie punktiem. Pārsvars sāka rukt kā sniega kaudzīte pavasara saulītē. Beigās Ķekava bija tā ieskrējusies, ka vispirms panāca izlīdzinājumu, tad arī izvirzījās vadībā, līdz beigās uzvarēja atbildes maču ar 82:78. Spēle noslēdzās ar neticamu Ķekavas komandas izrāvienu 25:3! Divu maču summā gan diezgan pārliecinoši labāki izrādījās „Rūja un Dēli”.

Piektdien „Latvijas Gāzes” zālē norisināsies atbildes cīņa lielajā finālā. Vēl arī palikušas trīs spēles +35 grupā.

Spēle par 3.vietu

Rūja un Dēli – Latcmofort/Ķekava 78:82 (30:17, 20:21, 14:17, 14:27), summā „Rūja un Dēli” +11.

Ivo Pūce 22 (3, 7/5), Raivis Alksnis 15 (3), Armands Grēvels 11 (1, 6/2), Aldis Beitiņš 9 (1, 7/2), Kaspars Buls 6 (4/4), Uģis Kreicšteins 5 (4/1), Edvīns Miezers 5 (1), Oskars Balodis 4, Andis Pumpurs 1 (2/1); Jānis Bērziņš 18 (1, 6/5), Kārlis Veiders 14 (6/4), Jānis Šulcs 14 (9/6), Ivo Poļaks 10 (2), Raimonds Šulcs 10 (5/4), Ivars Balodis 7 (1/1), Juris Stikāns 7 (1), Edmunds Cīrulis 2, Jānis Āre.

3p: 9 – 4

SM: 30/15 – 27/20

Ruja.JPG

Bronzas medaļu ieguvēji - "Rūja un Dēli"

KEkava.JPG

4. vietas ieguvēji - "Latcomfort/Ķekava"

• 13.05.2010.Rūja un Dēli - Latcomfort/Ķekava
­

Par 2014./15. gada ProBasketball elites grupas rezultatīvāko spēlētāju kļuva Māris Jurjāns no "Bottomline". 17 spēlēs viņa konta 291 punkts.