dubultamatieru līga

DAL
2. līga
1. līga
Jaunumi

Komandas briest jaunajai sezonai - "C4"


Kādās noskaņās jauno sezonu sagaidīs viena no DAL ilgdzīvotājām "C4", pastāstīja komandas šefs Ulds Birks.

- C4 ir jau kļuvusi par vienu no komandām ar visbagātako DAL vēsturi. Šī būs jau 9 sezona līgā. Kā izveidojās komanda un kā visus šos gadus veiksmīgi turpinat spēlēt?

- Ja runā par C4 komandu, tad nevar aizmirst tās priekšteci – Latvijas Televīzijas komandu. Šī komanda startēja DAL, ja nemaldos, no otrās līgas pastāvēšanas sezonas, kad kopumā DAL startēja tikai 12 komandas. Komanda vairāk vai mazāk sekmīgi nostartēja DAL līgā 5 sezonas (gan precīzi neatceros), taču pēcāk zaudēja galveno atbalstītāju, jo LTV mainījās vadība.

Pēc LTV komandas izjukšanas 2000.gadā daudzi dalībnieki izmēģināja laimi citās vienībās, taču tad tika nodibināts SIA C4, kura paspārnē notika mēģinājums atkalapvienot iepriekšējos gados iespēlētās vienības kodolu. Tas izdevās un C4 komanda uzsāka savu dalību DAL, ko turpina vēl šodien.

Komanda turpina spēlēt, jo lielākā daļa tās dalībnieku ir tuvi draugi arī ārpus laukuma. Un, neskatoties uz gadu nastu, kas krājas paralēli nospēlēto sezonu skaitam, mums iknedēļas DAL spēles ir kā tradīcija, kad sanākt kopā pēc darba, izkustināt kaulus, dažreiz pakašķēties, bet bieži vien to visu noslēgt ar alus kausu.

- Paskatoties sasniegumu saraksta, redzams, vienu gadu bijāt tuvu tikšanai Elitē, bet pēc tam sekoja smags kritiens uz leju. Kas notika?

- Precīzi tos cēloņus atcerēties ir grūti. Pirmkārt tas bija saistīts ar to, ka laikam ejot meistarība sāka dilt, bet nebija jaunu asiņu, kas šo mīnusu kompensētu. Otrkārt nevar noliegt faktu, ka DAL vidējais meistarības līmenis ir pastāvīgi audzis. Līdz ar to, ja paši spēlējām sliktāk, bet citi labāk – kritiens ir loģisks un neizbēgams.

- Kā noris gatavošanās jaunajai sezonai? Vai esat spēlējuši kādu pārbaudes-draudzības spēli?

- Pilnā sparā. Būsim aizvadījuši 2 pārbaudes spēles ar Baltezers komandu. Ar treniņiem gan tā švakāk iet ...

- 2.līgas dalībnieku sastāvs krietni pamainījies. Šogad sanāks uzspēlēt pret jaunām sejām un notiks atkalredzēšanās ar komandām, ar kurām tikāties jau vairakas sezonas atpakaļ. Bet tomēr ar kuru komandu vai komandam varetu būt principiālākās cīņas?

- Grūti pateikt. Protams, ka ar tām komandām, ar kurām ir spēlēts iepriekšējos gados, atkalredzēšanās ir interesanta. Noteikti, ka spraigas cīņas būs ar visām komandām, ar dažām spēles ir asākas, ar citām mierīgākas. Varbūt principiālas varētu sanākt cīņas ar Digital Mind (iepriekš Check-IT), jo 2 sezonas iepriekš tikai liela apstākļu sakritība ļāva mums viņus apsteigt kopvērtējumā, iegūt 4.vietu, piedalīties pārspēlēs, kā arī finālā tikt līgu augstāk.

 - Kuras komandas varētu būt galvenās favorītes 2.līgā?

- Pieredze rāda, ka bieži tās komandas, kas ir kāpušas uz augšu, savu ceļu turpina. Domāju, ka Zaļā josta, kas uz augšu soļojusi visai pārliecinoši, varētu būt viens no favorītiem 2.līgā šogad. Noteikti arī Leifheit (iepriekš Sārmi 4) var izrādīties starp favorītiem. Tai pat laikā domāju, ka komandas pārsvarā ir līdzvērtīgas un cīņas ar retiem izņēmumiem būs visai spraigas.

- Ko gaidat no jaunās DAL sezonas?

- Sportiskās formas uzturēšanu iespēju robežās, patīkamus garīgās atslodzes brīžus ar fizisku piepūli pēc smagām un mazāk smagām darba dienām.

Šaubos vai kāds no mums vēl cer uz individuālās meistarības pieaugumu. Nu varbūt retais...

- Beigās novēlejums DAL basketbola dalībnieku pulkam!

- Katram iegūt no DALības to, ko viņš cer un gaida. Kam tas ir sportiskās formas uzturēšana, kam vēl pagaidām izaugsme, meistarības un pieredzes krāšana.

Kam tā ir atslodze no pārējā, kam mēģinājums sevi pierādīt sev un komandas biedriem.

Par jauku sezonu!  

C4.jpegAtgriezties pie sarakstaSlavas zāle - "Visas līgas

Punktu summa
Vidēji punkti
3p. metieni
Soda metieni

Interesanti fakti

Par 2014./15. gada sezonas oktobra labāko 1.līgas spēlētāju atzīts Reinis Rabians no "exNexum" komandas.
krown.lv