dubultamatieru līga

DAL
2. līga
1. līga
Jaunumi

Uzmanību, gatavību... STARTS!


Daudziem ilgi gaidītā DAL sezona tūliņ sāksies. Ko ta nesīs, protams, ka parādīs tikai laiks. Arī daudzas komandas vēl nav iesūtījušas sastāvus, tā kā īsti nevar spriest par konkrētās komandas spēku vismaz uz papīra. Nevar noliegt, ka sportiskais līmenis ar katru sezonu DAL pamazām aug. Īpasši tas attiecas uz Elites grupu, kur vairāku komandu sastāvos atrodami LBL medaļnieki. Pirmā nedēļa vienmēr ir interesanta. Pirmie rezultāti gan ne vienmēr atspoguļo patieso komandu spēku samēru, bet vismaz provizoriski ļauj nojaust, kas uz ko varētu būt spējīgs. Liela nozīme ir tam, ko katrs darījis starpsezonā. Citas komandas aktīvi trenējās un aizvada pārbaudes spēles, bet noteikti būs vienības, kas pirmo reizi savāksies tikai uz pirmo maču. Jā, kopējais komandu skaits ir nedaudz sarucis (no 66 uz 63), bet paskaidrosim kāpēc. Vairākas komandas tika izslēgtas par ilgstošu elementāru normu sistemātisku ignorēšanu. Arī šo komandu spēlētāji tik viegli pāriet uz citām DAL komandām nevarēs. Virkne komandu nolēma pāriet uz +35 grupu un DAL pamatturnīrā vairs nespēlēt. Skrieties ar jauniem puišiem vīri labākajos gados īsti nevēlas. Bija arī komandas, kuras pēdējos gados nīkuļoja un galvenie naudas devēji izlēma piegriezt skābekli, kas komandu aizsūtīja pa skuju taku. Bija arī komandas, kuras, politikā tik populāro terminaloģiju lietojot, nolēma konsolidēties. Neiztikt bez jaunām komandām.

Elites grupa

Vēl 2003. gada rudenī Elites grupā komandas galīgi nerāvās spēlēt. Beigās nācās iztikt ar 10 komandām, no kuram dažas spēlēja ar gariem zobiem. Sak, ko mēs parasti džeki cīnīsimies ar LBL kaujās rūdītajiem vilkiem (laiks, kad dominēja "Rumba"). Taču, ja šogad Elitē varētu spēlēt visi gribētāji, tad stiprāko grupā būtu vismaz 15 vienības. Galvenie favorīts neapšaubami būs "Latvijas Gāze". Allaž ļoti nopietni turnīram piegajuši daudzkārtejie DAL čempioni "Rumba". Starp galvenajiem favorītiem japiemin komandas, kuras pēdējos gados finišējušas augstās vietās - "Rūja un Dēli", Ķekava, "Rīgas satiksme". "Lattelecom" tradīcijas mēģinās pārmantot "Cavendish/San B", sevi elitē noteikti gribēs pierādīt muskuļus nedaudz vairāk uzaudzējusī "Swedbank", iespējams arī "LMT". Elitē tomēr visvairāk izpaužas regulāra sastāva papildināšana ar jauniem spēkiem, vairāk spiežot uz sportisko rezultātu. Kuram gan patīk zaudēt?

1. nedēļas uzmanības centrā - Helotherm/Ķekava pret ambiciozo 1.līgas čempionu Swedbank.

1.līga

Savākusies interesanta kompānija. Elitē lielu vēlmi spēlēt izteica par Salaspili pārtapusī ex-Stopiņu komanda un BK "Kubs" (iepriekš RFR). Sākumā būs jāpierāda savs spēks 1.līgā. Līdz šim ļoti pārliecinoši no līgas un līgu soļojusi Carnikavas komanda. Spēcīga varētu būt BA "Turība"-2, kas DAL nolikuma ietvaros pildīs LBL komandas farmkluba funkcijas. Pērnā sezonas parādīja, ka pārējo 1. līgas komandu spēku samērs ir ļoti līdzīgs.

1. nedēļas uzmanības centrā - Latvenergo uzņems no 2.līgas uznākušos BA Turība-2.

2.līga

Gaida neprognozējamas cīņas. Iepriekš bija pierasts, ka 2.līgā dominē komandas, kas bija vadošās 3.līgā. Šoreiz varētu būt savādāk. Pirmkārt, izkritušas samēra spēcīgas komandas no 1.līgas, kas tur iepriekš bija sasniegušas nesliktus rezultatus. LVM pēctecis "Baltijas Tranzīta Serviss" pēc sastāva pieteikuma izskatas ļoti labi. Arī karavīri par sevi likuši runāt 1.līgā. Otrkārt, 3.līgas komandām pavasarī ļoti grūti gāja pārspēlēs ar 2.līgas lejasgalu. 3. līgas čempionu "Zaļās jostas" rindas pametuši divi līderi, kas arī var ietekmēt komandas sniegumu. Tiesa, jāatzīmē, ka no pērnās sezonas 2.līgas pāri palikušas vairs tikai divas komandas.

1. nedēļas uzmanības centrā - pērnās sezonas divu 3.līgas spēcīgāko komandu duelis nu jau 2.līgā: Leifheit pret Zaļo jostu.

3.līga

Starp favorītiem jāmeklē komandas, kuras pirms gada dominēja pretendentos - "Lapenieki" un "Hipotēku banka". No viņām neatpalikt centīsies SC "Upesciems"  un "Baltezers". No 3.līgā palikušajā komandā jāizceļ "E.Daniševska birojs"  un "VCG ekspertu grupa". Ja izdosies savākt visus labakos spēkus, tad labus rezultatus var sasniegt arī celtniecības koledžas puiši.

1. nedēļas uzmanības centrā - sīkstie E.Daniševska birojs puiši pret pretendentu čempionu Lapeniekiem.

Pretendentu līga

No "vecajām" DAL komandām jāatzīmē BK "Grifs AG" aktivitātes. Sastāvs kļuvis spēcīgāks, kas ļauj cerēt uz lielāku uzvaru skaitu kā savā debijas gadā. Tuvu pārspēlēm pērn bija arī komandas "RXG/Ķekava"  un "Pronets.lv/VS 11". No jaunpienācējiem šobrīd kādu grūti izcelt, jo lielākā daļu komandu vēl nav atsūtījušas spēlētāju sastāvu. Ļoti iespējams, ka spēcīgaka varētu būt "Rīgas brīvostas pārvalde".

1. nedēļas uzmanības centrā - (ar nelielu humora devu) Par Labu Latviju! pret Rīgas bŗīvostas pārvaldi - kuru komandu atbalstīs Ainārs Šlesers, bet varbūt viņš pats izies laukumā?

+35 grupa

Komandu skaita pieaugums noteikti palielinās intrigu. Noteikti turnīra augšgalā vajadzētu iekārtoties pērnā gada medaļniekiem -"Ex-Velvets", Lapmežciemam, Stopiņiem un arī jūrmalniekiem. Lielu pieredzi DAL laukumos uzkrājuši "Varenie runči" un "RPP/Varu Lat". Par pārējiem grūti spriest. Gribētos cerēt, ka neviena no komandām nekritīs ārā no kopējā fona un intriga par vietu "play-off" saglabāsies līdz pēdejai kārtai.

1. nedēļas uzmanības centrā - sacentīsies divi jaunpienācēji Corporate Solutions savā laukumā uzņems RPP/Varu Lat.

Visām komandam, kuras netika pieminētas iepriekšējās pāris rindkopās, būs lieliska iespēja ar saviem darbiem laukumā parādīt, ka tas bijis velti.

Lai visiem veikmīga sezona!Atgriezties pie sarakstaSlavas zāle - "Visas līgas

Punktu summa
Vidēji punkti
3p. metieni
Soda metieni

Interesanti fakti

Par 2015./16. gada sezonas oktobra mēneša Elites grupas spēlētāju kļuva Einārs Bučs (Sonora).
krown.lv