dubultamatieru līga

Jaunumi

14. nedēļas kopsavilkums


14. spēļu nedēļa

Aizvadīta 31 spēle.

Nedēļas izcilnieki

Elites grupa: Reinis Strupovičs (LMT-Mihalkovo) – 40 (līgas sezonas rekords)

1.līga: Svens Niedrītis (Nexum/Danone) -29

2.līga: Kaspars Kasakovskis (Zaļā josta) - 29

3.līga: Toms Dzenis (E.Daniševska birojs) - 28

Pretendentu līga: Igors Aleksejevs (SIA L&T) - 39

+35 grupa: Normunds Kubarno (Rīgas satiksme/AKC) - 36

Elites grupa

+++ Latvijas Gāze – līderu cīņā ceturtajā ceturtdaļā salauza „Cavendish/San B” pretestību, beigās izcīnot pārliecinošu uzvaru. Tagad jānotiek milzīgam brīnumam, lai nekļūtu par regulārā turnīra uzvarētājiem.

++ ZRF Rumba – paši savā laukumā uzvarēja sīksto „Swedbank” un pēc „Cavendish/San B” neveiksmes pilntiesīgi atgriezās vicelīderu pozīcijās.

+ LMT-Mihalkovo – lielā mērā pateicoties Reiņa Strupoviča 40 punktiem viesos uzvarēja „Heliotherm/Ķekava”, turpinot kāpt uz augšu kopvērtējumā. Šobrīd jau piektā pozīcija.

--- Rūja un Dēli – punkta zaudējums pret pastarīti „ALT Auto” nu nekādi nebija rūjēniešu plānos. Šobrīd noslīdējuši uz play-off zonas robežas.

--Cavendish/San B – sešu uzvaru sērija deva cerības, ka izdosies apturēt līderi „Latvijas Gāzi”. Pirmais puslaiks pret čempionu bija cerīgs, tomēr otrajam puslaikam degvielas pietrūka...

-Swedbank – pamazām slīd lejā kopvērtējuma tabulā. Uzvarēta tikai viena no pēdējām piecām spēlēm.

15. spēļu nedēļā uzmanības centra būs „LMT-Mihalkovo” un „ZRF Rumba” mačs otrdien.

1.līga

+++ Nexum/Danone – revanšējās BK „Kubs” par pirmajā aplī piedzīvoto zaudējumu. Pēc Carnikavas zaudējuma palikusi par vienīgo trešās vietas īpašnieci.

++ Bottomline – ļoti svarīgā spēlē uzvarēja Carnikavu, atgriežoties labāko komandu četriniekā.

+Ūpis – pātrūkusi 12 zaudēto spēļu sērija. Tomēr arī pirmā uzvara nav kabatā. Nospēlēts neizšķirti tika pret vicelīderi Salaspili. Gaidīsim turpinājumu.

---Carnikava – pēc palielā zaudējuma „Bottomline” izkrituši no labako četrinieka. Pēc nedēļās ļoti svarīgs mačs savā zālē pret „Nexum/Danone”.

--BK Salaspils/BTA – ļoti pasmags otrā apļa sākums. Vispirms mazpārliecinoša uzvara pret „Sportland”, bet šonedēļ nespēja uzvarēt vienīgo līgas komandu, kurai bija tikai zaudējumi.

-BK Kubs – labās noskaņās varēja dzīvot tikai nedēļu. Zaudējums  „Nexum/Danone” pamatīgi atmeta komadnu uz atpakaļu.

15.spēļu nedēļā neizcelsim nevienu spēli, jo visās satiksies komandas, kuras ir tiešās konkurentes kopvērtējumā. Uzvarai beigās var būt pat dubulta vērtība.

2.līga

+++ Karavīrs – otro nedēļu pēc kārtas ir uz viļņa. Ja pēc pagājušās uzvaras izkūlās no pēdējās vietas, tad šonedēļ pieveica „C4”, strauji pietuvojoties labāko pieciniekam.

++BK Jungent – ar 62 gūtajiem punktiem pietika uzvarai ar +30! Ceturtajā vietā esošais BK „Inchcape” nebija konkurents.

+Leifheit – pašu uzvara un BK „Inchcape” zaudējums ļāva nostabilizēt trešo pozīciju.

---BK Inchcape – līdera diskvalifikācija un gaužām pieticīgā punktu raža uzbrukumā bija komandas „iespētais” šonedēļ pret BK „Jungent”. Taču ceturtā vieta joprojām tiek saglabāta.

--C4 – zaudējums svarīgā spēlē pret karavīriem lika atkāpties uz priekšpēdejo vietu. Piecinieks gan joprojām ir rokas stiepina attalumā.

-Polārā Zvaigzne – gads iesākts ar diviem zaudējumiem. Pret „Leifheit” nepalīdzeja visu spēlētāju atgriešanās ierindā. Vismaz jāvāc punkti pret tiešajiem konkurentiem.

15.spēļu nedēļā pirmajā vietā esošais BTS uzņems trešās pozīcijas īpašniekus „Leifheit”.

3.līga

+++ RCK – divas pašu uzvaras pēdejās divās nedēļās un tuvāko konkurentu klupieni ļāvuši pakāpties jau līdz 4.vietai. Goda pjedestāls atrodas vairs vienas uzvaras attālumā. To ieņemt būs iespēja jau pēc nedēļas.

++ SC Upesciems – nav samierinājies ar pastarītes lomu, par ko liecina uzvara savā laukumā pār „Ultru”. Lai nepaliktu pēdejie, būs jāuzvar vēl.

+ Hipotēku banka – atšķirībā no galvenajiem konkurentiem Lapeniekiem īpašas problēmas pret „Ķekariem” nepiedzīvoja, izcīnot uzvaru un nostiprinot pirmo pozīciju.

---Ultra – zaudējums Upesciemam pamatīgi iegriezīs cīņā par iekļūšanu pieciniekā. Palikušas gan spēles ar visiem tiešajiem konkurentiem.

--Baltezers – neizmantoja iespēju uzvarēt Lapeniekus. Uzvaras gadījumā vēl saglabātos cerība uz piecinieku, bet nu laikam nekā.

-VCG ekspertu grupa – pēc Jaunā gada piedzīvotas divas palielas sakāves.  Vēl palikušas spēles ar abām līderkomandām.

15.spēļu nedēļā uzmanības centrā būs cīņa par trešo pozīciju – RCK pret DSV.

Pretendentu līga

+++ AF1 – ārkārtīgi svarīga uzvara pār Ķekavu ļāvusi iespraukties labāko pieciniekā. AF1 gan nosacīti nedaudz sarežģītāks kalendārs.

++ 32.galapunkts – pateicoties tekošajam OSC manēžas jumtam un sakritībai, dabūja uzspēlēt OSC centrālajā laukumā un pat uzvarēt, kas šai komandai izdevās tikai otro reizi šosezon.

+BK Grifs AG – diezgan viegli tika galā ar pēdējā laikā sasparojušos „Pronets.lv/VC11”  - 74:43.

---RXG/Ķekava – zaudēja ļoti svarīgā spēlē AF1, izkrītot no labāko piecinieka.

--SIA L&T – Mareka Mukāna supertālmetiens (no sava laukuma gala paša stūra) trešās ceturtdaļas beigās neglāba no zaudējums „32.galapunktam”. Izteiktie komandas līderi pārlieku vilka deķīti uz savu pusi.

-Pronets/VC11 – tika cerēts sagaidīt sīvāku spēkošanos ar BK „Grifs AG”. Nekas tamlīdzīgs nesanāca.  Komanda gan joprojām saglabā pozitīvu kopējo bilanci.

15.spēļu nedēļā vēl viens ārkārtīgi svarīgs mačs par iekļūšanu pieciniekā – „RXG/Ķekava” uzņems „Pronets.lv/VC11”.

+35 grupa

+++ Danone/Arčers – sagādāja pirmo zaudējumu pārliecinošajam līderim „Corporate Solutions”. Taisnības labad gan jāatzīmē, ka turnīra līderiem pietrūka visi galvenie vilcēji, bet tā jau bija viņu problēma. „Danone/Arčers” lieliski izmantoja sev labvēlīgo situāciju.

++ EX-Velvets – pēc uzvaras pār Lapmežciemu atgriezušies otrajā pozīcijā. To gan sākumā vajadzēs nosargāt.

+ LVM – savā laukumā uzvarēja vienu no saviem galvenajiem sāncenšiem Stopiņus, kas ļauj atrasties soļa attālumā pat no otrās vietas.

---Lapmežciems – arī otro reizi šosezon nespēja revanšēties „velvetam” par pērno zaudējumu finālā. Uzvaras gadījumā varētu apdraudēt pat „vareno runču” pozīcijas.

--Corporate Solutions – pārliecinošo uzvaru sērija varbūt iemidzināja līderi, tādēļ tika piedzīvots pirmais zaudējums un dienu vēlāk nācas pamocīties ar „RPP/Varu Lat” jau krietni labākā sastāvā. Gaidīsim, kas notiks tālāk.

-SSB Jūrmala – pēc zaudējuma „Rīgas satiksmei” jūrmalnieki noslīdējuši uz priekšpēdējo pozīciju, kas 1/4 finālā pretiniekos dod regulārā turnīra uzvarētājus.

15.spēļu nedēļā uzmanības centrā būs Stopiņu un „Ex-Velvets” spēle trešdien Ulbrokā.

„Melnais” saraksts

-Ervīns Priede (Elsana Pirtnieks) – tehniskā piezīme

-Didzis Freivalds (SEB Banka) – tehniskā piezīme

-Mārtiņš Roķis (Hipotēku banka) – diskvalificējošā piezīme (jāizlaiž 1 spēle)

-Kaspars Reinholds (BK Inchcape) – tehniskā + diskvalificējoša piezīme (jāizlaiž 1 spēle)Atgriezties pie sarakstaSlavas zāle - "Visas līgas

Punktu summa
Vidēji punkti
3p. metieni
Soda metieni

Interesanti fakti

2010./11. gada sezonā Pretendentu līgas mačā BK Baldone - SIA L&T abas komandas tā aizrāvās ar punktu gūšanu, ka protokolā gandrīz nepietika vietas. Beigās tika fiksēta baldoniešu uzvara 135:104.
krown.lv