dubultamatieru līga

DAL
2. līga
1. līga
Jaunumi

18. nedēļas kopsavilkums


18. spēļu nedēļa

Aizvadītas 29 spēles.

Nedēļas izcilnieki

Elites grupa: M.Vārna (Swedbank), S.Vītols (LU/Garkalne) - 33

1.līga: K.Ginters (Tele2), J.Silarajs (Latvenergo) - 27

2.līga: Reinis Vilciņš (Hanzas SK) - 29

3.līga: Lauris Krūmiņš (RCK) -40

Pretendentu līga: Igors Aleksejevs (SIA L&T) - 31

+35 grupa: Aivars Ermičs (Ex-Velvets) - 27

Elites grupa

+++ ZRF Rumba – iznīcinaja „Cavendish/San B”, nostabilizējoties otrajā vietā. Atlikušo spēļu kalendārs un kopējais pārsvars ļauj justies droši.

++ LMT-Mihalkovo – pēc sava līdera Reiņā Strupoviča aiziešanas nemaz nesamazināja apgriezienus uzbrukumā. Sak, metat cik gribat mēs iemetīsim vairāk. Pavērušas iespējas aizsniegties pat līdz trešajai pozīcijai.

+ Swedbank – izvērtās smags mačs pret LU studentiem. Veiksmīgais trešās ceturtdaļas noslēgums ļāva izcīnīt uzvaru un revanšēties par zaudējumu novembrī. Pagaidām ceturtie, bet palicis smags spēļu kalendārs.

--- Cavendish/San B – pamatīgi kapitulēja pret „Rumbu”. Galvenais nenoslīdēt uz ceturto vietu, kas teorētiski pusfinālā varētu dot „Latvijas Gāzi”. Pret abiem pašreizējiem līderiem sezonas bilance ir 0-4.

--SEB Banka – trešo nedēļu pēc kārtas piedalās dramatiskā galotnē. Otro nedēļu pēc kārtas nepaveicās. Jāatgādina, ka komandai šis ir piektais gads elitē un ne reizi nav izdevies iekļūst play-off turnīrā. Arī šobrīd ar katru zaudējumu astotnieks attālinās.

-LU/Garkalne – neizmantoja iespēju pret „Swedbank”. 3.ceturksnī bija 8 punktu pārsvars, bet ātri tas tika pazaudēts. Otrajā aplī pieticīga bilance 1-5.

19. spēļu nedēļā uzmanības centrā „Swedbank” pret „LMT-Mihalkovo”. Abas komandas aizvada veiksmīgākās sezonas DAL vēsturē.

1.līga

+++ BK Kubs – lai arī pēc uzvaras pār līderi „Turību” joprojām ir ārpus četrinieka, tomēr atstarpe ir tikai vienas uzvaras tiesa. Priekšā vēl divas spēles ar tiešajiem konkurentiem.

++ Nexum/Danone – otro reizi šosezon pieveica iebuksējušo Salaspili. Tā kā visi tiešie konkurenti uzvarēja, tad nekādas būtiskas pārmaiņas nav notikušas. Interesants atlikušo spēļu kalendārs – jāspēlē ar divām pagaidām četriniekā esošām komandām un trim pēdējās pozīcijas ieņemošām vienībām.

+Elsana Pirtnieks – uzvara pār „Tele2” bija liels solis no aizbēgšanas no pārspēlēm. „Pirtniekiem” tagad ir 1,5 uzvaras pārsvaras pār „Tele2”. Piecās kārtas tas jānotur.

---BK Salaspils/BTA – pēc zaudējuma „Nexum/Danone” vairs sagalbā teorētiskas iespējas iesaistīties pārspēlēs par tikšanu elite. Otrajā aplī tikai viena uzvara sešās spēlēs. Vēl gan cerības nav zaudētas.

--Tele2 – neveiksmes otrajā aplī turpinās. Izskatās, ka no pārspēlēm izmukt būs grūti. Vēl gan jāsaglabā pašreizejā vieta, kas tomēr dos nosacīti vājāku pretinieku no 2.līgas (sk. 2.līgas tabulu).

-BA Turība-2 – šajā nedēļā uz LBL pārvācās divi no komandas līderiem. Varbūt arī tas bija galvenais iemesls zaudējumam BK „Kubs”. Paskatoties atlikušo spēļu kalendārā, neizskatas, ka studenti varētu savu kopvērtējuma pārsvaru izsēt

19.spēļu nedēļā pēc „Bottomline” – „Latvenergo” mača pārcelšanas lielāko intrigu sola „Turības” un Carnikavas spēkošanās. Carnikava zaudēt vairs nevar atļauties.

2.līga

+++ BTS – ar 20 punktu pārsvaru pieveica tuvakos sekotājus BK „Jungent”. Ja uzvarēs nākošajās divās spēlēs, tad varēs atkorķēt šampanieti par uzvaru 2.līgas turnīrā.

++ Digital Mind – divas ārkārtīgi svarīgas uzvaras pavērušas durvis uz top5. Lai tiktu pieciniekā pašiem obligāti pēdējā mačā jāuzvar „Polāro Zvaigzni”.

+ Polārā Zvaigzne – arī izmisīgi cīnās par top5, uzvarot karavīrus. Pēdējā kārtā jau pieminētais mačs pret „Digital Mind”. Uzvara būs tikai puse darba. Vēl jācer uz citu spēļu veiksmīgu iznākumu.

---BK Inchcape – paralēli basketbola spēlēšanai nodarbojās ar savstarpējo attiecību kārtošanu mačā pret „Digital Mind”. Skaitļi runā paši par sevi – 31:56. Pēdējā kārtā noteikti jāuzvar „Hanzas SK”.

--Hanzas SK – divi zaudējumi nobīdīja komandu uz devīto pozīciju. Protams, cerības par top5 izgaisa jau pēc pirmās neveiksmes.

-BK Jungent – zaudējums BTS faktiski apdzēsa cerības uz 1.vietu. Atlikušajā sezonas laikā jākoncentrējas uz stabilās 2.vietas saglabāšanu un aprīlī cīņām pārspēlēs.

19.spēļu nedēļā izšķirsies, kuras divas komandas ieņems pēdējās divas vietas top5. Lielākā likme būs Lietuviesu vsk. „derbijā” – „Digital Mind” pret „Polāro Zvaigzni”. Visas atbildes uzzināsim trešdienas vakarā.

3.līga

+++ Lapenieki – pēc ilgāka laika līderu maiņa. Uzvarēja savā laukumā „Hipotēku banku”, apsteidzot galveno konkurentu. Svarīgi, ka jau ir nodrošināts pārsvars savstarpējās spēlēs.

++ SC Upesciems – kļuva par ārkārtīgi reta gadījuma autoriem. Divas nedēļas pēc kārtas uzvarēja ar 1 punkta starpību, turklāt ar identisku rezultatu – 73:72!  Pēc uzvaras no DSV astāja iesildīto pēdejo vietu, paceļoties uz 8.pozīciju.

+ VCG ekspertu grupa – paši zaudējuši visas cerības uz top5, bet neskatoties uz to piecu vīru sastāvā viesos pieveica „E.Daniševska biroju”. Arī „Ultru” pēdējā kārtā gaida smaga cīņa.

---Hipotēku banka – piedzīvoja pirmo zaudējumu otrajā aplī un zaudēja arī līderpozīcijas. Vienāda punktu skaita gadījumā ar „Lapeniekiem” atradīsies zemākā vieta. Tas nozīmē, ka zaudēt vairs nedrīkst atļauties.

--E.Daniševska birojs – zaudējums VCG krietni sarežģīja iespēju tikt top5. Atlikušajās spēlēs obligāti jāuzvar DSV un Baltezers.

-DSV – diezgan negaidīti no stabila trijnieka komandas ir nonākuši uz top5 sliekšņa. Negaidīts zaudējums Upesciemam, kas nozīmē, ka pēdējā spēlē noteikti jāuzvar.

19.spēļu nedēļā no otrdienas vakarā top5 tīkotāji varēs nodarboties ar rēķināšanu, lai noskaidrotu, kura komanda necīnīsies par tikšanu uz 2.līgu.

Pretendentu līga

+++ BK Baldone – pašiem sanāca viegla pastaiga pret pastarīti „32.galapunktu”. Turklāt zaudēja tuvākie konkurenti, kas nozīme, ka Baldonei uzvara līgā būs tikai laika jautājums.

++ AF1 – sagādāja pārsteigumu, uzvarot BK „Grifs AG”. Izšķirošā cīņa pret „Pronetu” vēl priekša. Der arī neizšķirts.

+ RXG/Ķekava – „Lidojošais cirks” pirms nedēļas savā laukumā lika panervozēt Balodei. Ķekava nekādas paviršības nepieļāva, uzvarot pārliecinoši. Pēdējā kārtā mačs pret augstāk esošo „Teikas Gaismu”. Zaudējuma gadījumā jātur īkšķi par „AF1”.

---BK Grifs AG – iespējams pārāk aizdomājās par maču ar Baldoni, kā rezultātā negaidīts klupiens pret „AF1”. Vai pirmās vietas liktenis jau izšķirts?

--SIA L&T – turpina sagādāt ne tās vieglākās dienas līderiem. Tomēr uzvaru joprojam pamaz. Būs jācīnās, lai nepaliktu pēdejie.

-Lidojošais cirks – nedēļas laikā pārvērtas līdz nepazīšanai negatīvā nozīmē.

19.spēļu nedēļā noskaidrosim, kura būs liekā komanda cīņā par top5 un vai „Grifs AG” spēs apturēt Baldones jauniešus?

+35 grupa

+++ RPP/Varu Lat – turpina pārsteigt, izcīnot ceturto uzvaru pēc kārtas. Šoreiz apspēlēja pagājušās nedēļas varoņus Stopiņus. „Uzrauties” uz šo komandu play-off pirmajā kārtā laikam neviens negribēs.

++ Corporate Solutions – uzvarēja LVM. Līdz uzvarai regulārajā turnīra nepieciešams viens panākums divos atlikušajos mačos.

+ Ex-Velvets- ļoti pārliecinoša uzvara Bulduros. Pēc Stopiņu klupiena atgriezušies otrajā vietā – vairs ne dalītā.

---Stopiņi – zaudējums „varulatam” faktiski nodzēsa uzvaru pret „runčiem” pirms nedēļas. Var sanākt tikšanās ar šī nedēļas pāri darītājiem jau ceturtdaļfinālā.

--SSB Jūrmala – turpina zaudēt. Ja atlikušajās trīs spēlēs paliks uz nullītes, tad play-off ies gar degunu.

-LVM – zaudējums līderim. Vairāk jādomā par nākošās nedēļas maču pret „RPP/Varu Lat”, kuri pietuvojušies komfortablajam pieciniekam.

19.spēļu nedēļā uzvaru abu līderu tikšanās Turības zālē – „Ex-Velvets” pret „Corporate Solutions”.

„Melnais” saraksts

-Māris Daniševskis (E.Daniševska birojs) – 2 tehniskās piezīmes

-Rolands Kronītis (E.Daniševska birojs) – tehniskā piezīme

-Kaspars Dvinskis (BK Salaspils/BTA) – tehniskā piezīme

-Uldis Igaunis (Elsana Pirtnieks) – diskvalificējošā piezīme (jāizlaiž nākamā spēle)

-Kaspars Karolis (BK Kubs) – diskvalificējošā piezīme (jāizlaiž nākamā spēle)

Balsojums par mēneša labākajiem spēlētājiem

3.līga

Oktobris: Jānis Strauts (Lapenieki)

Novembris: Artis Voiteks (DSV)

Decembris: Agris Bileskalns (Baltezers)

Janvāris: Jānis Ņeverovskis (RCK)

Pretendentu līga

Oktobris: Ivars Strēlis (BK Grifs AG)

Novembris: Artūrs Kramiņš (BK Baldone)

Decembris: Igors Aleksejevs (SIA L&T)

Janvāris: Ivars Strēlis (BK Grifs AG)

Cīņā par top5

Pēdējās kārtas spēles.

2.līga

4. Zaļā josta 8-9

5. Polārā Zvaigzne 7-10

6. Digital Mind 7-10

7. BK Inchcape 7-10

Digital Mind – Polārā Zvaigzne

Zaļā josta – BK Jungent

Hanzas SK – BK Inchcape

1.DM (+), PZ (-), ZJ (+), Inc (?) = DM un ZJ

2.DM (+), PZ (-), ZJ (-), Inc (+) = DM un Inc

3.DM (+), PZ (-), ZJ (-), Inc (-) = DM un ZJ

4.DM (-), PZ (+), ZJ (+), Inc (+) = ZJ un Inc

5.DM (-), PZ (+), ZJ (-), Inc (+) = PZ un Inc

6.DM (-), PZ (+), ZJ (-), Inc (-) = PZ un ZJ

7.DM (-), PZ (+), ZJ (+), Inc (-) = PZ un ZJ

8. „Zaļo jostu” pilnība apmierina neizšķirts, tāpat „Polāro Zvaigni” ar nosacījumu, ja „Inchcape” neuzvar.

3.līga

3. DSV 9-8

4. RCK 9-8

5. Ultra 9-8

6. E.Daniševska birojs 8-8

RCK – Hipotēku banka

DSV – E.Daniševska birojs

VCG – Ultra

Baltezers – E.Daniševska birojs

Pārāk daudz variantu, lai visus uzskaitītu.

Pretendnetu līga

4.AF1 9-8

5.Pronets 9-8

6.RXG/Ķekava 9-8

RXG/Ķekava – Teikas Gaisma

Pronets.lv/VC11 – AF1

1.RXG (+), = RXG un otras spēles uzvarētājs vai neizšķirta gadījumā AF1.

2.RXG (-), Pro (+), AF1(-) = Pro un AF1

3.RXG (-), Pro (-), AF1 (+) = AF1 un RXG

4. Ķekavu apmierina arī neizšķirts.Atgriezties pie sarakstaSlavas zāle - "Visas līgas

Punktu summa
Vidēji punkti
3p. metieni
Soda metieni

Interesanti fakti

2013./14. gada sezonas 2.līgas turnīrā ar 26 spēlēs izcīnīto 21 uzvaru 2.vietu izcīnīja "VCG ekspertu grupa".
krown.lv