dubultamatieru līga

Jaunumi

Izmaiņas noteikumos pirms jaunās sezonas


Jaunā sezona startēs jau pēc dažām dienām. Lai nebūtu pārpratumi, tad informējam par jauninājumiem gan vispārējos basketbola noteikumos, gan jaunajām lietām, kas saistītas ar mūsu līgu.

1. 3 punktu metienu līnija pabīdīta no 6,25 metriem līdz 6,75 metriem. Sporta zālē, kur nav jaunā marķējuma tiks izmantota vecā 6,25 metru līnija. Ja sporta zālē ir gan vecais, gan jaunais marķējums, tad tiek spēlēts pēc jaunā.

2. Ja ceturtās ceturtdaļas pēdējās divās minūtēs  komandai, kurai ir tiesības ievadīt bumbu spēlē, tiek piešķirts minūtes pārtraukums, pēc tā beigām bumba jāievada spēlē no iemetiena vietas savā uzbrukuma zonā pretī 3 punktu metiena līnijai laukuma vidū. Respektīvi tagad iemetiens būs par aptuveni 5 metriem tuvāk uzbrūkošās komandas grozam.

3. Uzbrukuma laiks tiks samazināts. Ja B komandas spēlētāji pārkāpuši noteikumus (saņēmuši personisko piezīmi, tīši nospēlējuši ar kāju vai dūri) un A komandai bumba jāievada spēlē aizsardzības zonā, uzbrukuma laiks, kā līdz šim, tiek atjaunots līdz 24 sekundēm.Ja B komandas spēlētāji pārkāpuši noteikumus, un A komandai bumba jāievada spēlē uzbrukuma zonā, bet uzbrukumam palikušas 14 sekundes vai vairāk, uzbrukuma laiks nav jāpalielina.Ja B komandas spēlētāji pārkāpuši noteikumus, un A komandai bumba jāievada spēlē uzbrukuma zonā, bet uzbrukumam palikušas 13 sekundes vai mazāk, uzbrukuma laiks jāpalielina līdz 14 sekundēm.

Domājams, ka gandrīz visās sporta zālēs, kuras ir aprīkotas ar 24 sekunžu tablo, nebūs iespējams uzbrukuma laika tablo atstatīt uz 14 sekundēm, tādēļ pirms spēles ar sekretariātu noskaidrojiet jautājumu kā tiks fiksēts uzbrukuma laiks.

4. Sporta arēnās ar jauno marķējumu soda laukumā zem groza ir jauns simbols - pusaplis. Par pusapļa noteikumiem pirms spēles jautājiet tiesnešiem. Tāpat ir izmaiņas saistība ar centra līnijas pārvarēšanu. Konkrēti, kura brīdī spēlētājs skaitās pārvarējis centra līniju un nedrīkst ar bumbu atgriezties savā laukuma pusē.

Zem groza iezīmētajā pusaplī netiks fiksēta uzbrukuma piezīme, ja uzbrucējs pēc metiena vai piespēles uzgāzīsies virsū aizsardzības spēlētājam. Tomēr piezīme tiks piešķirta, ja uzbrucējs ar savu darbību būs izbrīvējis ceļu uz grozu partnerim, vai nepareizi izmantojis rokas, kājas vai ķermeni.

Pusapļa noteikums nevar tikt izmantots spēles situācijās, kuras saistītas ar cīņu par atlēcošajām bumbām.

5. Spēļu pārcelšāna. Šosezon noteikti skatīsimies stingrāk. Spēles pārcelšana joprojam ir jāsaskaņo ar pretinieku komandu, bet jāizspēlē tajā pašā nedēļā vai sliktakajā gadījumā nākamajā. Dažu vadošo spēlētāju netikšana uz spēli nevar būt par iemeslu spēles pārcelšanai. Pie kalendāra sastādīšanas uz spēli tiek nozīmēti arī tiesneši un sekretariāts.

6. Elites grupā un +35 grupā finālsērija un cīņas par bronzas medaļām tiks aizvadītas līdz vienas komandas divam uzvarām. Nedaudz mainīts 2., 3. un Pretendentu līgu izspēles kārtība.

7. LBL gan 1., gan 2. divīzijas spēlētāji DAL sacensībās nepiedalās, bet ir dažas nianses. Spēlētājs, kurš ir pieteikts kādā no LBL komandām, bet laukumā nav izgājis nevienu minūti, DAL sacensībās drīkst piedalīties līdz brīdim, kamēr viņš iziet laukumā LBL sacensībās. Par cik LBL daudzu klubi sezonu sāks pēc DAL sacensību sākuma, tad spēlētāji, kuri ir pieteikti LBL, bet viņu (LBL) komanda vēl nav aizvadījusi nevienu spēli DAL spēlēs piedalīties nedrīkst līdz pirmajai šīs komandas spēlei LBL. Izņēmums ir BA "Turība"-2 komanda, kura ir paziņojuši spēlētājus, kuri LBL-1 komandā sezonas sākumā nespēlēs, bet ir komandas pieteikumā.

DAL galvenais tiesnesi var atļaut piedalīties LBL šajā sezonā spēlējušam spēlētājam, ja viņš savas gaitas LBL ir pārtraucis, piekrītot spēlēt tikai DAL sacensībās.Atgriezties pie sarakstaSlavas zāle - "Visas līgas

Punktu summa
Vidēji punkti
3p. metieni
Soda metieni

Interesanti fakti

Par 2014./15. gada sezonas oktobra b.a.L.L. elites grupas labāko spēlētāju tika atzīts Ivars Ikstens no Kursa MRU/Mārupe komandas.
krown.lv