BK Velvets triumfē +35 grupas turnīrā

Ar +35 grupas otro finālspēli pilnīgi oficiāli noslēgusies kārtējā DAL sezona.

­Nelielai atkāpei jāatgādina, ka pirms sezonas +35 grupas turnīrs bija zem lielas jautājuma zīmes. Pateicoties Lapmežciema komandas ieinteresētībai tomēr turnīram tika dota zaļā gaisma. Vēlāk interesi spēlēt izrādīja arī „Tasmānija tīģeri”. Tādejādi +35 grupas ceturtais turnīrs varēja aizritēts ar sešu komandu līdzdalību, kas arī ir plašākais komandu skaits līdzšinējos  notikušajos turnīros. Nākamajā sezonā komandu pulks šinī grupā varētu kļūt plašāks, jo interesi spēlēt tajā ir izradījusi vesela virkne komandu.

Atgriežoties pie finālsērijas starp BK „Velvets” un Lapmežciems komandām, jāatceras kā notikumi risinājās pirmajā spēlē Lapmežciemā. Tur mājnieki ceturtās ceturtdaļas vidū bija vadībā pat ar 22 punktu pārsvaru (71:49), taču līdz beigām pamanījās to izsēt, beigās uzvarot tikai ar deviņiem punktiem (72:63). Kā vēlāk izrādījās tad atbildes mačā Turības zālē tam bija ļoti liela nozīme.

Otrās spēles pirmajā ceturtdaļā BK „Velvets” jau bija atspēlējuši pirmā mača deficītu un pat izvirzījušies minimālā vadībā (23:13). Otrajā desmitminūtē velvetieši ar fantastisku tālmetienu kanonādi (7 trīnīši ceturtdaļā!) vēl vairāk palielināja pārsvaru – 48:32. Pēc šāda rezultativitātes uzplūda pēc lielā pārtraukuma mājniekiem nāca kritums. Tomēr arī Lapmežciema komandai uzbrukumā sekmes nebija daudz spīdošākas. Ceturtajā ceturtdaļā pēc līgas labākā soda metienu izpildītāja Aleksandra Feldmaņa diviem precīziem sodiņiem, šķita, ka sērijas liktenis ir izlemts (70:50). Lapmežciems gan tā nedomāja, turpinot agresīvi spēlēt aizsardzībā. Tādejādi spēles galotne sanāca diezgan asa ar lielu noteikumu pārkāpumu skaitu. Pēdējās minūtēs „Velvetam” piezīmju normas dēļ laukumu atstāja veseli četri pamatsastāva vīri, taču laukumā nākušie ļoti veiksmīgi pārvarēja viesu presingu, nosargājot uzvaru un kļūstot par turnīra uzvarētājiem – 83:66! BK „Velvets” kļuva par turnīra uzvarētājiem, debitantiem no Lapmežciema sudrabs, bet nedēļu iepriekš pie bronzas tika Stopiņu komanda. Interesanti, ka sezonas pēdējās astoņās +35 grupas spēlēs uzvaras izcīnīja laukuma saimnieki.

DAL +35 grupas otrā finālspēle

BK Velvets – Lapemžciems 83:66 (23:13, 25:19, 10:12, 25:22), summā BK „Velvets” +8.

Aleksandrs Feldmanis 20 (4, 4/4), Kaspars Grīnfelds 14 (4), Māris Krastiņš 12 (2, 2/2), Juris Feldmanis 10 (2), Artis Ziemelis 8, Andris Putniņš 6 (2), Ričards Podzis 5 (6/1), Aivars Ermičs 4 (6/4), Jānis Birznieks 4, Andis Ozoliņš (2/0).

Atis Niedra 29 (3, 13/10), Aldis Kristsons 12 (4/2), Jānis Gūtmans 10 (6/2), Kaspars Graudiņš 9 (5/3), Arnis Janbergs 4 (4/2), Normunds Velps 2 (4/0), Mārtiņš Drieka, Raivis Giels (2/0), Kristaps Drulle.

3.Stopiņi

DSC07192.JPG+35 grupas 2010. gada čempioni - BK "Velvets".

DSC07187.JPG+35 grupas 2010. gada vicečempioni - Lapemžciems.

Stopini 35.JPG+35 grupas bronzas medaļu ieguvēji - Stopiņi.

M.Krastins.JPGA.Feldmanis.JPG
+35 grupas labākais punktu guvējs un 3p metējs Māris Krastiņš un labākais soda metienu izpildītājs Aleksandrs Feldmanis.

Par 2012./13. gada sezonas 1.līgas labāko soda metienu izpildītāju kļuva Lauris Kindzulis no "Hipotēku bankas". No 65 metieniem precīzi bija 53, jeb 81,5%.