dubultamatieru līga

DAL
2. līga
1. līga
Jaunumi

16. nedēļas kopsavilkums


16. spēļu nedēļa

Aizvadīta 31 spēle.

Nedēļas izcilnieki

Elites grupa: Aivars Svirido (Latvijas Gāze) - 42

1.līga: Aivars Spila (Elsana Pirtnieks) - 28

2.līga: Jānis Osis (Digital Mind) - 29

3.līga: Kārlis Ozoliņš (Lapenieki) - 30

Pretendentu līga: Artūrs Kramiņš (BK Baldone) - 30

+35 grupa: Oskars Silavs (Stopiņi) - 42

Elites grupa

+++ LM-Mihalkovo – viesos izcīnīja uzvaru pār „Rīgas satiksme/AKC”, šobrīd nostiprinot pozīcijas labāko sešiniekā. Septītā vieta šobrīd tiek apsteigta par divu uzvaru tiesu.

++ SEB Banka – pēdējās sekundēs izrāva uzvaru pār LU studentiem, revanšejoties par minimālo zaudējumu 1.aplī. Lai gan kopvērtējumā joprojām ir priekšpēdējie, taču cerība par tikšanu play-off tagad ir dzīva.

+ Latvijas Gāze – 15.uzvaru pēc kārtas izcīnīja Ķekavā. Turklāt sagādājot mājniekiem kaunpilnu sagrāvi – 104:52.

--- Sport 2000 – kārtējo reizi nespēja nokomplektēt sastāvu, pārceļot spēli no savas zāles uz „Swedbank” spēļu arēnu. Bet tik un tā tika piedzīvots pasmags zaudējums. Jāatceras, ka iepriekšējos gados viņu priekšgājēji BN „Kurši” sasparojās tieši uz regulārā turnīra finišu.

--Heliotherm/Ķekava – domājams, ka ne mazums cerēja, ka ķekavnieki spēs savā laukumā pakutināt nervus čempioniem, bet noteikti gandrīz neviens nebija, kas pirms spēles prognozēja zaudējumu ar 52 punktu starpību!

-Rīgas satiksme/AKC – zaudējums LMT bija ļoti svarīgs no turnīra tabulas viedokļa. Joprojām atrodas play-off zonā, taču pozīcijās, kuras nedod lielas izredzes pārvarēt ceturtdaļfinālu vai pat kvalifikācijas kārtu.

17. spēļu nedēļā uzmanības centrā būs līderu tikšanās – „Latvijas Gāze” uzņems „ZRF Rumba”.

1.līga

+++ BA Turība-2 – pēc zaudējuma iepriekšējā kārtā „Bottomline” sarīkoja lielisku cīņas spara paraugu mačā pret vienu no tiešajiem konkurentiem „Nexum/Danone”, neatstājot sāncenšiem ne mazāko cerību. Ņemot vēra pārējos rezultātus, izskatās, ka var jau gatavoties play-off cīņām ar Elites grupas komandām.

++ MATTHAI/Emerald – jāpārskata arhīvi, vai vispār šī komanda šosezon tikusi pozitīvo notikumu sarakstā. Šonedēļ pelnīti. Dramatiskā galotnē līdz ar beigu signālu izrāva uzvaru pret vicelīderi BK „Salaspils/BTA”. Varbūt izdosies vēl izbēgt no pārspēlēm par vietas saglabāšanu 1.līgā?

+Bottomline – neatstāja nekādas cerības „Elsana Pirtnieks”, sagraujot pretinieku ar 105:66. Šobrīd noķēruši 2.vieta esošo Salaspili.

---Tele2 – iepriekšējās sezonās daži šīs komandas spēlētāji izcēlās ar nesavaldību. Sezonas pirmajā daļā šķita, ka šī sērga lielos vilcienos būs izskausta. Acīmredzot neveiksmīgais komandas sniegums liek emocijām sist augstāku vilni par basketbola spēlēšanu. Pēdējās divās spēlēs komanda sapelnīja 6 (!) tehniskās piezīmes.

--BK Salaspils/BTA – pirmo apli iesāka veiksmīgi, ilgi atrodoties līderpozīcijās. Otrā apļa sakumā pretinieki rindas kārtībā ir tie paši, taču rezultāti ir teju vai proporcionāli pretēji. Zaudējums Ādažu „emeraldam” noteikti bija neplānoto kategorijā. Vēl gan daudz laika, lai atgūtos un novērstu straujo lejupslīdi.

-Nexum/Danone – Turības piedāvātajam mežonīgajam tempam nebija gatavi. Visa cīņa par tikšanu trijniekā vēl priekšā.

17.spēļu nedēļā ceļi krustosies divām trijniekā esošam komandām – BK „Salaspils/BTA” uzņems „Bottomline”.

2.līga

+++ Baltijas Tranzīta Serviss – pamatīgi atriebās BK „Inchcape” par negaidīto zaudējumu 1.aplī. Vēl arī BK „Jungent” zaudējums un BTS pārsvars pār otro vietu jau ir divas uzvaras.

++ Polārā Zvaigzne – pēdējo spēļu pelēcīgais sniegums neļāva likt lielas cerības uz pozitīvu iznākumu pret BK „Jungent”, taču „polārie” pārsteidza daudzus, uzvarot 2.vietas esošo komandu, krietni uzlabojot savas iespējas tikt top5.

+ Digital Mind un Hanzas SK – abas komandas atradās identiskās situācijās un izcīnīja uzvaras viesos, kas arī ļāva saglabāt labas cerības iekļūt top5 komandu sarakstā.

---BK Jungent – zaudējums „polārajiem” bija lielākais šīs līgas nedēļas pārsteigums. BTS būs ļoti sarežģīti noķert. Labā ziņa, ka trešā vieta tabulā arī ir pietiekoši tālu.

--C4 – pēc minimāla zaudējuma Hanzas SK ir kļuvuši par pirmo šīs līgas komandu, kurai top5 faktiski nespīd. Teorētiski gan vēl nelielas iespējas ir.

-Zaļā josta – paši zaudēja „Digital Mind” un vēl citu spēļu rezultati sarežģīja situāciju cīņā par top5. Tagad atliek pašiem paļauties uz saviem spēkiem, jo cerēt uz konkurentu neveiksmēm īsti vairs nevar.

17.spēļu nedēļā ļoti svarīgs mačs par tikšanu top5, starp „Zaļo jostu” un „Hanzas SK”.

3.līga

+++ Lapenieki – pārliecinoši uzvarēja DSV, palielinot atrāvienu no trešās vietas par triju uzvaru tiesu. Nākamajā nedēļā jāmēģina revanšēties RCK par apkaunojošo zaudējumu novembrī.

++ Ultra – izmantoja gandrīz vai pēdējo salmiņu cīņā par top5, viesos uzvarot RCK. Atlikušās trīs spēles ir šobrīd pret tabulā zemāk stāvošām komandām.

+ SC Upesciems – Pierīgas derbijā mājās uzvarēja Baltezeru, joprojām mēģinot neatpalikt no priekšpēdējās vietas.

---RCK – zaudējumam „Ultrai” bija dubulta nozīme. Uzvaras gadījumā komanda paceltos pat uz trešo vietu, bet šobrīd spēra soli atpakaļ, kas liks cīnīties par tikšanu top5.

--DSV – pēdējā laikā nespēlē tik veiksmīgi kā rudens periodā. Cīņā par trešo vietu ir iesaistījusies vesela virkne komandu. Turklāt vēl vieta top5 nav pat īsti droša.

-Baltezers – zaudējumam Upesciemam var sanākt dubulta cena. Bija iespēja pietuvoties VCG, bet tā vietā pietuvojās tuvākie sekotāji.

17.spēļu nedēļā uzmanības centrā – Lapenieki gribēs revanšēties RCK, bet BK „Ķekari” uzņems par top5 izmisīgu cīņu turpinošo „Ultru”.

Pretendentu līga

+++ BK Grifs AG – ar 32 punktu pārsvaru pieveica trešajā vietā esošo „Teikas Gaismu”. Jāgaida līderu mačs pret Baldoni.

++ AF1 – izcīnīja laimīgu uzvaru līdzīgā mačā pret „Lidojošo cirku”, atgriežoties top5 komandu pulciņā. Atlikušajās trijās kārtās sagaida sīva cīņa ar Ķekavu un „Pronets.lv/VC11”. Viens no šiem trim būs liekais.

+ BK Baldone – iet soli solī ar DAL čempioniem „Latvijas Gāzi” – 15 uzvaras 15 mačos. Vien jaatceras, ka „gāzeniekiem” pretī nāk cita kalibra komandas.

---Teikas Gaisma – pieticīgs sniegums uzbrukumā pret „Grifu” lika piedzīvot pamatīgu sakāvi. Trešā vieta gan pagaidām nav apdraudēta.

--SIA L&T – atradās pat desmit punktus vadībā spēles vidusdaļā pret „Pronets.lv/VC11”, tomēr beigās uzvarēja komanda, kurai uzvara bija vairāk vajadzīga.

-Lidojošais cirks – labi iesāka cīņu pret „AF1”, jau 1.ceturtdaļā sametot 27 punktus. Turpinājums šai veiksmīgai sērijai nesekoja. Tik piedzīvots kārtējais zaudējums.

17.spēļu nedēļā nozīmīgākā solās būt „Pronets.lv/VC11” un „Teikas Gaisma” spēkošanās.

+35 grupa

+++ Corporate Solutions- apspēlēja tobrīd savus tuvākos konkurentus Lapmežciemu. Jānotiek ārkārtīgi lielam brīnumam, lai regulāro turnīru nepabeigtu 1.vietā.

++ Ex-Velvets – uzvarēja LVM un pēc Lapmežciema zaudējuma, iekārtojās otrajā pozīcijā aiz „Corporate Solutions”.

+ RPP/Varu Lat – principiālā spēlē pieveica „Rīgas satiksme/AKC”. Pēc divām uzvarām no 9.vietas pakāpās uz sesto.

---Rīgas satiksme/AKC – sešu vīru sastāvā nepietika spēka pret „RPP/VaruLat”. Gaida smaga cīņa par tikšanu „play-off”. Turklāt vēlams ne no astotās vietas.

--SSB Jūrmala – ar 90 gūtajiem punktiem bija par maz uzvarai pār Stopiņiem. Jāsāk domāt kā izkļūt no pēdējās vietas kopvērtējumā.

-LVM – joprojām atrodas nogaidošās pozīcijās. Zemāk par 5.vietu nokrist nevar, taču pagaidām arī pirmajā trijniekā ielauzties neizdodas.

„Melnais” saraksts

-Māris Grafs (Tele2) – 3 tehniskās piezīmes

-Oskars Bajārs (Tele2) – tehniskā piezīme

-Guntis Lukševics (Lapmežciems) – tehniskā piezīme

-Agris Alksnis (LMT-Mihalkovo) – tehniskā piezīme

-Gatis Saliņš (Sport2000) – tehniskā piezīme

-Madars Vārna (Swedbank) – tehniskā piezīmeAtgriezties pie sarakstaSlavas zāle - "Visas līgas

Punktu summa
Vidēji punkti
3p. metieni
Soda metieni

Interesanti fakti

Par 2013./14. gada 1.līgas labāko soda metienu izpildītāju kļuva Jānis Silarājs (Latvenergo) - 79,4% (68/54).
krown.lv