dubultamatieru līga

DAL
2. līga
1. līga
Jaunumi

17. nedēļas kopsavilkums


17. spēļu nedēļa

Aizvadītas 30 spēles.

Nedēļas izcilnieki

Elites grupa: Kārlis Zīlītis (Rīgas satiksme/AKC) - 38

1.līga: Raitis Eida (Nexum/Danone) - 28

2.līga: Aivars Birkovs (BK Jungent) - 24

3.līga: Salvis Skušķis (BK Ķekari) - 32

Pretendentu līga: Ivars Strēlis (BK Grifs AG), Francis Ķeirāns (RBP) - 36

+35 grupa: A.Liepiņš (RPP/Varu Lat), A.Stivriņš (Stopiņi) - 35

Elites grupa

+++ ZRF Rumba – kļuva par pirmo komandu, kura šosezon uzvarējusi „Latvijas Gāzi”. Šī uzvara vairāk dos morālu gandarījumu, jo kopvērtējumā čempionu apsteigšanai ar savu sniegumu vien nepietiks. Vajag arī „gāzenieku” zaudējumus.

++ Cavendish/San B – smagā cīņā savā laukumā pieveica iepriekšējā nedēļā saniknoto Ķekavu. Nākošajā nedēļā cīņa par otro vietu turnīra tabulā ar „Rumbu”.

+ Swedbank – pēdējā sekundē gūtais grozs pret principiālo sāncensi SEB ļāva tabulā nepamest ceturto pozīciju. Jāatzīmē šinī spēlē Ģirta Spēlmaņa apskaužamā precizitāte no soda metiena līnijas – 17/17.

--- Latvijas Gāze – pārtrūkusi 15 uzvarēto spēļu sērija. Nepalīdzēja arī LBL rūdītā Jura Patmalnieka pievienošanās. Pārspēt vai atkārtot „Rumbas” 2003./04.gada sezonas bilanci vairs neizdosies – 21 uzvara, 1 neizšķirts un neviens zaudējums.

--SEB Banka – šķiet, komanda, kura šosezon visbiežāk iesaistījusies pēdējo sekunžu drāmās. Pirms nedēļās izrāva uzvara pret LU, bet tagad līdzīgi uzvaru izlaida no rokām.

-Rūja un Dēli – traumu un slimību novājinātie 2009.gada vicečempioni pēdējā laikā knapi uz spēlēm „sagrabina” vienu rezervistu. Mačā pret LU spēka pietika vienam puslaikam. Jau septītā neuzvarētā spēle pāc kārtas, kas licis atstāt play-off zonu.

18. spēļu nedēļā uzmanības centrā cīņa par otro vietu kopvērtējumā – „ZRF Rumba” pret „Cavendish/San B”.

1.līga

+++ Bottomline – viesos uzvarēja Salaspili un pirmo reizi šosezon (iespējams arī komandas vēsturē) izvirzījušies uz otro pozīciju. No atlikušajām sešām spēlēm divas būs ar galvenajiem konkurentiem, bet četras ar turnīra autsaideriem.

++ Ūpis – pēdējos gados bija pierasts, ka kļuvusi par uzvaru donoriem citiem. Taču pārvērtības sākās pēc 2011.gada sākumā. Šajā nedēļā galotnē noturēja uzvaru pār Ādažiem. Tas ļauj cerēt uz pakāpšanos vēl kādu pozīciju uz augšu. Pārspēles gan šķiet neizbēgamas.

+Nexum/Danone – nebūt ne viegla uzvara pār „Elsana Pirtnieks” viesos. Vēl noslēdzošajā ceturtdāļā bija tikai 3 punktu pārsvars. Pēc nedēļās mājās ārkārtīgi svarīga spēle pret Salaspili.

---BK Salaspils/BTA – turpinās ripošana pa kalnu uz leju. Pēc zaudējuma „Bottomline” jau izkrituši ārpus pārspēļu zonas. Blīvā tabula gan ļauj diezgan ātri zaudēto atgūt.

--MATTHAI/Emerald – ādažnieki pirms nedēļās uzvarēja Salaspili, bet tagad nespēja pieveikt „Ūpi”. Vēl gan no pārspēļu zonas būs iespējams izkļūt.

-Carnikava/BK Kubs – savā starpā nespēja noskaidrot uzvarētāju. Abas komandas šis punkta zaudējums attālināja no labāko četrinieka. BK „Kubam” gan atpalicība ir tikai vienas uzvaras tiesa.

18.spēļu nedēļā „NexumDanone” pie sevis uzņems BK „Salaspils/BTA”.

2.līga

+++ Leifheit – divas uzvaras, no kurām viena bija par tobrīd tuvākajiem konkurentiem. Ņemot vērā citu spēļu rezultātus, atstarpe starp trešo un ceturto vietu sobrīd jau ir četras uzvaras, bet līdz sezonas beigām palikušas sešas spēļu kārtas.

++ Zaļā josta – ar 30:12 uzvarētā ceturtā ceturtdaļa, ļāva svinēt uzvaru visā mačā pret „Hanzas SK”. Šobrīd atrodas top5, bet tuvākie konkurenti ir turpat līdzās.

+ Karavīrs – ar 50 gūtajiem punktiem pietika uzvarai pār „Inchcape” un arī karavīri ir pietuvojušies top5, kurā iekļūt gan būs visai sarežģīti.

---BK Inchcape – divi zaudējumi ne tikai attālināja no trešās vietas, bet vispār apdraudēja komandas komandas vietu top5. Atlikušas spēles ar komandām, kuras tabulā atrodas vēl nepatīkamākā situācijā.

--Hanzas SK – pajuka pa visām vīlēm ceturtajā ceturksnī ar „Zaļo jostu”. Tas bija mačs ar dubultu vērtību. Šobrīd top5 spīd milzīgas veiksmes gadījumā.

-Polārā Zvaigzne – neļāva tikt pie vieglas uzvaras līderim BTS, bet par to papildus punktus nedod. „Polārajiem” gan diezgan veiksmīgi sakrita citu spēļu rezultāti, kas pamatoti ļauj cerēt uz tikšanu top5.

18.spēļu nedēļā līderu mačs ceturtdien – BTS uzņems BK „Jungent”.

3.līga

+++ Ultra – pēdējās minūtes laikā ar soda metienu precizitāti 7/7 no 5 punktu deficīta panāca sev uzvaru ar 2 punktiem pret BK „Ķekari”.

++ SC Upesciems – arī izrāva uzvaru pēdējās sekundēs no soda metiena līnijas. Mēģina aizmukt no pēdejās vietas. Pirmajā posmā gan palikušas spēles ar turnīra līderiem.

+ Lapenieki – revanšējās RCK par 1.aplī piedzīvoto smago zaudējumu. Jau nākamajā nedēļā līderu mačs pret „Hipotēku banku”.

---RCK – ļoti sāpīgs zaudējums Lapeniekiem, kas var maksāt arī vietu top5. Atlikušās spēles ar komandām, kurām 1.aplī tika zaudēts.

--VCG ekspertu grupa – joprojām bez uzvarām šinī gadā. Pēdējās sekundes pret Upesciemu vēl ilgi rādīsies murgos. Par top5 var pilnībā aizmirst.

-BK Ķekari – laba mācībstunda kā nevajag spēlēt galotni. Pretinieks ar uzviju izmantoja „ķekaru” kļūdas un iespējams mazāko pieredzi.

18.spēļu nedēļā uzmanības centrā līderu mačs ceturtdien – „Lapenieki” uzņems „Hipotēku banku”.

Pretendentu līga

+++ RXG/Ķekava – uzvarēja savā laukumā SIA „L&T”, panākot neitrālu bilanci kopvērtējumā. Cīņa par top5 sasniegusi teju vai kulmināciju.

++ Teikas Gaisma – pārliecinoši uzvarēja „Pronets.lv/VC11”, faktiski kopvērtējumā sev nodrošinot trešo vietu. Pirmās divas komandas ir atrāvušās pārāk tālu, bet ceturtā vieta krietni iepalikusi.

+ BK Grifs AG – briest mačam ar Baldoni. Brīvosta īsti nespēja izrādīt pretestību šonedēļ. Vēl gan pirms Baldones būs mačs ar neprognozējamo „AF1”.

---Pronets.lv/VC11 – rezultāts parādīja, ka atpalicība no labāko trijnieka šobrīd ir pārak liela. Pašiem gan šobrīd galvā citi plāni.

--Lidojošais cirks – bija ļoti tuvu sensācijai mača pret Baldoni. Beigās pašu kļūdu lavīna tomēr brīnumam neļāva nobriest.

-Rīgas brīvostas pārvalde – joprojām pārāk liela ir pienesuma punktu starpībā starp komandas līderi un pārējiem spēlētājiem.

18.spēļu nedēļā vai „AF1” spēs pakutināt nervus BK „Grifs AG”?

+35 grupa

+++ Stopiņi – savā zālē pieveica līderus „Corporate Solutions”. Otrā vieta varētu būt maksimālais rezultats regulārajā sezonā.

++ RPP/Varu Lat – arī pārsteidza ar uzvaru viesos pār Lapmežciemu. Trešā uzvara pēc kārtas ļāvusi no pēdējās pozīcijas tikt līdz sestajai. Augstāk gan iespējas tikt nav sevišķi lielas.

+ Rīgas satiksme/AKC – svarīgs panākums cīņā par vietu play-off pret „Danone/Arčers”. Priekšā gan smags spēļu cikls.

---Lapmežciems – zaudējums „RPP/Varu Lat” var turnīra izskaņā dārgi maksāt. Atpalikuši no labāko trijnieka, kas pagaidām nozīmē ļoti smagu play-off kalendāru.

--Danone/Arčers – uzvarai pār „Corporate Solutions” turpinājums neseko. Pēc zaudējuma „Rīgas satiksmei” noslīdējuši uz astoto vietu.

-Corporate Solutions – nav noslēpums, ka šīs komandas spēks slēpjas trijos vaļos – Normunds Feierbergs, Edmunds Valeiko un Uldis Valneris. Stopiņi pierādīja, ka var uzvarēt ja iztrūkst kāds no galvenajiem „runču” vilcējspēkiem.

18.spēļu nedēļā uzvaru garšu sajutušie „RPP/Varu Lat” uzņems Stopiņus.

„Melnais” saraksts

-Oskars Strupovičs (LMT-Mihalkovo) – tehniskā piezīme

-Edijs Eglītis (Sport 2000) – tehniskā piezīme

-Oskars Kalniņš (Latvijas Gāze) – tehniskā piezīme

-Aivars Svirido (Latvijas Gāze) – tehniskā piezīme

-„AF1” komanda – 2 tehniskās piezīmes

-Artis Lunts (SEB Banka) – tehniskā piezīme

Balsojums par mēneša labākajiem spēlētājiem

Elites grupa

Oktobris: Mārtiņš Knostenbergs (Latvijas Gāze)

Novembris: Oskars Kalniņš (Latvijas Gāze)

Decembris: Aivars Svirido (Latvijas Gāze)

Janvāris: Guntars Strāķis (ZRF Rumba)

1.līga

Oktobris: Matīss Rudmiezis (BA Turība-2)

Novembris: Jānis Ābols (Carnikava)

Decembris: Svens Niedrītis (Nexum/Danone)

Janvāris: Bruno Kārlis (Latvenergo)

2.līga

Oktobris: Jānis Katkovskis (C4)

Novembris: Aivars Birkovs (BK Jungent)

Decembris: Raitis Vēzītis (BTS)

Janvāris: Kristaps Runts (Leifheit)

3.līga

Oktobris: Jānis Strauts (Lapenieki)

Novembris: Artis Voiteks (DSV)

Decembris: Agris Bileskalns (Baltezers)

Janvāris: ???

Pretendentu līga

Oktobris: Ivars Strēlis (BK Grifs AG)

Novembris: Artūrs Kramiņš (BK Baldone)

Decembris: Igors Aleksejevs (SIA L&T)

Janvāris: ???

+35 grupa

Oktobris: Andris Liepiņš (RPP/Varu Lat)

Novembris: Normunds Feierbergs (Corporate Solutions)

Decembris: Jānis Biernis (LVM)

Janvāris: Andris Liepiņš (RPP/Varu Lat)

Cīņā par top5

No šī gada nedaudz mainījusies izspēles kārtība 2., 3. un Pretendentu līgas komandām. Pēc diviem apļiem labākās piecas komandas turpina cīņu savā starpā, bet noslēdzošais piecinieks sadalīs vietas no 6. līdz 10. Tādēļ tikšana top5 komandu pulkā faktiski ir kā atskaites punkts visai sezonai – turpināt cīņu par tikšanu uz goda pjedestāla un pārspēlēm ar augstākas līgas komandām vai cīnīties par vienīgo vietu, kas neliks pārspēlēt pārspēles par vietas saglabāšanu līgā. Jaatgādina, ka visi iepriekšējie rezultāti nāks līdzi arī uz otro posmu. Tādejādi pirmā posma izsakņā jebkurai spēlei var būt liela nozīme arī turnīra noslēgumā.

2.līga

Vietu nodrošinajuši: BTS, BK Jungent un Leifheit. Paliek divas brīvas vietas.

BK Inchcape – jāspēlē ar „Digital Mind” un „Hanzas SK”. Labas iespējas tikt top5. Turklāt pret visiem tiešajiem konkurentiem ir pozitīva savstarpējo spēļu bilance.

Zaļā josta – jāspēlē ar BK „Jungent” un „C4”. Uzvarēja abus šos pretiniekus pirmajā aplī, bet otrreiz pieveikt „Jungent” būs sarežģīti. Ja izdosies sapulcināt labāko sastāvu tad viss būs iespējams. Galvenie konkurenti neklātienes cīņā būs „Polārā Zvaigzne”.

Karavīrs – jāspēlē ar BTS un „Polāro Zvaigzni”. Ļoti sarežģīts kalendārs. Pēdējā laikā nav spēlējis komandas galvenais punktu guvējs Aleksejs Romānovs, kas parādās arī komandas rezultātos. Visticamāk nāksies palikt aiz borta.

Polārā Zvaigzne – jāspēlē ar „Karavīrs” un „Digital Mind”. Iespējas ļoti labas. Ļoti daudz būs atkarīgs arī no „Inchcape” un „Zaļās jostas” veikuma, pret kuriem „polārajiem” ir negatīva bilance.

Digital Mind – jāspēlē BK „Inchcape”, „Polārā Zvaigzne” un „Hanzas SK”. Lai tiktu top5 vajag uzvarēt visas trīs spēles, turklāt BK „Inchcape” jāpārspēj ar vismaz 9, bet „polāros” ar 16 punktiem. Iespējas diezgan mazas.

Hanzas SK – jāspēlē ar „Leifheit”, „Digital Mind” un BK „Inchcape”. Cerības tikt top5 faktiski nav. Ir negatīva savstarpējo spēļu bilance ar gandrīz visiem galvenajiem konkurentiem.

Nav izredžu: C4.

Prognoze: BK „Inchcape” pietiks ar vienu uzvaru. Otru vietu neklātienes cīņā sadalīs „Zaļā josta” un „Polārā Zvaigzne”.

3.līga

Vietu nodrošinājuši: Hipotēku banka un Lapenieki. Paliek 3 brīvas vietas.

DSV – jāspēlē ar „E.Daniševska biroju” un SC „Upesciems”. Pilnībā vajadzētu pietikt ar vienu uzvaru, bet simtprocentīgs rezultāts būtu labs ieguldījums cīņā par trešo vietu.

E.Daniševska birojs – jāspēlē ar DSV, „VCG ekspertu grupa” un Baltezers. Viena spēle rezervē un arī viens zaudējums mazāk par konkurentiem. Savstarpējos mačos ir pārsvars pār „Ultru”, bet negatīva bilance pret RCK. Trīs uzvaras būs simtprocentu garantija, bet ar divām var arī izrādīties par maz.

RCK – jāspēlē ar „Hipotēku banka” un BK „Ķekari”. Visnepatīkamākais spēļu kalendārs. Jāatgādina par visu labāko spēku sapulcināšanu. „Ķekariem” jau nu otro reizi zaudēt nedrīkst atļauties.

Ultra – jāspēlē ar „VCG ekspertu grupa” un Baltezeru. Arī jārunā par divām uzvarām. Kalendārs ir diezgan pateicīgs.

VCG ekesprtu grupa – jāspēlē ar „VCG ekspertu grupa” un „E.Daniševska birojs”. Izredzes gaužām niecīgas. Jāuzvar obligāti pašiem un vēl jācer, ka trīs no četrām konkurentēm zaudēs visas atlikušās spēles. Turklāt vēl pašiem otrais aplis iet ļoti bāls.

Nav izredžu: Baltezers, BK Ķekari un SC Upesciems.

Prognoze: savērpts diezgan pamatīgs rēbuss. Tā atrisināšanai varētu būt divas atslēgas spēles: DSV pret „E.Daniševska birojs” un „Hipotēku banka” pret RCK. Turklāt vēl jāatceras par „Ultras” nestabilo sniegumu. Šķiet, ka bez VCG, liekais būs jāmeklē starp RCK un „Ultru”.

Pretendentu līga

Vietu nodrošinājuši: BK Baldone, BK Grifs AG, Teikas Gaisma. Paliek 2 brīvas vietas.

Pronets.lv/VC11 – jāspēlē pret brīvostu un AF1. Izšķirošais būs mačs ar „AF1”. Ja nezaudēs brīvostai, tad uzvarai pret „AF1” pietiks pat ar +1.

RXG/Ķekava – jāspēlē ar „Teikas Gaismu” un „Lidojošo cirku”. Uzvarēt arī „cirku” nebūs viegli. Grūti prognozējama situācija.

AF1 – jāspēlē ar „Grifs AG” un „Pronets.lv”. Uzvarēt vicelīderi būs ļoti sarežģīts uzdevums, bet „Pronets.lv” jau šosezon bijis pa zobam. Ja uzvar „Pronetu”, tad zaudējums „Grifam” nebūtu nekas traks.

Nav izredžu: Brīvosta, SIA L&T, Lidojošais cirks, 32.galapunkts.

Prognoze: ja Ķekava nepaliks tukša, tad viss izšķirsies „AF1” un „Pronets.lv/VC11” mačā, kurā priekšroku pagaidām gribetos atdot pirmajiem.Atgriezties pie sarakstaSlavas zāle - "Visas līgas

Punktu summa
Vidēji punkti
3p. metieni
Soda metieni

Interesanti fakti

Par Ballzy Elites grupas 2016./17. gada sezonas oktobra MVP kļuva Roberts Plivčs (Kursa MRU/Mārupe).
krown.lv