dubultamatieru līga

DAL
2. līga
1. līga
Jaunumi

9. nedēļas kopsavilkums


9. spēļu nedēļa

Aizvadīta 31 spēle.

Nedēļas izcilnieki

Elites grupa: Rolands Gebauers (Cavendish/San B) – 39 (sezonas līgas rekords)

1.līga: Svens Niedrītis (Nexum/Danone) - 39

2.līga: Kaspars Reinholds (BK Inchcape) – 34 (sezonas līgas rekords)

3.līga: Salvis Skušķis (BK Ķekari) – 40 (sezonas līgas rekords)

Pretendentu līga: Artūrs Kramiņš (BK Baldone) - 29

+35 grupa: Atis Niedra (Lapmežciems) - 29

Elites grupa

+++ Latvijas Gāze – beigās ar lielu rezultāta starpību tika galā ar trešajā vietā esošo „Swedbank”. Skaidrs, ka 1.apli pabeigs līderpozīcijās.

++ Rūja un Dēli – pirmo reizi sezonā uzvarēja divas spēles pēc kārtas. Turklāt abās Rūjas pārsvars bija divi punkti. Šoreiz nepaveicās „Sport 2000”.  Šīs uzvaras kopvērtējumā krietni ļāva uzlabot pozīcijas.

+ Rīgas satiksme/AKC – mazais aizvadīto spēļu skaits lika kulties pa tabulas leju. Bet šajā nedēļā negaidīti liela uzvara pār pagājušās nedēļās galvenajiem varoņiem  Ķekavu 97:71. Atlikušas vēl četras spēles.

--- Heliotherm/Ķekava – pēc uzvaras pār „Rumbu” šonedēļ smagi piezemējās Āgenskalnā pret „Rīgas satiksmi”, pārtraucot triju uzvaru sēriju.

--ALT Auto – neko nepārtrauca. Kaut gan pret „LMT – Mihalkovo” pirmā puslaika beigās pat atradās vadība, bet otrajā puslaikā tika krietni piebremzēti, zaudējot astoto reizi pēc kārtas.

-Swedbank – tomēr nespēja iekost līderim. Nākamnedēļ cīņa par trešo vietu pret „Cavendish/San B”.

10. spēļu nedēļā: cīņa par trešo pozīciju starp „Cavendish/San B” un „Swedbank”,savukārt „ZRF Rumbu” negaida viegla pastaiga mājās ar „Rīgas satiksmi”.

1.līga

+++ BK Salaspils – atkal galvenie varoņi. Šoreiz par uzvaru viesos pret Carnikavu, kur izdevās svara kausus par labu sev nosvērt tikai spēles noslēguma daļā. Decembris sākts ar otro vietu tabulā.

++ Nexum/Danone – arī turpina krāt uzvaras. Lai gan šoreiz pretinieks nebija tas niknākais, bet uzvara paliek uzvara.

+ Latvenergo – nesevišķi rezultatīvā cīņā pieveica „Tele2”, nodrošinot pozitīvu bilanci kopvērtējumā. Pārspēļu zona jau ar roku aizsniedzama.

--- Carnikava – zaudējums Salaspilij pasliktināja pozīcijas. Toties labas iespējas 1.apli pabeigt ar diviem panākumiem

--Ūpis- zaudējums ar 66 punktu starpību godu nedara. Zaudējumu sērija pieaugusi līdz deviņiem mačiem.

-Tele2 – ar 49 gūtajiem punktiem uzvarai ir par maz. Izskatās, ka arī šosezon būs jācīnās par izvairīšanos no pārspēlēm ar 2.līgu.

10.spēļu nedēļā mūs sagaida līderu cīņa Salaspilī, kur viesosies Turības studenti. Vēl divos pāros tiksies komandas, kas var pacīnīties par trijnieku – BK „Kubs” uzņems „Latvenergo”, bet divas dienas vēlāk „Bottomline” „Nexum/Danone”

2.līga

+++ Zaļā josta – pēc gaužām neveiksmīgas debijas 2.līgā, tagad ir kļuvusi par vienu no karstākajām komandām. Šonedēļ  no viņu rokas krita līderis BK „Jungent”.

++ BK Inchcape – arī turpina pārsteigt 1.apļa otrajā pusē. Pēc pārliecinošas (+40) uzvaras pār „Hanzas SK” sasnieguši pozitīvu uzvaru un zaudējumu bilanci.

+ Polārā Zvaigzne – uzvarēja principiālā Ķengaraga derbijā „Digital Mind”. Pirmo apli pabeigs nākamnedēļ.

--- BK Jungent – nu jau ekslīderi šonedēļ piedzīvoja otro neveiksmi pēc kārtas. Iespējams, ka „zaļie” palika nenovērtēti.

--Digital Mind – iztrūkstot vairākiem līderiem, pagalam bezcerīgs mačs pret „Polāro Zvaigzni”. Turklāt tikai 40 gūtie punkti.

-C4 – ilgi pretojās „Leifheit” mēģinājumiem pārņemt mača inicatīvu, līdz beigās salūza. Ja basketbla spēles ilgums būtu mazāks, tad kas zin kā viss beigtos.

10.spēļu nedēļa būs klusa, jo tiks izspēlēts viens atliktais mačs  – „Polārā Zvaigzne” pret BTS. Pārējie gatavosies vēl šinī gadā paredzētajām divām spēļu kārtām.  Aktuāls jautājums joprojām ir, vai „Zaļā josta” tiks pie mājas spēļu zāles?

3.līga

+++DSV – no līderu trio sagaidīja smagākais pārbaudījums viesos pret „E.Daniševska biroju”. Tas tika izturēts lieliski un novembris pabeigts ar perfektu bilanci 5-0.

++ Hipotēku banka – iesāka otro apli ar maču pret „Ultu”, kas atkal noslēdzās baņķieru labā. Jāatgādina, ka 2.aplī visi mači būs jāaizvada viesos.

+ VCG ekspertu grupa -  pēc uzvaras pār „Ultu” nonākusi ceturtajā pozīcijā. Labāko trijnieks tomēr atrāvies vairāk kā par vienas uzvaras tiesu.

--- E.Daniševska birojs – svarīgā spēlē pret vienu no līderu komandām zaudēja. Vairāk gan prātā paliks trīs nopelnītās tehniskās piezīmes.

--Ultra – iesāka jau otro apli, aizvadot pat divus mačus nedēļā. Tas laimi nenesa, jo tika piedzīvoti divi zaudējumi, kas krietni iedragāja iespējas palikt labāko pieciniekā.

-BK Ķekari – principiālā cīņā zaudēja Balezeram, faktiski paliekot tabulas pēdējā ailītē.

10.spēļu nedēļā uzmanības centra būs „Lapenieku” viesošanās pie „E.Daniševska biroja” un DSV tikšanās ar „Ultru”.

Pretendentu līga

+++ BK Baldone – uzvarēja savus galvenos konkurentus BK „Grifs AG”, vēl stabilāk nostabilizējot pirmo vietu. Pagaidām neizskatās, ka to kādam būtu pa spēkam apdraudēt.

++ AF1 – ārkārtīgi svarīga uzvara pār „Pronets.lv/VC11” cīņā par piecinieku. Paši pietuvojās un neļāva konkurentiem atrauties.

+SIA L&T – beidzot arī svētki šīs komandas nometnē. Pastarīšu cīņā izcīnīts panākums pār brīvostu.

---BK Grifs AG – pirmais zaudējums, startējot ar šādu nosaukumu. Otrajā aplī vairāk būs jādomā par vietas nosargāšanu, ne dzīšanos pakaļ Baldonei.

--RXG/Ķekava – neizmantoja iespēju pakāpties uz trešo vietu. Viesos bezierunu zaudējums „Teikas Gaismai”.

-Rīgas brīvostas pārvalde – beidzot bija lieliska iespēja uzvarēt, jo pretī bija līdzīgi bēdubrāļi. Tomēr arī mājas zāles sienas nepalīdzēja.

10.spēļu nedēļā sāksies otrais aplis un visos spēļu pāros ir viena izteikta favorītkomanda.

+35 grupa

+++ Lapmežciems – viesos pārsteidzoši sakāva līdzšinējos līderus Stopiņus – 81:50. Neskatoties uz šo uzvaru komanda no piejūras joprojām ieņem trešo vietu.

++ Corporate Solutions – pārliecinoši apspēlēja pašreizejos čempionus „Ex-Velvets” un pateicoties Lapmežciemam kļuva par tunīra līderi.

+SSB Jūrmala – pagāja gandrīz divi mēneši no pirmās līdz otrajai uzvarai. Ziemassvētku brīvdienās var doties uz pozitīvas nots.

---Stopiņi – zaudējumu Lapmežciemam varēja paredzēt, bet ne jau ar vairāk kā 30 punktu starpību. Tagad dienas kārtībā „Varenie runči”.

--RPP/Varu Lat – turnīru iesāka ar uzvaru, bet nu jau 5. zaudējums pēc kārtas. Tiesa, pret Jūrmalu bez sava rezultatīvākā spēlētāja.

-Rīgas satiksme/AKC – arī ilgi nav uzvarējuši. Nu jau piecas zaudes pēc kārtas.

10.spēļu nedēļā tiksies līderi „Corporate Solutions” pret Stopiņiem. Iepriekšējās nedēļās notikumi krietni intrigas dzirksti ir samazinājuši.

„Melnais” saraksts

-Rolands Kronītis (E.Daniševska birojs) – tehniskā piezīme

-Māris Daniševskis (E.Daniševska birojs) –2  tehniskās  piezīmes

-Jānis Bacāns (LVM)  – tehniskā piezīme

-Juris Skrinda (LVM) – tehniskā piezīme

-Rūdolfs Šleiners (Carnikava) – tehniskā piezīmeAtgriezties pie sarakstaSlavas zāle - "Visas līgas

Punktu summa
Vidēji punkti
3p. metieni
Soda metieni

Interesanti fakti

Ar bilanci 12-2 Lapmežciema komanda kļuva par 2011./12. gada +35 grupas regulārā čempionāta uzvarētājiem.
krown.lv