dubultamatieru līga

DAL
2. līga
1. līga
Jaunumi

13. nedēļas kopsavilkums


13. spēļu nedēļa

Aizvadītas 28 spēles.

Nedēļas izcilnieki

Elites grupa: H.Šliters (RS/AKC), R.Gebauers (Cavendish/San B) - 35

1.līga: Ivars Lubāns (Carnikava) - 28

2.līga: Jānis Zemels (BTS) - 24

3.līga: Salvis Skušķis (BK Ķekari) - 28

Pretendentu līga: Mareks Mukāns (SIA L&T) – 31

+35 grupa: Normunds Skangalis (Danone/Arčers) - 22

Elites grupa

+++ Rīgas satiksme/AKC – nedēļas laikā divas reizes pārspēja „Sport 2000”, no desmitās vietas kopvērtējumā pakāpjoties uz septīto.

++ Heliotherm/Ķekava – viesos cīņā par ceturto vietu pieveica „Swedbank”. Turklāt mazsvarīgs nav fakts, ka ķekavniekiem ir pārsvars divu spēļu summā ,

+ LMT-Mihalkovo – ļoti svarīga uzvara pār tabulā līdzās esošo „Rūja un Dēli”. Šobrīd sestā vieta, bet nākamnedēļ ļoti smags izbraukums uz Ķekavu.

--- Sport 2000 – krietni pasliktinājuši kopējās pozīcijas pēc spēlēm ar „Rīgas satiksmi”. Vairākus gadus šī komanda muskuļus rādījuši tuvāk regulārā turnīra izskaņai.

--SEB Banka – godam cīnījās ar „ZRF Rumba” pirmās trīs ceturtdaļas, taču galotnei spēka nepietika. Rezultātā piektais zaudējums pēc kārtas.

-Swedbank – ar Ģirta Spēlmaņa 30 punktiem bija par maz uzvarai pār Ķekavu. Komanda uzvarējusi tikai vienu no pēdējām četram spēlēm. Nākamajā nedēļā viesos pret „ZRF Rumba”.

14.spēļu kārtā vesala virkne interesantu spēļu, jo kalendārs savā starpā ir savedis tabulā līdzās stāvošas komandas. Neapšaubāmi top mačs pirmdien „Cavendish/San B” pret „Latvijas Gāzi”. Abas komandas šonedēļ viegli iesildījās pret tabulas lejasgala vienībām.

1.līga

+++ BA Turība-2 – pateicoties lieliskajai 3.ceturtdaļai (22:5) izdevās uzvarēt pēdējā laikā nevienam ceļu negriezušos „Latvenergo”.

++ BK Kubs – zaudējuma gadījumā „Bottomline” būtu krietni attālinājušies no labāko četrinieka. Ļoti vajadzīgā uzvara tika izcīnīta ar minimalu pārsvaru – 80:79.

+Nexum/Danone – revanšējās „Tele2” par pirmajā aplī piedzīvoto zaudējumu, šobrīd dalot trešo-ceturto vietu ar Carnikavu.

---Bottomline – ārkārtīgi sāpīgs zaudējums BK „Kubs”, kas komandu atmeta no trešās uz sesto pozīciju.

--Latvenergo – blīvās punktu starpības kopvērtejumā dēļ viens zaudējums lika nolaizties pa tabulas kāpnēm uz septīto vietu. Labāko četrinieks gan tikai vienas uzvaras attalumā.

-Tele2 – zaudējums „Nexum/Danone” bija ceturtais pēc kārtas. Vēl gan atlikušas desmit spēļu kārtas, bet diezgan droši var teikt, ka „meteorītam” galvenais uzdevums varētu būt iekļūšana astotniekā.

14.spēļu nedēļā savā starpā divos pāros tiksies vadošās grupas komandas – pirmdien „Pļavnieku” derbijs „Nexum/Danone” pret BK „Kubs”, bet piektdien „Bottomline” uzņems Carnikavu.

2.līga

+++ Karavīrs – pēc diezgan pārliecinošas uzvaras pār „Hanzas SK” izkūlās no pēdējās vietas  un nu jau no labāko piecinieka atpaliek vairs tikai par vienas uzvaras tiesu.

++Zaļā josta – ceturtajā ceturksnī nosvēra svara kausus savā labā pret „Polāro Zvaigzni”, izcīnot ļoti svarīgu uzvaru. „Zaļie” pēc šī panākuma pakāpušies uz piekto vietu.

+Baltijas Tranzīta Serviss – pārliecinoši uzvarēja mājās „C4”, izcīnot 11.uzvaru aizvadītajās 12.spēlēs.

---Hanzas SK – ceturtais zaudējums pēc kārtas atbīdijis komandu uz tabulas lejasgalu. Zaudējums karavīriem šonedēļ bija tik liels, lai būtu negatīva bilance arī divu spēļu summā.

--Polārā Zvaigzne – ar piecu vīru spēkiem bija par maz, lai uzvarētu principiālo sāncensi „Zaļo jostu”. Gaida smaga cīņa par tikšanu pieciniekā.

-Digital Mind – pēc zaudējuma BK „Jungent” un Karavīra uzvaras šobrīd palikusi vienīgā komanda ar trim uzvaram, kas liek būt pēdējā vietā.

14.spēļu nedēļā tiksies divas pirmā četrinieka komandas BK „Inchcape” pret BK „Jungent”.

3.līga

+++ BK Ķekari – pārsteidza visus, varbūt izņemot pašiem sevi, un pieveica  vicelīderi „Lapeniekus”. Komandai gan tā bija tikai trešā uzvara. Šķiet, ka 8.vieta varētu būt maksimālais rezultāts pēc 2.apļiem.

++ RCK – spējot sapulcēt labākos spēkus, kļūst par vienu no šīs līgas favorītiem, ko apliecināja pārliecinošā uzvara pār VCG „ekspertiem”.

+ E.Daniševska birojs – ar nelielu starpību pieveica pēdējā vietā esošo Upesciemu. Kopā ar vēl divām komandām šobrīd dala 5.līdz 7.vietu.

---DSV – sataisīja pamatīgu haosu. Vispirms paziņoja, ka nevarot nokoplektēt sastāvu braucienam uz Ādažiem. Pēc tam, kad jau spēle tika atcelta un viņiem ieskaitīts tehniskais zaudējums, tomēr aizbrauca uz Ādažiem, kur, protams, noviens vairs viesus negaidīja. Nākamajā dienā sākās vainīgā meklēšana. Par šādas situācijas izveidošanos vainīgi bija visi citi izņemot viņus pašus...

--Lapenieki – viena vieglprātīga desmitminūte pret „Ķekariem” izrādījās liktenīga. Negaidītais zaudējums attālinaja no pirmās vietas.

-VCG ekspertu grupa – pamatīgā sakāve viesos pār RCK gan joprojām ļauj saglabāt 4.vietu, bet tuvākie sekotāji turpat līdzās.

14.spēļu nedēļā vairākas svarīgas cīņas par tikšanu labāko pieciniekā. Bet interesanti vai BK „Ķekari” spēs mest arī izaicinajuma cimdu turnīra līderim „Hipotēku bankai”?

Pretendentu līga

+++ BK Baldone – vairāku spēlētāju pāriešana uz citām komandām nav īpaši ietekmējusi komandas sniegumu. Trešajā vietā esošā „Teikas Gaisma” tika uzvarēta pārliecinoši. Škiet, ka pirmās vietas izcīnīšana varētu būt laika jautājums. Iebilst tam var vienīgi BK „Grifs AG”.

++AF1 – turpina pakaļdzīšanos labāko pieciniekam. Mājās tika pieveikta vairakkārt šosezon pārsteigusī brīvosta.

+Lidojošais cirks – varētu teikt, ka neizšķirts pret SIA „L&T” ir vērtējams kā panākums, jo spēles gaitā nelikās, ka cirks spēs tikt pie uzvaras vai neizšķirta.

---SIA L&T – beigās sastrēba karstu un izlaida uzvaru pret „Lidojošo cirku”. Daudz netrūka, lai no rokām izslīdētu arī neizšķirts.

--Rīgas brīvostas pārvalde – šoreiz nebija diena, kad komanda bija gatava pārsteigt. Pret „AF1” tika piedzīvots bezierunu zaudējums.

-Teikas Gaisma – zaudējums Baldonei nav nekas ārkārtejs. Tomēr stabili iesildītajai trešajai pozīcijai pavisam tuvu pietuvojušies „Pronets.lv/VC11”.

14.spēļu nedēļā ceturtajā vieta esošais „Pronets.lv/VC11” uzņems otrās vietas īpašniekus BK „Grifs AG”.

+35 grupa

++ Danone/Arčers – izcīnījas ļoti svarīgu uzvaru pār Jūrmalu, tiekot prom no pēdējās vietas.  Varētu pacīnīties par sesto vietu regulārā turnīra izskaņā. Visas svarīgākās spēles vel priekšā.

+EX-Velvets – čempioni ar pretinieku graušanu nenodarbojas, bet uzvaras kopvērtejumā krājas. Šajā nedēļā pieveikta „Rīgas satiksme/AKC”.

--SSB Jūrmala – ļoti sāpīgs zaudējums viesos „Danone/Arčers”. Šobrīd noslīdējuši uz priekšpēdējo pozīciju.

-Rīgas satiksme/AKC – piedzīvoja septīto zaudejumu pēc kārtas. Nakošnedēļ ļoti principiāls mačs pret Jūrmalu.

14.spēļu nedēļā uzmanības centrā būs čempionu „Ex-Velvets” viesošanās Lapmežciemā.

„Melnais” saraksts

-Ingus Vilks (SIA L&T) – tehniskā piezīme

-Ģirts Fridrihsons (Zaļā josta) – tehniskā piezīme

-Jānis Zeibots (ALT Auto) – tehniskā piezīme

Uzvarētāji balsojumā par decembra labāko spēlētāju

Elites grupa: Aivars Svirido (Latvijas Gāze)

1.līga: Svens Niedrītis (Nexum/Danone)

2.līga: Raitis Vēzītis (BTS)

3.līga: Agris Bileskalns (Baltezers)

Pretendnetu līga: Igors Aleksejevs (SIA L&T)

+35 grupa: balsojums turpināsAtgriezties pie sarakstaSlavas zāle - "Visas līgas

Punktu summa
Vidēji punkti
3p. metieni
Soda metieni

Interesanti fakti

Limbažu "Brikers/Lemisele" savā debija (15-7) 2011./12. gada sezonā DAL izcīnīja 4.vietu 1.līgas turnīrā.
krown.lv