dubultamatieru līga

DAL
2. līga
1. līga
Jaunumi

15. nedēļas kopsavilkums


15. spēļu nedēļa

Aizvadītas 30 spēles.

Nedēļas izcilnieki

Elites grupa: Guntars Strāķis (ZRF Rumba) - 32

1.līga: Uģis Promolds (BK Salaspils/BTS) - 29

2.līga: Aleksejs Romānovs (Karavīrs) - 32

3.līga: Rihards Niedra (DSV) - 33

Pretendentu līga: Artūrs Kramiņš (BK Baldone) - 43

+35 grupa: Andris Liepiņš (RPP/Varu Lat) - 28

Elites grupa

+++ ZRF Rumba – rezultatīvā un interesantā spēlē pieveica viesos „LMT-Mihalkova”, saglabājot otro vietu kopvērtējumā.

++ Swedbank – ļoti svarīga uzvara savā laukumā pret tabulā strauji pietuvojušos „Rīgas satiksme/AKC”. Šī arī pirmā uzvara šajā kalendārajā gadā.

+ SEB Banka – pēc sešiem zaudējumiem beidzot izcīnīta uzvara. Jāatzīst, ka pretinieki spēli iesāka tikai četratā, bet tā jau bija viņu problēma. Līdz astotniekam vēl var mēģināt aizsniegties.

--- Sport 2000 – nespēja sapulcināt pat piecus vīrus, lai uzsaktu spēli pret SEB. Rezultātā pelnīta un likumsakarīga sagrāve.

--LMT-Mihalkova – līdz ar Reiņa Strupoviča pievienošanos spēlē acīmredzami labāk, tādēļ zaudējums „Rumbai” bija diezgan sāpīgs. Visas iespējas regulāro turnīru vēl pabeigt labāko četriniekā.

-Rīgas satiksme/AKC – veiksmīgā gada sakuma uzvaru sērija apstājās pie trim panākumiem. „Swedbank” arī otrajā spēlē izrādījās pārāk ciets riekstiņš.

16. spēļu nedēļā uzmanības centrā būs čempionu „Latvijas Gāzes” viesošanās Ķekavā pie „Heliotherm”.

1.līga

+++ Bottomline – viens no šīs sezonas patīkamākajiem pārsteigumiem sportiskajā ziņā. Šajā nedēļā pieveica pārliecinošos līderus Turību. Kopvērtejumā situācija ir tik saspringta, ka šī uzvara pagaidām dod ceturto vietu.

++ Latvenergo – atveda ļoti vērtīgu uzvaru no Salaspils, bet neskatoties uz to, komanda joprojām ir ārpus pārspēļu zonas.

+Ūpis – beidzot izcīnīta ilgi gaidītā pirmā uzvara un pirmo reizi kopš sezonas starta komanda ir arī atstājusi pēdējo vietu kopvērtējumā (pozitīva bilance pret „Sportland”).

---BK Salaspils/BTA – pirmajā aplī iekrātās pozīcijas pamazām sāk zaudēt. Vēl viens zaudējums un komanda atstās labu laiku iesildīto otro vietu.

--Sportland – zaudējums „Ūpim” ir komandu atmetis uz pēdējo vietu. Lai paglābtos no izkrišanas uz 2.līgu pa taisno nepieciešamas uzvaras, kuras līdz šim bijis... tikai viena.

-BA Turība-2 – pēc zaudējuma „Bottomline” oma nav tā labākā, taču 1.aplī iekrātais pārsvars šobrīd ļauj justies diezgan komfortabli.

16.spēļu nedēļā ļoti interesanta spēle pirmdien Pļavniekos, kur „Nexum/Danone” uzņems Turību.

2.līga

+++ Baltijas Tranzīta Serviss – sapulcināja visus labākos spēkus un uzvarēja trešajā vietā esošo „Leifheit”. Vienīgie, kuri var apdraudēt viņu pozīcijas ir BK „Jungent”.

++ BK Inchcape – pēc uzvaras pār „Polāro Zvaigzni” pagaidām nogruntējušies ceturtajā vietā. Ar vienu kāju šobrīd ir labāko pieciniekā.

+ Zaļā josta – arī spērusi soli tuvāk pieciniekam. Savā laukumā noturēja uzvaru pār karavīriem.

---Polārā Zvaigzne – pret „Inchcape” piedzīvoja ceturto zaudēju pēc kārtas. No atlikušajām četrām spēlēm divas būs pret neapšaubāmajiem favorītiem.

--Hanzas SK – piedzīvoja piekto zaudējumu pēc kārtas. Piecās atlikušajās spēlēs vajag sadeldēt divu uzvaru deficītu, kas šobrīd šķir no piektās vietas.

-C4 – arī šai komandai šis gads sācies neveiksmīgi. Pēc zaudējuma „Digital Mind” noslīdējuši uz pēdējo vietu kopvērtējumā.

16.spēļu nedēļā turnīra līderi BTS mēģinās atriebties BK „Inchcape” par neaidīto zaudējumu pirmajā aplī.

3.līga

+++ RCK – ar minimālu pārsvaru pieveica DSV, pēc zaudētajiem punktiem panākot šo komandu. Atlikušo spēļu kalendārs gan nav pats pateicīgākais.

++ E.Daniševska birojs – ārkārtīgi svarīga uzvara pār Ultru. Atlikušo spēļu kalendārs ļoti pateicīgs vismaz piektās vietas saglabāšanai.

+ BK Ķekari – uzvarēja pastarīšu duelī SC „Upesciems”. Tagad dienas kārtībā varētu būt Baltezera apsteigšana.

---Ultra – zaudējumi pēdējās divās spēlēs krietni samazinājuši komandas izredzes iekļūt labāko pieciniekā. Ultrai gan diezgan labs atlikušo spēļu kalendārs.

--DSV – vēl dažas nedēļas atpakaļ veidoja līderu trio ar „Hipotēku banku” un „Lapeniekiem”, bet tagad jau pakausī elpo RCK studenti.

-VCG ekspertu grupa – strauji zaudē savas pozīcijas. Šajā nedēļā nepārsteidza „Lapeniekus”.

16.spēļu nedēļā uzmanības centrā otrās un trešās vietas komandu spēle Āgenskalnā – Lapenieki uzņems DSV. Abām komandām šis gads nav iesācies sevišķi veiksmīgi.

Pretendentu līga

+++ RXG/Ķekava – savā laukumā pieveica „Pronets.lv/VC11”, atgriežoties top5. Nākošajā nedēļā gan gaida smags izbraukums pie Baldones.

++ BK Baldone – katra uzvara pietuvina uzvarai arī Pretendentu līgas kopvertējumā. „AF1” gan izrādīja pietiekoši lielu pretestību.

+ Rīgas brīvostas pārvalde – uzvarēja „Lidojošo cirku”, pakāpjoties par vienu vietu kopvērtējumā. Piecinieks gan atrodas neaizsniedzamā attālumā.

---Pronets.lv/VC11 – divi zaudējumi pēc kārtas apgrūtinājuši situāciju turnīra tabulā. Nākošnedēļ nedrīkst paklupt viesos pret SIA „L&T”.

--Lidojošais cirks – uzvaras gadījumā pret brīvostu varētu pasapņot par tikšanu pieciniekā. Bet zaudējums visas cerības ir apracis.

-AF1 – piedzīvoja zaudējumu ar vismazāko punktu starpību pret Baldoni šosezon. Diemžēl par to papildus punktus nedod.

16.spēļu nedēļā cīņa par otro vietu kopvērtejumā – „Grifs AG” uzņems „Teikas Gaismu”.

+35 grupa

+++ RPP/Varu Lat – pārtrauca astoņu zaudējumu sēriju un izcīnīja otro uzvaru. Abas divas reizes izdevās pieveikt „Danone/Arčers”

++ Corporate Solutions – ar Edmundu Valeiko pie trenera pults pilnīgi bez nekādām problēmam tika galā ar „Rīgas satiksme/AKC”.

+/- Stopiņi, EX-Velvets – abas komandas savā starpā spēli noslēdza ar skaistu 66:66, bet kuram tas būs izdevīgāks visticamāk uzzināsim turnīra beigu daļā. Iespējams, ka abiem tas būs kā mīnuss.

---Danone/Arčers – pēc divām uzvarām iepriekšējās kārtās noteikti cerēja turpināt panākumu sēriju pret RPP. Uzvara būtu liels solis pretī izslēgšanas cīņām. Taču pašvaldībnieki izrādījās pārāki.

--Rīgas satiksme/AKC – nespēja izradīt pretestību „Varenajiem runčiem”, piedzīvojot pamatīgu sakāvi.

16.spēļu nedēļā uzmanības centrā būs „Corporate Solutions” un Lapmežciema mačs ceturtdien.

„Melnais” saraksts

-„Latvenergo” komanda – tehniskā piezīme

-Ivars Seikovskis (Digital Mind) – tehniskā piezīme

-Toms Dzenis (E.Daniševska birojs) – tehniskā piezīme

-Kristaps Šteinbergs (BA Turība-2) – tehniskā piezīme

-Andris Liepiņš (RPP/Varu Lat) – tehniskā piezīme

-Rihards Celmiņš (Tele2) – tehniskā piezīme

-„Tele2” komandai – tehniskā piezīme

-Mārtiņš Bērziņš (Rīgas satiksme/AKC) – tehniskā piezīmeAtgriezties pie sarakstaSlavas zāle - "Visas līgas

Punktu summa
Vidēji punkti
3p. metieni
Soda metieni

Interesanti fakti

Par 2015./16. gada Elites grupas regulārā turnīra uzvarētājiem kļuva "Leifheit/Latvijas Universitāte", kura uzvarēja 17 no 21 spēles.
krown.lv