dubultamatieru līga

DAL
2. līga
1. līga
Jaunumi

Komandas briest jaunajai sezonai - "Baltezers"


Par DAL otrdgadnieku „Baltezers” komandas plāniem uz jauno sezonu pastāstīja komandas pārstāvji Jānis Dundurs un Māris Osipovs.

- Šī būs Baltezera otrā sezona šinī līgā. Kādas atmiņas un iespaidi palikuši no debijas sezonas pērn?

-  Iespaidi protams ir ļoti pozitīvi, jo sezonas otrais aplis un beigas izdevās diezgan labi un arī pārspēlēs izrādījāmies spēcīgāki divu spēļu summā, tādēļ arī izcīnījām tiesības spēlēt 3.līgā.

Mazliet gan sarūgtina tas, ka šī cīņa par iekļūšanu 3.līgā beigās izrādījās lieka, jo pēc komandu rotēšanas un jaunajiem sarakstiem ir skaidrs, ka mēs neatkarīgi no pārspēļu rezultāta būtu iekļuvuši 3.līgā.

Sezonas sākums gan bija smags, jo spējām nospēlēt labi ar stiprākām komandām, bet nospēlējam slikti ar līdzīgām vai nosacīti vājākām komandām. Pāris puiši pievienojās komandai īsi pirms sezonas, bet pārējie it kā jau bija spēlējuši kopā iepriekš, tomēr daudz lietas ilgāku laika posmu tomēr buksēja.

Otrajā aplī spējām mobilizēties, spēlējām labu aizsardzības basketbolu un izdevās nospēlēt daudz labas spēles. Liels nopelns bija tam, ka pirmajā aplī filmējām mūsu spēles, ko principā nedara neviena cita DAL komanda un uzsākot otro apli jau izanalizējām pretinieku spēli. Tāpat jāuzsver lielais trenera ieguldījums, kurš sezonas laikā spēja izaudzināt spēlētājus, kas kļuva par vienotu komandu jebkurā spēlē.

-Vai izcīnītā vieta pērn pretendentos Baltezeram bija optimālā?

-Jā,varētu teikt ka izcīnītā piektā vieta ‘’Baltezers’’ komandai ir pelnīta un optimāla mūsu un citu komandu spējām, varējām arī tikt 3. vietā jo 3. - 5. vietu šķīra tikai 3 punkti (Baltezers komanda 3 reizes spēles noslēdza neizšķirti, vienīgā komanda visā DAL), bet augstāk diez vai, jo gan ‘’Lapenieki’’, gan ‘’Hipotēku banka’’, tomēr bija nedaudz stiprākas par pārējām komandām, tāpat divas lejasdaļas komandas bija izteikti vājākas par pārējām, bet atlikušās aptuveni spēkos līdzīgas. Piepildījās arī par visiem 100% trenera prognoze, ka tikai otrajā aplī viss izšķirsies.

- Jūsu komandas web lapā redzams, ka aktīvi aizvadat pirmsezonas pārbaudes mačus. Ar ko esat spēlējuši un kā norita gatavošanās sezonai?

- Mēneša laikā pārbaudes spēles nākas aizvadīt daudz, vairāk tas paredzēts, lai komanda atkal sajūt to spēļu garšu un ieiet treniņu-spēļu ritmā. Komanda parasti piedāvā aizvadīt spēli ar kādu no DAL komandām, cenšamies arī nevienam neatteikt, ja kāds vēlas ar mums pārbaudīt spēku samērus. Draudzības spēļu partneri vismaz pirms šīs sezonas ļoti atšķiras ar savu spēles stilu, tādēļ tas nāk par labu domājams, ka abiem.

Šobrīd jau bijušas 3 spēles, vēl divas notiks pirms pašas sezonas. Esam nospēlējuši pārbaudes spēli ar DAL 2.līgas komandu C4, kurā piedzīvots zaudējums ar rezultātu 54:68. Par šīs spēles kvalitāti mūsu komandas sniegumā neko labu nevar teikt, jo principā pirmā nopietnā spēle pirms sezonas. Otrā pārbaudes spēle ar DAL 1.līgas komandu ‘’Emerald Baltic’’ (mūsu treniņu partneriem un draugiem), jau nedaudz sakarīgāka spēle komandas sniegumā un rezultāts arī neslikts zaudējums tikai ar - 3 (66:69). Trešā "draudzībene" ar Pretendentu līgas komandu ‘’Pronets.lv’’ ar kuru iepriekšējā sezonā tika spēlēts, šoreiz slikta spēle mūsu izpildījumā un loģisks zaudējums 57:64.

Kopumā vērtējot sagatavošanos pirms sezonas var secināt, ka tā notiek diezgan labi, jo draudzības spēlēs visi spēlēja aptuveni līdzīgu spēles laiku. Protams, ka lielākā problēma šobrīd ir fiziskā kondīcija, līdz ar to diezgan slikta spēle aizsardzībā, kas ir galvenais mūsu ierocis. Šobrīd gatavojamies arī bez trenera, un tas ir ļoti liels iztrūkums komandas spēlētājiem, bet protams ceram, ka viņš mums palīdzēs sezonai sākoties.

- Ko gaidat no jaunās sezonas - 3.līgā līmenis solās būt nedaudz augstāks.

-Ļoti labi apzināmies, ka sezona būs ļoti grūta, sešas komandas ir no pagājušā gada Pretendentu līgas, arī ‘’Ultru’’ zinām no pārspēlēm, tikai trīs komandas ir pagaidām nezināmas ar savu spēku samēru un spēles stilu. Viss protams ir atkarīgs no mums pašiem, kā nospēlēsim, cik koncentrējušies būsim spēlēm. Patreiz vēl nedaudz laiciņš atlicis, lai pilnvērtīgi sagatavotos sezonas sākumam, ceram spēles kvalitāti sakārtot jau līdz sezonas pirmajai spēlei. Mērķis protams, ka iekļūšana starp pirmajām 5 labākajām.

- Kuras komandas pirms turnīra izskatās galvenās favorītes 3.līgā?

- Grūti prognozēt un spriest par tām komandām ar kurām neesam spēlējuši, bet no tām komandām ar kurām esam spēlējuši noteikti favorīti ir ‘’Lapenieki’’. Iepriekšējās sezonas 3.līgas komandas un ’’Hipotēku banka’’ noteikti centīsies šo apgalvojumu apstrīdēt, bet kā jau ir pierādījies dzīvē uz papīra ir viens, bet visu var redzēt tikai sezonas laikā un pēc sezonas noslēguma.

- Novēlējums citam DAL komandam un to dalībniekiem!

- ‘’Baltezers’’ komanda novēl visām DAL komandām veiksmīgu sezonu un lai katra sezonas spēle ir kā izšķirošā, spraiga un interesanta līdz pēdējai sekundei. Tāpat novēlam arī katrai komandai fanus, kādi tie ir mums!

Baltezers1.jpgAtgriezties pie sarakstaSlavas zāle - "Visas līgas

Punktu summa
Vidēji punkti
3p. metieni
Soda metieni

Interesanti fakti

Par 2012./13. gada SPORT 2000 Elites grupas labāko punktu guvēju kļuva Ģirts Spēlmanis no "Mārupe/Sport 2000". 21 spēlē 457 gūtie punkti.
krown.lv