dubultamatieru līga

Jaunumi

11. nedēļas kopsavilkums


11. spēļu nedēļa

Aizvadītas 30 spēles.

Nedēļas izcilnieki

Elites grupa: Andis Cīrulis (Cavendish/San B) - 36

1.līga: Svens Niedrītis (Nexum/Danone) – 53 (visas līgas sezonas rekords)

2.līga: Mareks Mercs (BK Jungent) – 33 (9 tālmetieni)

3.līga: Mārtiņš Roķis (Hipotēku banka) - 32


Pretendentu līga: Artūrs Kramiņš (BK Baldone) - 43

+35 grupa: Andris Liepiņs (RPP/Varu Lat) - 26

Elites grupa

+++ Cavendish/San B – spēlē, kurā beigās varēja uzvarēt gan viena, gan otra komanda pieveica „LMT-Miholkova”, noslēdzot pirmo apli ar piecām uzvarām pēc kārtas.

++ Sport2000 – savā laukumā pārsteidza otrajā vietā esošo „ZRF Rumba”, izcīnot tikai trešo uzvaru šosezon. Vēl gan atlikušas divas pārceltās spēles, kurās ļoti laba iespēja tikt pie uzvarām.

+ Swedbank – ļoti pārliecinoši uzvarēja „Rūja un Dēli”. Divi decembra zaudējumi komandu izbīdījuši ārpus labāko trijnieka.

--- ZRF Rumba – pirmā apļa otrajā pusē krietni samazinājuši apgriezienus. Otrā pozīcija kopvērtējumā faktiski jau pazaudēta. Par tās atgūšanu atkal būs jācīnās pēc Jaunā gada.

--Rīgas satiksme/AKC – savā zalē divas reizes cīņas gaitā izsēja vairāk kā desmit punktu pārsvaru pret LU studeniem un beigās pēdējās sekundēs piedzīvoja sāpīgu zaudējumu. Pēdējā nedēļā sagaida divas atliktās spēles.

-LMT-Mihalkovo – otro nedēļu pēc kārtas ļoti minimāls un sāpīgs zaudējums. Pozīciju uzlabošanai palikusi atliktā spēlē ar „Rīgas satiksmi”, kur iepriekšējā mēģinājumā noskaidrot uzvarētāju tik nolauzts grozs.

12.spēļu nedēļā četras atliktās spēles. Pārsvarā spēlēs komandas , kuras šobrīd atrodas tabulas otrajā daļā. Izņēmums būs „ZRF Rumba” un „Rūja un Dēli” tikšanās.

1.līga

+++ Latvenergo – otro nedēļu pēc kārtas uzvarējuši ar viena punkta pārsvaru, šoreiz uzvaru atvedot no Carnikavas. Ja nebūtu tik neveiksmīgā sezonas sākuma, kas zina, varbūt komanda būtu trijniekā.

++ Bottomline – uzvara viesos pār sīksto „Tele2” ļāva pēc pusdistances ieņemt trešo vietu.  Tiesa, komanda, kurai ir viens zaudējums mazāk ,ir 7.pozīcijā.

+ BK Salaspils – viesos pieveica neveiksmīgi spelējošo „Elsana Pirtnieks”. Skaidrs, ka otrajā aplī komanda mēģinās pacīnīties par uzvaru 1.līgā un pēc tam uzspēlēt visas līgas ply-off turnīrā.

--- Carnikava – zaudējums „Latvenergo” savā zālē maksāja trešo vietu pēc pirmā apļa.

--Sportland – zaudējums ar teju vai 50 punktu pārsvaru vēlreiz liek pārdomāt par izvēli spēlēt pirmajā līgā nevis otrajā.

-Elsana Pirtnieks – divas uzvaras pēc pirmajām divām spēļu kārtām joprojām palikušas vienīgās. Šo neveiksmu sēriju būs iespēja pabeigt pret citu līdzīgā situācijā esošu komandu „Sportland”.

12.spēļu nedēļā tiks izspēlēta pēdējā 1.apļa spēle – „Sportald” pret „Elsana Pirtnieks”.

2.līga

+++ Polārā Zvaigzne – izcīnīja ārkārtīgi svarīgu uzvaru cīņā par iekļūšanu pieciniekā pret „Hanzas SK”, revanšējoties arī par zaudējumu pirmajā spēlē.

++Leifheit – pilnībā apturēja „Zaļās jostas” uzbrukumu un neskatoties pašu viduvējo spēli uzbrukumā spēja „zaļos” pieveikt ļoti pārliecinoši.

+C4 – uzvarēja pēc ilgākas pauzes, saglabājot reālas cerības aizsniegties līdz labāko pieciniekam.  Lai to izdarītu, protams, ka nepieciešamas uzvaras.

---BK Inchcape – uzvara pār „C4” būtu ļāvusi nostiprināt pozīcijas pieciniekā. Tomēr panākums izpalika un situācija turnīra tabulas vidusdaļā ir krietni samezglota.

--Zaļā josta – pilnīgi katastrofās uzbrukums pret „Leifheit” . Knapi tika sagrabināti 40 punkti.

-Hanzas SK – zaudējums „Polārai Zvaigznei” var pamatīgi iegriezt otra apļa izskaņā. Turklāt šī gada noslēgums pret turnīra līderiem.

12.spēļu nedēļā jāizceļ otrajā un trešajā vietā esošo komandu mačs – BK „Jungent” viesosies pie „Leifheit”.

3.līga

+++Hipotēku banka – izcīnīja divas ārkārtīgi svarīgas uzvaras – viesos pār RCK un mājās pār DSV. Turnīra līderiem vēl nākošnedēļ atliek uzvarēt viesos neprognozējamo „E.Daniševska biroju”.

++ Lapenieki – arī otrā vieta svinēja uzvaru. Savā zālē tika pieveikt uz piecinieka robežas balansējošā „Ultra”.

+ VCG ekspertu grupa – paši jau pēc trim ceturtdaļām bija nokārtojuši uzvaru pār Baltezeru. Vēl pēc DSV zaudējuma pietuvojās labāko trijniekam.

--- DSV – zaudējums divās nedēļās galvenajiem konkurentiem attālināja komandu gan no pirmās, gan otras vietas.

--Baltezers – vājais sniegums uzbrukumā neļāva pacīnīties par uzvaru ar VCG. Atpalicība no priekšā esošām komandām strauji pieaug.

-Ultra – zaudējums „Lapeniekiem” atkal attalināja komandu pie piecinieka. Viss gan izšķirsies janvārī un februārī.

12. spēļu nedēļā divas spēles, no kurām interesantakā solās būt „E.Daniševska biroja”  un „Hipotēku bankas” cīņa.

Pretendentu līga

!!! Spēlē starp BK „Baldone”  un SIA „L&T” tika uzstādīts jauns DAL punktu gūšanas rekords vienā spēlē. Komandas tā bija aizrāvušas ar punktu gūšanu, ka pilnīgā novārtā tika atstāta aizsardzība. Rezultāts 135:104 runā pats par sevi!

+++ Pronets.lv/VC11 – pēc uzvaras pār „Lidojošo cirku” atkal atguvuši pozitīvu kopējo bilanci.

++ Rīgas brīvostas pārvalde – sagādāja pārsteigumu, mājās uzvarot „RXG/Ķekavu”. Pēdējo spēļu rezultati rāda, ka brīvosta var pabojāt nervus ikvienam. Protams, ja turpinās spēlēt kā decembrī.

+Teikas Gaisma – smaga uzvara pār „AF1”, ļauj bez īpašiem pārdzīvojumiem atrasties trešajā vietā.

---RXG/Ķekava – pamatīgi apdedzinājās pret brīvostu. Šis zaudējums attālinaja komandu no labāko trijnieka.

--AF1 – vēl viena neizmantota iespēja. Katrs zaudējums attalina komandu no iespēja iekļūt labāko pieciniekā.

-SIA L&T – izrādās arī, ka Pretendnetu līgā ar 104 gūtajiem punktiem uzvarai ir krietni par maz.

12.spēļu nedēļā divas spēles. Interesantākais jautajums – vai brīvosta spēs pakutināt nervus vicelīderim BK „Grifs AG”?

+35 grupa

++ EX-Velvets – tikai ar viena punkta pārsvaru pieveica debitantus un pastarīšus „Danone/Arčers”.

+Corporate Solutions – lai arī beigās pārsvars pār RPP nebija liels, tomēr „vareno runču” uzvara ne uz brīdi netika apdraudēta.

--Danone/Arčers – sāpīgs zaudējums pret čempioniem ar viena punkta pārsvaru. Pēc pus distances jāsamierinas ar pēdējo vietu.

-RPP/Varu Lat – pirmo apli pabeidza ar septiņiem zaudējumiem pēc kārtas un priekšpēdejo vietu kopvērtējumā.

Nākamās spēles +35 grupā jau janvārī.

„Melnais” saraksts

-„Ūpis” komanda – tehniskā piezīme

-Sandis Bacāns (BA Turība-2) – tehniskā piezīme

-Raimonds Celms (RCK) – tehniskā piezīme

-„RXG/Ķekava” komanda – tehniskā piezīme

- Edgars Krūze (MATTHAI/Emerald) - tehniskā piezīmeAtgriezties pie sarakstaSlavas zāle - "Visas līgas

Punktu summa
Vidēji punkti
3p. metieni
Soda metieni

Interesanti fakti

Par 2014./15. gada sezonas ProBasketball elites play-off MVP tika atzīts Jānis Gailītis no čempionvienības "Leifheit/Latvijas Universitāte". Play-off cīņās vidējie rādītāji - 14,3 punkti, 10,1 AB, 5,7 RP, 3,7PB, 19,4 efektivitāte.
krown.lv